VIDEO/Joe Biden – Fajëson Ankthin dhe “Dezinformimin” për Covid për Numrat e Tmerrshëm të Sondazheve …

E majta ka marrë kontrollin e të gjitha formave të mediave, me përjashtim të radios.

Edhe pse presidenti demokrat Joe Biden ka mbështetje të plotë edhe nga Hollivudi e deri te mësuesit në shkollat ​​publike të drejtuara nga sindikatat, fakti që shifrat e tij të sondazheve po bien për shkak të “dezinformatave” është një justifikim absurd që duhet përmendur.

Një sondazh i CNBC i publikuar të premten tregoi se Biden kishte vetëm një vlerësim prej 41 përqind. Amerikanët i dhanë atij vetëm një vlerësim prej 46 për qind për trajtimin e koronavirusit dhe vetëm 37 për qind e miratuan trajtimin e tij me ekonominë.

Në vend që të merrte përgjegjësinë për performancën e tij, Biden qeshi me shifrat e tmerrshme gjatë një paraqitjeje në distancë me drejtuesin e Tonight Show Jimmy Fallon, duke bërë shaka se ai as nuk i shikonte më numrat.

Ai fajësoi ashpër pandeminë e vazhdueshme të Covid-it që amerikanët ishin të mërzitur me performancën e tij të punës.

“Shiko njerëzit kanë frikë. Njerëzit janë të shqetësuar. Dhe njerëzit po marrin kaq shumë informacione të pasakta,” tha ai, duke folur për ekonominë. “Atyre u thuhet se Harmagedoni është në rrugë.”


Ai foli gjithashtu për amerikanët që përjetojnë frikë për anëtarët e familjes së tyre që kontraktojnë koronavirus.

“Ata nuk dinë çfarë të bëjnë për këtë. Ka shumë ankth”, tha ai. Kjo deklaratë është konfuze pasi Joe do të mburret për punën e shkëlqyer që po bën në udhëheqjen e SHBA-së përmes COVID, por më pas do të thotë se frika e qytetarëve për të mos ditur se çfarë të bëjnë në lidhje me të, po shkakton ankth.

Shtëpia e Bardhë pretendoi të Premten se numrat e Bidenit për ekonominë ishin kaq të këqija për shkak të “psikologjisë” që erdhi me pandeminë e koronavirusit.

“Ajo që ne po shohim në të dhënat tona është psikologjia e njerëzve mbi ekonominë, se si ata po i përjetojnë gjërat në vend tani për tani është e lidhur me COVID,” u tha gazetarëve sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë Jen Psaki gjatë konferencës ditore.

Në shenjë të shkëputjes së Bidenit dhe mungesës së empatisë për ata që po luftojnë të paguajnë çmimet më të larta për ushqimin dhe benzinën, Biden tha se do të vazhdojë të përpiqet ta bëjë jetën më të mirë në Shtetet e Bashkuara, edhe pse ai pranoi se njerëzit personalisht po përjetonin inflacion në pompë gazi dhe në dyqan ushqimore.

“Detyra ime është të jem i drejtpërdrejtë, të gjuaj nga shpatulla, t’u bëj të ditur njerëzve saktësisht se cila është e vërteta. Dhe përcaktoj se si do të përpiqem dhe ta bëj jetën më të mirë për ta, “tha ai.

Epo Amerikë, pas 11 muajsh në detyrë, nuk ka dyshim se Joe Biden nuk di të rregullojë rrëmujën që ka shkaktuar dhe nuk duket se kujdeset për ata që ka jetën e tyre dhe ata që do të ndikojë negativisht në 3 vitet e ardhshme.

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/Hillary Clinton: Po i fitoi Trump Zgjedhjet e 2024 do të jetë “Fundi i Demokracisë” …
Next post I dehur pa Pirë Verë….nuk do të “Harrohesh” Asnjëherë….
error: Ky publikimet jane te mbrojtura