VIDEO/Mijëra Gjermanë Protestojnë Kundër Kufizimeve Covid të Qeverisë …


Qeveria gjermane po ndjek rrugën më të errët të Elitës Globale dhe po udhëton në rrugën e saj të errët të tiranisë.

Megjithatë, ndërkohë që qeveria gjermane mund të dëshirojë të përqafojë më tej tiraninë, duke vendosur kufizime edhe për personat e vaksinuar, populli gjerman nuk ka asgjë për të humbur.

Ata po ngrihen për atë që është e drejtë dhe kërkojnë që t’i jepet fund kufizimeve absurde të Covid-it, kufizime që jo vetëm kanë rivendosur tiraninë, por gjithashtu kanë shtyrë dhjetëra miliona qytetarë Gjermanë në varfërinë e hidhur.

Në fakt, siç raportoi Epoch Times, mijëra qytetarë dolën në rrugët e Gjermanisë më 28 Dhjetor për të protestuar ndaj rregullave të vendit Covid.

Në disa zona, si Gjermania veriore, turmat protestuese u rritën deri në 15,000 ose më shumë protestues, duke treguar entuziazmin e pamasë të lëvizjes.

Protestat ishin të mëdha edhe në zona të tjera. Siç raportoi Epoch Times, “Në Rostock, një qytet përgjatë lumit Warnow në bregun verior të vendit, rreth 6,500 njerëz demonstruan, ndërsa në Schwerin ishin afërsisht 2,700 dhe në Neubrandenburg, rreth 2,400 njerëz dolën në rrugë për të demonstruar. ”

Mijëra të tjerë dolën në rrugë në qytete dhe rajone të tjera, të gjithë të bashkuar kundër politikave tiranike të qeverisë së çmendur nga Covid.

Dhe ndërsa qeveria gjermane e majtë ka mbetur e fortë dhe e bashkuar në politikat e saj pavarësisht protestave me mijëra të fortë, protestuesit po ia dalin të rraskapitin forcat policore të vendit, siç raportoi MSN.

Mbetet për t’u parë nëse protesta do të mjaftojë për të detyruar qeverinë të rishqyrtojë; nëse nuk janë, mund të rezultojë shkatërrim i mëtejshëm ekonomik.

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Juria jep Vendimin për Gjyqin e Trafikimit Seksual të Ghislaine Maxwell – Kjo është një “Bombë” e Vërtetë …
Next post Shkollat ​​tani po Vaksinojnë fëmijët pa Pëlqimin e Prindërve të tyre – Ja truku më i Ndyrë që po Përdorin për të Vaksinuar fëmijët …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura