VIDEO/Veprim Fashistë,Gruaja sulmon Burrin në Avion sepse nuk po e mbante Maskën,pasi ai i thotë: “Ulu Karen!”

Një trend shqetësues i parë gjatë 2 viteve të COVID-19, janë lejet e vetë-imponuara nga radikalët, për të detyruar të tjerët t’i nënshtrohen “vullnetit të kolektivit”, me çdo mjet të nevojshëm.

Veprimet e tyre fashiste janë të ngjashme me ato të shpëlarjes së trurit në filmin distopik të vitit 1984 dhe nga qytetarët që jetuan nën diktaturat e Adolph Hitlerit dhe Mao Ce Dunit.

Të mërkurën e kaluar një naziste COVID, këtë herë një grua, u mor në paraburgim të FBI-së pasi ajo sulmoi verbalisht dhe fizikisht një burrë në një fluturim Delta nga Tampa Bay, Florida, në Atlanta, Georgia, sipas Daily Mail.

Konfrontimi në mes të fluturimit dyshohet se u përshkallëzua për shkak të një debati në lidhje me maskat për fytyrën, pavarësisht se të dy pasagjerët nuk mbanin maskë ose nuk mbanin siç duhet mbulesën e fytyrës.

Ajo që është interesante, është edhe pse në janar, Administrata Federale e Aviacionit (FAA) shpalli një “politikë të tolerancës zero”, fanatikët e maskave ende shkelin ligjet gjithsesi.

Videoja, me mbi 7 milionë shikime në Twitter, tregon gruan duke mbajtur një maskë në mjekër dhe duke qëndruar në rreshtin e aeroplanit në mes të fluturimit. Ajo po përballet me burrin e moshuar që është ulur në vendin e tij.

“Vëre maskën tënde”, kërkon gruaja, burri përgjigjet, “Unë jam duke ngrënë”.

Më pas ai kërcënon se do t’i hedhë një pije në kokë dhe ajo e sfidon atë, “Ngrihu a**”.

Burri, “Ulu Karen!”

“Karen” është zhargon për një grua të bardhë në moshë të mesme, e cila është e zemëruar, e neveritshme dhe e drejtë.

Një stjuardesë fluturimi përpiqet të qetësojë gruan pa dobi. Një stjuardesë mashkull e pyet gruan: “A dëshiron që policia të të takojë në tokë?”

Ajo i bërtet burrit, “Maskohu!” Pastaj ajo urdhëron ekuipazhin e fluturimit që ta detyrojë burrin të vendosë maskën e tij.

Dy pasagjerët shkëmbejnë sharje dhe më pas gruaja e “zgjuar” e godet burrin me grusht në fytyrë.

Burri reagon duke thënë: “Tani do të shkosh në burg! Ky është sulm! Ju do të shkoni në burg! Sapo të arrijmë në Atlanta, ju do të shkoni në burg!”

Gruaja duket se do të marrë një tjetër grusht, por një stjuardesë e ndalon atë.

Gruaja i bërtet burrit dhe më pas e pështyn në fytyrë.

“Kjo është dyfish të shkosh në burg,” bërtet burri.

Një stjuardesë përdor karrocën e pijeve për ta larguar gruan nga burri.

Burri i thotë ekuipazhit të fluturimit: “Shiko, ajo më goditi me grusht. Ajo më preu fytyrën.”

Gruaja e ndërpret duke bërtitur: “Vëre maskën tënde!” Ajo edhe një herë udhëzon ekuipazhin e fluturimit që t’i thotë të vendosë maskën e tij.

Videoja fillon pasi avioni u ul në Aeroportin Ndërkombëtar Hartsfield-Jackson.

Një tjetër pasagjere femër shpjegon, “Ajo u çmend në aeroplan – e goditi me grusht në fytyrë këtë burrë, e pështyu, e gërvishti.” Ajo shtoi se gruaja e ndaluar “i ka derdhur ujë të nxehtë” në këmbë.

Departamenti i Policisë së Atlantës lëshoi ​​një deklaratë në lidhje me “shqetësimin” që përfshinte një “pasagjer të padisiplinuar në një fluturim Delta” që çoi në “lëndimin e kolegëve të pasagjerëve dhe punonjësve të Delta”.

“Kur avioni mbërriti në portë, oficerët ishin në gjendje të takoheshin me pasagjerët në dalje, të cilët këshilluan se e dyshuara, znj. Patricia Cornwall kishte shkaktuar një shqetësim ndërsa ishte në ajër,” vunë në dukje autoritetet. “Bazuar në deklaratat e mbledhura dhe provat e dukshme, oficerët ndaluan zonjën Cornwall dhe kontaktuan agjentin e FBI-së.

Më pas, oficerët u zhvendosën me znj. Cornwall në zonën e policisë së Atlantës, ku agjentët e FBI-së u përgjigjën dhe morën kujdestarinë e znj. Cornwall, thuhet në deklaratë.

Një zëdhënës i Delta lëshoi ​​një deklaratë në lidhje me incidentin për WSB-TV.

“Fluturimi 2790 nga Tampa në Atlanta u prit nga forcat e rendit pas një shqetësimi të padisiplinuar të klientit gjatë fluturimit. Situata si këto janë të rralla për shumicën dërrmuese të klientëve tanë dhe Delta ka zero tolerancë ndaj sjelljes së padisiplinuar në aeroportet tona dhe në bordin e avionit tonë”, thuhet në deklaratë.

Javën e kaluar, FAA bashkëpunoi me Administratën e Sigurisë së Transportit për të ndarë informacionin e pasagjerëve të padisiplinuar që mund të hiqen nga programi PreCheck i TSA.

Shpresojmë që TSA dhe FAA të vazhdojnë dhe kjo grua të mos fluturojë më kurrë pasi ajo është mendërisht e paqëndrueshme dhe një rrezik për këdo që është aq i pafat për t’u marrë me shpërthimet e saj gjatë fluturimit.

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/Dardania në Protestë Kundër Vaksinimit: Willkommen in Auschwitz 2 “ARBEIT MACHT FREI”
Next post Avokati Goxhaj: Prova Video e Turpshme që Vërteton si Gënjen Dobrushi i Soros për Hartën e Mbylljes së Gjykatave e Financuar nga Soros …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura