Ironizon Gazetari: Histori me Jemen

Gazetari i mirënjohur Ylli Dylgjerin në një status në faqen e tij facebook ka ironizuar ish-ministrin e bujqësisë Jemin Gjana në qeverinë e Berishës. Gazetari Dylgjeri më tej shkruan se Jemini dikur ishte Ministër Bujqësie. Puna e dërgoi të takonte në Romë, Ministrin e Bujqësise së Japonisë, meqë Shqipëria diplomatikisht mbulohej në Romë.
Nis takimi. Përshëndetjet e para të ngrohta. Po bisedohej për ndihmën që Japonia do ti mundësonte Shqipërise se dalë nga diktatura( terma nga Jemeni)…..

Postimi i plotë:

Histori me Jemen

Dikur ishte Minister Bujqesie. Puna e dergoi te takonte ne Rome, Ministrin e Bujqesise se Japonise, meqe Shqiperia diplomatikisht mbulohej ne Rome.

Nis takimi. Pershendetjet e para te ngrohta. Po bisedohej per ndihmen qe Japonia do ti mundesonte Shqiperise se dale nga diktatura( terma nga Jemeni).

Vjen momenti qe biseda po merrte mbare. Jemeni shpjegonte te djeshmen komuniste dhe shperthen:
Duhet te na ndihmoni zoti Minister. Ne sot në pushtet jemi edhe si te Perndjekur!
Perkthyesi stopon. Nuk perkthen dot më.
Mendohet…

Si ta perkthej fjalen te Perndjekur ne anglisht!!! I dalin djerse. Ministri Jemen e sheh me inat dhe i thërret:
Pse nuk perkthen?

Perkthyesi i nxire nga turpi ja kthen:
Nuk di si ta perkthej ne anglisht fjalen i Perndjekur!!!
Jemeni: Hemmmm!
Thuaj: Samuraiiiii!
Kaq…takimi u mbyll.
Bujqesia filloj te lulezoje.

Montazh nga Avni Delvina

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/Dr. Fauci “Kërcënon Amerikanët”: Vaksinohuni që të Udhëtoni (kjo është shkelje e të Drejtave të Amendamentit të Pestë për të Udhëtuar)…
Next post Vjedhjen e të Dhënave ta kthejmë në Tendera!
error: Ky publikimet jane te mbrojtura