VIDEO/Hillary Clinton hedh Dyshime mbi Shtëpinë e Bardhë,duke Nënkuptuar që Biden nuk është i Arsyeshëm …

Hillary Clinton është rikthyer sërish në qendër të vëmendjes tek mediat duke dhënë një intervistë të fundit me Willie Geist të NBC, e cila do të transmetohet e plotë në podkastin e tij ‘Sunday Sitdown’.

Kandidatia e dështuar në zgjedhjet presidenciale të 2016-ës me sa duket po fillon të kritikojë demokratët radikalë për rrezikimin e zonave të lëkundura dhe Shtëpinë e Bardhë për të mos qenë “stabil” dhe “i arsyeshëm”.

Shikoni videon:

“Pra, çfarë shihni si është gjendja e Partisë Demokratike tani? Pyeti Geist.

“Mendoj se është koha që disa, e dinin dhe të mendojnë me kujdes se çfarë fitojë nga zgjedhjet dhe jo vetëm në zonat Deep Blue ku një demokrat apo një demokrat liberal ose i ashtuquajturi demokrat progresiv do të fitojë,” tha ajo. “Unë e kuptoj pse njerëzit duan të argumentojnë për prioritetet e tyre, kjo është ajo që ata besojnë se janë zgjedhur për të bërë. Pra, shikoni, unë jam për të pasur debate të forta. Mendoj se është mirë dhe kjo ju jep njerëzve një shans për të qenë pjesë e procesit.”


“Por, në fund të fundit, nuk do të thotë asgjë nëse nuk kemi një Kongres që do t’i kryejë gjërat apo një Shtëpi të Bardhë në të cilën mund të mbështetemi për të qenë të arsyeshëm, të matur, të qëndrueshëm dhe produktiv. ”, tha Clinton.

Sigurisht, kjo kritikë do të ishte e pamundur nëse presidenca Biden do të kishte një histori që ishte e kundërta. Duket se Hillary Clinton është ende e hidhëruar për humbjen e saj ndaj Donald Trump dhe beson se mund të bëjë një punë më të mirë se Joe Biden. Për të qenë e drejtë, pothuajse çdo amerikan tjetër i kualifikuar mund të bëjë një punë më të mirë se Joe Biden në këtë pikë.

Të enjten, Donald Trump zbuloi një postim të gjatë në blog ku rekomandohen shumë dështimet e dokumentuara të presidencës Biden.

Ja vlen të lexohet,kliko mbi listing

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Ylli Dylgjeri: Rrno për Mos me Harue!/34 Skandalet e Qeverisë Rama në Vitin 2021 …
Next post VIDEO/Amsterdam: Masakrime me Qentë nga Policia për t’u Kujdesur për Shëndetin e Protestuesve që Demostrojnë Kundër Kufizimeve të Covid … …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura