Teksa shpaloset Gjyqi historik i Ghislaine Maxwell, Atlantic publikon Artikullin që e Quan Trafikimin Seksual të fëmijëve “FAKE”

Pasi katër viktima dhe shumë dëshmitarë të tjerë e shtruan çështjen kundër manjatit të dyshuar të trafikimit të seksit të fëmijëve, Ghislaine Maxwell, prokuroria e pushoi çështjen.

Gjatë dëshmisë, filluan të dalin në sipërfaqe detajet e “librit të vogël të zi” të pedofilit të dënuar Jeffery Epstein, i cili supozohet se përmban qindra emra klientësh dhe viktimash.

Ndërsa detajet e atij libri ka të ngjarë të mos bëhen kurrë publike, pasi gjykimi u shpalos emra të shquar, përfshirë Bill Clinton, Donald Trump, Princ Andrew dhe të tjerë.

Princi Andrew i lidhur me një tjetër ‘grabitqar’ – Pedofil dhe përdhunues i dyshuar Peter Nygard.

Thuhet se Clinton fluturoi në aeroplanin e Epstein dhjetëra herë dhe gjatë gjyqit mësuam se Epstein vizitoi Shtëpinë e Bardhë ndërsa Clinton ishte president 17 herë. Maxwell ishte gjithashtu pjesëmarrës në të paktën një nga këto vizita.

Ja pse nuk ju lejohet të shikoni gjyqin e Ghislaine Maxwell.

Vizitat në Shtëpinë e Bardhë ndodhën pikërisht në kohën kur Maxwell akuzohet për trafikim dhe abuzim me vajzat e mitura. Natyrisht, fajësia nga shoqërimi është një gabim dhe nevojiten më shumë prova për të implikuar Clinton në çdo abuzim. Megjithatë, 17 vizita në Shtëpinë e Bardhë dhe të paktën 26 fluturime në “Lolita Express” të Epstien-it, sigurisht që nuk paralajmërojnë mirë për reputacionin e ish-presidentit – veçanërisht duke marrë parasysh listën e gjatë të grave që akuzuan Clinton për grabitje seksuale në të kaluarën.

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara është një shkelës serial. Edhe gjatë qëndrimit të tij në Shtëpinë e Bardhë, Clinton nuk mundi t’i mbante duart për vete dhe u përfshi në skandalin e Monica Lewinsky në të cilin ai përdori autoritetin e tij si POTUS për t’u përfshirë në marrëdhënie seksuale me praktikanten 22-vjeçare. Por ky ishte vetëm fillimi.

Clinton është përballur me akuza për parregullsi seksuale, sulme dhe madje përdhunime nga disa gra të tjera, duke përfshirë Paula Jones, Gennifer Flowers, Kathleen Willey dhe Juanita Broderick.

Por ndoshta më e keqja e historisë së këtij njeriu përfshin marrëdhënien e tij me Epsteinin siç kemi mësuar.

Megjithatë, në krye të Epstein, Clinton është gjithashtu mikeshë e mirë me pedofilë të tjerë të njohur. Siç raportoi TFTP, fotot u zbuluan në vitin 2018 që tregonin Klintonin duke festuar me një individ mjaft të paskrupullt në një resort elitar ishullor në Punta Cana, i cili është i lidhur me Clintons, Donald Trump – dhe pedofilinë.

Burri në fotografi ishte një vizitor i rregullt në Shtëpinë e Bardhë dhe ish-bashkëpunëtor i këshilltarit të Shtëpisë së Bardhë dhe ish-dhëndrit të Presidentit Jared Kushner. Emri i tij është George Nader.

Nader u padit në vitin 1985 me akuzat për importimin e materialeve të turpshme në Shtetet e Bashkuara, duke përfshirë foto të djemve nudo “të përfshirë në një sërë aktesh seksuale”, sipas të dhënave të gjykatës të disponueshme publikisht.

Nader nuk u dënua kurrë sepse në njëfarë mënyre, ai i kishte hedhur provat në këtë rast – një grumbull me pornografi për fëmijë që kishte në posedim të tij – dhe gjykata nuk u lejua ta merrte në konsideratë. Pastaj, vite më vonë ky pedofil i supozuar del prapa skenave dhe fillon të vizitojë Shtëpinë e Bardhë – shpesh.

Ju nuk mund ta shpikni këtë. Megjithatë, sipas një artikulli të fundit në The Atlantic, gjithçka është e sajuar dhe “fake”.

Gjatë një prej rasteve më historike të trafikimit të seksit të fëmijëve në kohën tonë, The Atlantic publikon një artikull jashtëzakonisht të shurdhër të titulluar, “Epidemia e madhe (FAKE) e trafikimit seksual të fëmijëve”.

Pjesa është një debutim i plotë i teorive të egra konspirative të paraqitura nga Q-Anon dhe të ngjashme. E mbushur me fakte rreth rrëmbimit dhe rrëmbimit aktual dhe fëmijëve të humbur, pjesa është në thelb një harengë e kuqe që shkon pas mbeturinave 4 kanale dhe marrëzive të llamarinës – ndërkohë që injoron problemin shumë real të trafikimit të fëmijëve në Amerikë.

Askush këtu nuk po e mohon që teoritë e plehrave nga Q-Anon si pizzagate dhe Clintons që sakrifikonin fëmijët për të konsumuar adrenokromin e tyre nuk u besuan nga një grup njerëzish dhe u bënë meme që më pas u bënë virale.

Por kjo pjesë në The Atlantic po i shërben të njëjtit qëllim si këto thashetheme për Q-Anon. Të dy e injorojnë problemin shumë real të trafikimit të seksit të fëmijëve dhe fokusohen në mbeturina të pabesueshme, duke turbulluar në mënyrë efektive ujërat mes trafikimit të vërtetë seksual të fëmijëve dhe bullsh*t.

Fakti është se Amerika ka një problem të trafikimit seksual të fëmijëve dhe në kundërshtim me atë që pretendon pjesa jashtëzakonisht e shurdhër në The Atlantic, sigurisht që nuk është “FAKE”.

FBI: Seksi me fëmijë është biznesi i paligjshëm me rritjen më të shpejtë në Amerikë.

Nuk është për t’u habitur, pjesa – e cila u shfaq në mes të gjyqit të Ghislaine Maxwell – nuk përmend asnjë të vetme të Maxwell në mijëra fjalët e shkruara nga autori, Kaitlyn Tiffany.

Për më tepër, ai përmend vetëm dy herë Epstein dhe kur e bën, pretendon se krimet e trafikimit seksual – për të cilat Epstein u gjykua dhe u dënua – janë vetëm “të supozuara”.

Jo vetëm që kjo pjesë doli në mes të gjyqit më të madh të trafikimit të seksit të fëmijëve në historinë e kohëve të fundit – në thelb duke pretenduar se është i rremë – ai doli gjithashtu pasi mësuam se CIA ka mbuluar përdhunimin e fëmijëve për vite me radhë.

Siç raportoi TFTP të dielën, përmes padive të shumta për FOIA, Buzzfeed News mori qindra raporte të brendshme të CIA-s që detajojnë abuzimin e shfrenuar. Sipas raportimeve, pavarësisht agjentëve dhe kontraktorëve të shumtë, të paktën 10 u kapën në situata të abuzimit seksual të fëmijëve, vetëm njëri prej tyre ka shkuar në burg. Të tjerët mbeten të mbrojtur nga agjencia.

A është edhe kjo “Fake”?

Po në lidhje me viktimat e shumta që dolën përpara dhe akuzuan kryebashkiakun e Seattle, Ed Murray, se i kishte abuzuar seksualisht kur ishin fëmijë në sistemin kujdestar të Uashingtonit?

Ose, po për faktin se edhe ish-kryetari i Dhomës, Dennis Hastert u arrestua dhe kreu dënimin me burg për përdhunim të fëmijëve?

Senatori i Pensilvanisë Mike Folmer u arrestua gjithashtu pasi imazhet e pornografisë së fëmijëve u gjetën në telefonin e tij kur policia kontrolloi shtëpinë e tij pasi kishte marrë një urdhër. Ai ishte një avokat i hapur i reformës së abuzimit të fëmijëve.

Në vitin 2019, gjykatësi i qarkut të SHBA-së Timothy DeGiusti dha një dënim me 15 vjet burg për Ralph Shortey, një ish-senator nga Oklahoma, i cili u kap në kamera me një fëmijë në një dhomë hoteli me të cilin ai kishte bërë seks. Ai kishte gjithashtu porno për fëmijë

Vitin e kaluar, përfaqësuesi i Arizonës, David Stringer dha dorëheqjen e papritur nga posti i tij i zgjedhur si përfaqësues. Pasi dha dorëheqjen, u publikuan të dhënat që tregonin se ai u arrestua në vitet ’80 për përdhunimin e dy fëmijëve – njëri prej të cilëve kishte një paaftësi zhvillimi. Pasi nisi një hetim i mëvonshëm, mësuam për historinë e sëmurë të ish-përfaqësuesit, duke përfshirë një regjistrim në të cilin ai pranon trafikimin seksual të fëmijëve.

Fakti i çështjes është se abuzimi seksual i fëmijëve në këtë vend ndodh në një shkallë masive dhe shumë brenda sistemit janë disa nga abuzuesit më të këqij. Por sigurisht që nuk kufizohet vetëm me to dhe sigurisht NUK është FAKE.

Pavarësisht provave dërrmuese për të kundërtën, shumë nga mediat kryesore dhe qeveria refuzojnë të shohin këtë epidemi shumë reale të trafikimit të seksit të fëmijëve në Shtetet e Bashkuara. Për më tepër, sipas të dhënave të vetë qeverisë, shumica dërrmuese e një pjese të këtyre fëmijëve të trafikuar vijnë nga sistemi qeveritar i cili premton t’i mbajë ata të sigurt – një ironi e tmerrshme me të vërtetë. Por duket se është krijuar në këtë mënyrë.

Ky sistem është krijuar për të tërhequr fëmijët nga familjet e tyre për arsye qesharake dhe për t’i dorëzuar ata te sistemet e fitimit – të financuara nga dollarët e taksave tuaja – që i përdorin këta fëmijë si lopë me para dhe nuk kanë asnjë nxitje për t’i mbajtur ata të sigurt.

Në vitin 1984, Kongresi i Shteteve të Bashkuara themeloi Qendrën Kombëtare për Fëmijët e Zhdukur dhe të Shfrytëzuar (NCMEC) dhe, si pjesë e Aktit të Riautorizimit të Ndihmës për Fëmijët e Zhdukur të vitit 2013, ata marrin 40 milionë dollarë për të studiuar dhe gjurmuar fëmijët e zhdukur dhe të trafikuar në Shtetet e Bashkuara.

Në vitin 2017, NCMEC ndihmoi zbatimin e ligjit me mbi 27,000 raste të fëmijëve të zhdukur, shumica e të cilëve u konsideruan të arratisur të rrezikuar.

Sipas raportit të tyre më të fundit të mbështetur nga të dhënat e FBI-së dhe të tyre, nga afro 25,000 të arratisurit të raportuar në NCMEC në 2017, një në shtatë ishin viktima të mundshme të trafikimit të seksit të fëmijëve. Prej tyre, 88 për qind ishin nën kujdesin e shërbimeve sociale kur u zhdukën.

Duke treguar shtrirjen e abuzimit, vetëm në vitin 2017, CyberTipline i NCMEC, një mekanizëm kombëtar për ofruesit e shërbimeve publike dhe elektronike për të raportuar raste të dyshuara për shfrytëzim seksual të fëmijëve, mori mbi 10 milionë raportime. Sipas NCMEC, shumica e këtyre këshillave lidheshin me sa vijon:

1-Imazhe të dukshme të abuzimit seksual të fëmijëve.

2-Tërheqja në internet, duke përfshirë “zhvatjen”.

3-Trafikimi seksual i fëmijëve.

4-Ngacmimi seksual i fëmijëve.

Organizata të tjera qeveritare e kanë vërtetuar këtë prirje të tmerrshme. Në një bastisje mbarëkombëtare të FBI-së në 70 qytete të vitit 2013, 60 për qind e viktimave vinin nga kujdestari apo shtëpi grupore. Në vitin 2014, autoritetet e Nju Jorkut vlerësuan se 85 për qind e viktimave të trafikimit seksual ishin më parë në sistemin e mirëqenies së fëmijëve. Në vitin 2012, policia e Konektikatit shpëtoi 88 fëmijë nga trafikimi seksual; 86 ishin nga sistemi i mirëqenies së fëmijëve.

Po aq shqetësues sa fakti që shumica e fëmijëve të trafikuar për seks vijnë nga brenda sistemit është fakti që FBI zbuloi në një bastisje mbarëkombëtare të vitit 2014 se shumë fëmijë birësues të shpëtuar nga trafikantët e seksit, duke përfshirë fëmijë deri në moshën 11 vjeç, nuk u raportuan kurrë të zhdukur nga fëmijët. autoritetet e mirëqenies.

Këto fakte mungonin me lehtësi nga pjesa e Tiffany-t në The Atlantic.

Ndërsa media si Atlantiku përpiqen të njollosin ata që përpiqen të tërheqin vëmendjen ndaj trafikimit të supozuar dhe shumë real të fëmijëve, të dhënat e vetë qeverisë tregojnë se sa e papërgjegjshme është kjo. Ndërsa sigurisht që ka disa teori të çuditshme që paraqiten në internet, faktet janë mjaft të çuditshme për të garantuar një shqyrtim serioz. Derisa kjo epidemi të merret seriozisht, qeveria, media dhe të gjithë ata që e mohojnë do të mbeten bashkëfajtorë në vazhdimin e saj.

Siç theksoi Michael Dolce, i specializuar në këto raste të tmerrshme të abuzimit të fëmijëve, “ne kemi krijuar një sistem për trafikun seksual të fëmijëve amerikanë”. Në të vërtetë, dhe ndërsa mediat kryesore vazhdojnë të sensacionalizojnë teoritë e konspiracionit të plehrave nga Q-Anon dhe çdo përmbajtje tjetër frikësuese, ato po ofrojnë një mbulesë të përsosur për ta mbajtur atë sistem në funksion.

Në fakt, kjo pjesë në The Atlantic do të shërbejë vetëm për të ndezur zjarrin e koshit që është versioni Q-Anon i trafikimit të seksit të fëmijëve dhe në këtë mënyrë do të turbullojë ujërat edhe më shumë – duke siguruar që abuzimi të vazhdojë.

Dhe tani, diçka për të menduar. Më poshtë është një imazh i pronares së The Atlantic, Laurene Powell Jobs (e veja e Steve Jobs) – e cila asnjëherë nuk e përmendi Ghislaine Maxwell në artikullin e tyre për trafikimin e fëmijëve, i cili u botua gjatë gjyqit të saj për trafikimin seksual të fëmijëve – gjoja me Ghislaine Maxwell .

/PatriotikMedia – TheFreeThoughtProject.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Parlamenti i Britanisë së Madhe miraton “Pasaportat e Detyrueshme të Vaksinës” kundër “Rebelimit” …
Next post Si e përdori Rama Lefter Kokën Politikisht, derisa SPAK-u i vendosi Prangat …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura