Gazetari shtron pyetjen: Sa Gjela Deti merr Baton Haxhija? Po Erion Isufi me Rrogën?

Në një status në facebook Gazetari i mirënjohur Ylli Dylgjeri ka ironizuar aktorët kryesor që kanë përfituar milionat nga pagat bonus. Gazetari Dylgjeri ka nisur punën duke bëë një llogari të thjeshtë duke shtruar dhe pyetjen: Sa gjela deti merr Baton Haxhija? Po Erion Isufi me rrogën?

Ja te bejme pak llogari meqe me Ramen dhe Lulin kemi miqesi shkruan Gazetari Dylgjeri në faqen e tij.

Postimi i plotë:

Sa gjela deti merr Baton Haxhija? Po Erion Isufi me rrogën?

Ja te bejme pak llogari meqe me Ramen dhe Lulin kemi miqesi.

Baton Haxhiu me pagen e dhjetorit mund te bleje 340 gjela deti nga 5 kg me vlere 10000 leke kilogrami.
Kurse Erjon Isufi vetem me pagen e dhjetorit mund te bleje 900 gjela deti nga 5 kg secili, nuk po fusim ne keto llogari fitimet qe keta kane nga bizneset, po flasim vetem per pagen e tyre te deklaruar.

Dhe Edi Rama ben harakiri gjoja sikur i merret fryma dhe kerkon tja hedhe fajin te tjereve.
Pensionisteve Edi Rama i ka dhene nga vetem 1 gjel per vit te ri, kur vete merr me pagen e tij 50 gjela…

Shenim: Batonit i kemi llogaritur vetem gjelat qe merr nga Spitali Amerikan?
Po ne Klan Kosova sa merr?
Po te Opinion sa merr?
Ska me gjela…fillojne viçat.

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Lulzim Bashës i dhimbset fati i Shqiptarëve,ndërkohë Kunati i tij Erjon Isufi merr Paga mbi 29 Milionë lekë në muaj …
Next post Gjykata e Lartë ka rënë Dakort që të dëgjoj Argumentet mbi Mandatet e Bidenit për Vaksinën Kundër Covid …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura