Vera Camaj: E nderuara Guvernantja Ambasadore Kim …

Jam shumë e mrekulluar nga zbulimi i zotit Kastriot Myftaraj, që, si gjithnjë, u bie gjërave në kokë me vare të rëndë, pa frikë e pa doreza.

Me keqardhje të madhe mësova prej tij për shpërdorimin pervers të djersës dhe mundit të bashkëkombasve të mi, brenda dhe jashtë atdheut dhe desha të informoj të gjithë qytetarët e Shqipërisë se si ti je koka e degjenerimit, korrupsionit dhe amoralitetit shtetëror që ka kapluar çdo qelizë të jetës në Shqipëri.

E them këtë për faktin se ti jep urdhër tek SPAK se kush do dënohet e arrestohet (dhe mirë bën), ti vendos se kush do fitojë zgjedhjet, ti vendos se në cilin jaht do bësh pusjimet e shtrenjta, madje ti vendos edhe për menynë e demokratëve, në se do hanë bar (shprehja e parapëlqyer e diktatorit ENVER HOXHA që e përzuri pa ndrojtje SHBA nga Shqipëria)apo ushqim kinez, por fatkeqsisht të paska shpëtuar një hollësi e “vogël”:

Si i shantazhon dhe intimidon kryeministri që ti e ke marrë në mbrojtje 12 femrat – ministre duke u vënë në dukje se si ato rikuperojnë pi…me paratë e qytetarëve më të varfër e më të vjedhur të botës.

Them kryeministri yt sepse nuk të dëgjuam asnjëherë që të kritikosh kryeministrin më pis të globit që vetëm tall, fyen e vjell vrer ndaj qytetarëve të vet.

Një kryeministër që i ka mbirë në gojë ai që… nuk thuhet, një kryeministër që bën me gishtin e turpshëm në publik, që dëndet në drogë e perversitet dhe që është në nivelin më të kartë të diktaturës, nuk e ka për gjë që të vjedhë votat me gangsterë të tipit gjiknur e tigër ahmetaj dhe pastaj darkon e drekon me lloj soj ambasadorësh, përfshi edhe të degjeneruarin Bochard, ka garancinë që nuk do shpohet në asnjë gjëmb edhe po të ndezë ballkanin në flakë me opën e lock down.

Të gjitha këto nën hijen dhe garancinë tuaj që nuk e përmëndët kurrë degjenerimin, dekadencën dhe korrupsionin e tij galopant.

Një pleh kryeministër të shantazhueshëm që nga bythëjashtësia e tij, na la në kurriz një fis të tërë ministash, drejtorash e kurvash pushteti që meremetojnë pit…me 700 mijë euro, pa llogaritur udhëtimet e shtrenjta.

Cinizmi i tij pervers, nuk ka kufi kur i vë në rrjesht putanat e kabareve të globit dhe i shantazhon kolektivisht ato për të nënshkruar aferat e pista e për t’i trembur se kush nuk i nënështrohet orekseve të tij, do ta pësojë si kjo putana në fjalë.

Kuptohet se ti si guvernatore nuk di, nuk shikon, nuk kupton asgjë nga këto gjëra sepse sytë t’i ka lidhur ai me mënyrat e tij, ti vetëm një gjë di:

Të dekorosh që nga washingtoni atë dhe hajdutët e tij, të tipit Dvorani t’u lësh shqiptarëve në kurriz edvinin dhe patronazhistët e tij dhe të ushqesh më shumë se gjysmën e shqiptarëve me bar kinez.

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Kuvendi i Bashës me Delegatë apo me Dele…nxhinj?
Next post Analiza: Si do t’i bënte të Pasurit edhe më të Pasur “Ndërtimi më i mirë” i Joe Biden-it …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura