VIDEO/Dr. Fauci “Kërcënon Amerikanët”: Vaksinohuni që të Udhëtoni (kjo është shkelje e të Drejtave të Amendamentit të Pestë për të Udhëtuar)…

Dr. Anthony Fauci është fytyra më e urryer në misionin e tij në institutin biomjekësor,i cili për të trembur popullin amerikan dhe për t’i bërë ata të “vaxxxed” shpik lloj,lloj variantesh pavarësisht nga rreziku aktual për qeniet njerëzore .

Fauci tani po rekomandon masa edhe më të rrepta,duke ndikuar në udhëtimet e brendshme me avion. Kjo jo vetëm që do të ishte antikushtetuese por kjo po duket hapur (duke shkelur të drejtën e Amendamentit të Pestë për të udhëtuar), që nuk ka asnjë lidhje me masat e pajustifikuar të tij.

“Kur e bëni vaksinimin jeni më të lirë se sa të bëni një kërkesë për të udhëtuar, kjo është një tjetër nxitje për të vaksinuar sa më shumë njerëz,” i tha Fauci MSNBC të hënën. “Nëse dëshironi ta bëni këtë ju mund të kryeni fluturime të brendshme, mendoj se kjo është diçka që duhet marrë parasysh dhe seriozisht.”

Ai shtoi se “çdo gjë që mund të bëjnë njerëzit e vaksinuar do të ishin të mirëpritur” kur gazetari e pyeti për mandatin e udhëtimeve brenda vendit.

“Gjithçka që paraqitet si mundësi, ne e vëmë në gjendje dhe e konsiderojmë, kjo nuk do të thotë se ka të ngjarë të ndodhë”, tha Fauci për Jim Acosta të CNN në një intervistë tjetër ditën e hënë.

“Unë dyshoj nëse do të shohim diçka të tillë në një të ardhme të arsyeshme të parashikueshme,” shtoi ai.

Biden me sa duket i ka bërë jehonë këshillës së këshilltarit të tij të lartë mjekësor dhe supozohet se po shqyrton nëse mund të shpëtojë apo jo me mandatin e paligjshëm.

Kur doli për një shëtitje në Rehoboth Beach, Delaware, Biden u tha gazetarëve se do të zbatonte një mandat të vaksinës për udhëtimet, duke pritur”një rekomandim nga ekipi mjekësor i idiotit fauci”.

Është sikur ai të mos jetë as president i Shteteve të Bashkuara. E trishtuar.

Por as Dr. Doom nuk mund të reklamojë mjaftueshëm variantin Omicron për të qenë kërcënimi ekzistencial për jetën siç e njohim ne.

Ky pra është Fauci që jep intervistën për CNN e kabalës.

“Shumë nga rastet e Omicron, në mënyrë interesante, janë ose pa simptoma ose minimalisht simptomatike,” tha Fauci. “Veçanërisht infeksionet e reja që merrni kur njerëzit janë vaksinuar.”

Megjithatë, mjeku afrikano-jugor që zbuloi rastin e parë të Omicron thotë se simptomat janë “të buta” pavarësisht nëse njerëzit janë të vaksinuar apo jo.

Siç u raportua më herët, varianti Omicron mund të shënojë fundin e Covid-it siç e njohim ne. Kjo për shkak se hulumtimet e fundit tregojnë se infeksioni i mëparshëm ndaj Omicron duket se u jep imunitet varianteve të tjera, si Delta. Për më tepër, normat e vdekshmërisë të lidhura me rritjen e Omicron janë një pjesë e vogël e asaj ku ishin në fillim të vitit 2021.

Kështu, nuk ka asgjë për të sugjeruar që mandatet janë të garantuara, veçanërisht bllokimet, mandatet e maskave dhe mandatet e vaksinave që janë zbatuar në disa shtete, por nuk kanë arritur të çojnë në raste më të ulëta dhe norma vdekjesh.

Megjithatë, një gjë është e sigurt; nëse Biden lëshon një mandat të tillë të paligjshëm udhëtimi, miratimet e tij dhe miratimet e Partisë Demokratike do të bien më tej. Shtëpia e Bardhë mund të presë që të paditet menjëherë dhe industria e udhëtimeve do të jetë e fundit që do të pësojë një katastrofë të shkaktuar nga qeveria.

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/Anthony Fauci ishte djali i përkëdhelur i Familjes së George HW.Bush …
Next post Ironizon Gazetari: Histori me Jemen
error: Ky publikimet jane te mbrojtura