Ditari i vajzës së Joe Biden zbulon: Traumën Seksuale të Fëmijëve, Abuzimin me Drogën dhe Pakënaqësia ndaj Babait të saj …

Ditari i Ashley Biden është objekt i një hetimi penal nga autoritetet federale. Përmbajtja dhe teksti i ditarit kanë përfunduar në internet, dhe pasazhet në të cilat Biden shkruan për babanë e saj, presidentin amerikan Joe Biden, po shkaktojnë polemika.

Ditari filloi kur autorja ishte në Qendrën e Rehabilitimit në Florida, e cila më pas vazhdon të përshkruajë interesat e saj romantike, një martesë që më vonë u shkatërrua, betejën me varësinë ndaj drogës dhe seksit dhe jetën e saj familjare kur babai i saj kandidoi për postin e presidentit. .

Kush është Ashley Biden?

Ashley Blazer Biden është një punonjëse sociale, aktiviste, filantropiste dhe stiliste amerikane. Prindërit e saj janë presidenti i SHBA Joe Biden dhe Zonja e Parë Jill Biden.

Ajo shërbeu si drejtoreshë ekzekutive e Qendrës Delaware për Drejtësi nga viti 2014 deri në vitin 2019. Para rolit të saj administrativ në qendër, ajo punoi në Departamentin e Shërbimeve të Delaware për Fëmijët, të Rinjtë dhe Familjet e tyre.

Biden themeloi kompaninë e modës Livelihood, e cila bashkëpunon me shitësin online Gilt Groupe për të mbledhur para për programet e komunitetit të fokusuara në eliminimin e pabarazisë së të ardhurave në Shtetet e Bashkuara, duke e nisur atë në Javën e Modës në Nju Jork në 2017. Ajo është e martuar me mjekun Howard Krein.

Ditari i Ashley Biden

Ditari i Ashley Biden është objekt i një hetimi penal nga autoritetet federale. Përmbajtja dhe teksti i ditarit u publikuan nga një faqe lajmesh konservatore përpara zgjedhjeve presidenciale të vitit 2020, por deri më tani nuk ka marrë shumë vëmendje.

Tani New York Times po akuzon një grua të quajtur Aimee Harris se ishte personi që ia dha atë Project Veritas, i cili është nën hetim për rolin e tij në marrjen e ditarit.

Përmbajtja dhe teksti i ditarit kanë përfunduar në internet dhe pasazhet në të cilat Biden shkruan për babanë e saj, Presidentin Joe Biden, po shkaktojnë polemika (lidhja e shkarkimit më poshtë):

Me disa redaktime të bëra në ditar për të penguar identitetin e individëve privatë, media tani është në gjendje të publikojë plotësisht ditarin me 112 faqe që u identifikua nga denoncuesi se i përkiste Ashley Biden.

Dosja Kombëtare e mori dokumentin me anë të një denoncuesi, i cili kishte frikë se organizata mediatike që e kishte punësuar nuk do ta publikonte atë në ditët e parafundit para zgjedhjeve presidenciale.

Denoncuesi u përpoq të punësonte një ekspert i cili ishte në gjendje të verifikonte se ditari ishte me të vërtetë i Ashley Biden, pavarësisht se kishte një regjistrim nga vetë Ashley Biden që pranonte se ditari ishte i saj.

Një regjistrim i sinjalizuesit në fjalë që sqaron përpjekjet në të cilat ai shkoi për të verifikuar vërtetësinë e ditarit është në posedim të mediave.

Brenda regjistrimit, sinjalizuesi shton gjithashtu se media e tij zgjodhi të mos publikonte dokumentet pas presionit nga një kompani mediatike konkurrente.

Mediat kanë raportuar tashmë mjaft zbulime mahnitëse nga brenda ditarit, ku autorja besonte se ajo ishte viktimë e sulmit seksual si fëmijë dhe ndante dushe “ndoshta jo të përshtatshme” me babain e saj.

Ai gjithashtu përmban shënimet e autorit që detajojnë abuzimin me substancat, hyrjet në martesën e dështuar të rrënuar të autores së bashku me afera të shumta, hyrje që tregojnë se familja ka frikë nga një skandal për shtëpinë e re të vëllait të tyre dhe hyrje që tregojnë thellësinë e pakënaqësisë kundër babait të saj për paratë e tij. kontrolli dhe taktikat e manipulimit emocional.

Lexoni ditarin e plotë të Ashley Biden këtu HERE. .

Burimi: GreatGameIndia.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Në cilin Roman Distopian po Jetojmë? Brave New World, 1984 apo Fahrenheit 451?
Next post E vetmja gjë e Dobishme që Prodhoi Protesta e Sotmshme ishte kjo Foto.. e Jona!
error: Ky publikimet jane te mbrojtura