Ylli Dylgjeri: Rrno për Mos me Harue!/34 Skandalet e Qeverisë Rama në Vitin 2021 …

Rrno për mos me harue!

-Skandalet e Qeverise Rama të vitit 2021

 1. Këmba përpjete me tabanin e grisur te këpucës.
 2. Manipulimi i statistikave te Pandemise.
 3. Dizinformacion me vaksinimin e popullsise.
 4. Kandidimi i krimineleve, te korruptuarve dhe manekineve ne listen Rama 2021.
 5. Emigrimi i mbi 500 mije shqiptareve jashte vendit.
 6. Prishja e marreveshjes maxhorance-opozite per reformen zgjedhore.
 7. “Blerja” e Lulzim Bashes me ane te Soros, drejtperdrejte dhe permes kunatit.
 8. Blerja e votave dhe kërcënimi i zgjedhësve.
 9. Loja me PSD, me kryetar

Non Grata nga SHBA.

“Grabitja” e 3 mandateve permes PSD.

 1. Patronazhistet dhe rrjedhja e te dhenave personale.
 2. Rrjedhja e listes se pagave.
 3. Rrjedhja e targave te makinave.
 4. Korrupsioni i shekullit me inceneratoret.
 5. Kontrolli korruptiv i gjyqsorit. Loja qesharake me Murrizin dhe Hajdarin.
 6. Krijimi i Akademise se Barinjve.
 7. Konsultimi qesharak me qytetaret “pas pilafit”, pra mbas dy mandatesh.
 8. Marredhenet vllazerore me Vuçiç
 9. Insistimi me projektet e Minishengenit dhe me tej te Ballkanit te Hapur.
 10. Kritikat e ashpra si thike pas shpine per drejtuesit e Kosoves, duke u vene fleterrufe perse ata jane kunder vllaznimit me Serbine.
 11. Marredheniet klienteliste me Erdogan ne kurriz te Europes.
 12. Perpjekjet per tu takuar me Putin si kryetar i OSBE.
 13. Largimi i “ministrit te jashtem” Cakaj per ti zene vendin ne krye te OSBE-se.
 14. Futja ne pune e bangladeshasve,

por bangladeshasit nuk begenisin Shqiperine sepse ka kushte mjerane.

 1. Akomodimi në hotele me 5 yje, ndryshe nga të gjithë vendet e BE, por me porosi të Soros i afganeve.
 2. Darka me Ambasadoret dhe me Gjergj Lucen ku merr pjese edhe Juri Kim.
 3. Lefter Koka arrestohet si “kokë turku” e Ramës, Veliajt, Ahmetajt dhe te tjereve te implikuar me inceneratoret.
 4. Krijimi i nje Qeverie me Ministra qe de facto sillen dhe i trajton si drejtore drejtorish.

Per here te pare pas 30 vjetesh Shqiperia perballet me situaten. Kur themi qeveria nënkuptojmë Edi Ramën dhe kur themi Edi Rama nënkuptojme gjithë shtetin.

 1. Mbajtja e ekonomise ne kurriz te shendetit te njerezve. Vdekjet shtese po shumefishohen.
 2. Emigrimi i popullsise sidomos i te rinjve per te zbrazur vendin.

30.Turizëm i dhunshem. Për herë te pare pati beteja me viktima për të zëne shezlone në bregdet.

 1. Shnëdrrimi i vjedhjeve të të dhënave në tendera shumëmilionësh
 2. Mbushja e institucioneve te shtetit me qindra keshilltare, mbi 500.
 3. Premtimi i pa mbajtur për rritje page për ushtarakët.
 4. Rritja e borxhit publik ne 100%…

Frendsa!

Ju ftoj te plotesoni listen me skandale te tjera te haruara.

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/Patriotik Media dhe Stopfake Albania Ju Uron Gëzuar Vitin e Ri 2022 …
Next post VIDEO/Hillary Clinton hedh Dyshime mbi Shtëpinë e Bardhë,duke Nënkuptuar që Biden nuk është i Arsyeshëm …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura