Viti i ri 2022 do na Pasqyrojë 2021-shin Nëse Njerëzit janë të Bindur tek Tirania Jo-Shkencore e Elitave …

Nga Matt Agorist

Për ata që i kanë kushtuar vëmendje fillimit të plandemisë dhe autoritarizmi që po shpaloset aktualisht përballë nesh ishte lehtësisht e parashikueshëm.

Në fakt, në mars të vitit 2020, TFTP parashikoi vaksina të detyrueshme rriti forcat policore dhe kufizoi udhëtimet. Kjo nuk na bën të veçantë apo psikikë, është e lehtë të konkludohet pasi kupton natyrën e shtetit dhe tendencën e tyre për të përdorur mjetin e vetëm në kutinë e veglave të tyre për të trajtuar problemet me të cilat përballet shoqëria.

Ky mjet i vetëm është forca.

Ndërsa synimet e shtetit mund të kenë qenë fisnike në fillim për të parandaluar transmetimin e virusit, falë tendencës së tyre për të përdorur forcën pa diskutim, qëllimet e tyre fisnike u bënë shpejt një kanal për tirani për të sunduar lirinë tuaja.

“Na jepni lirinë tuaj dhe ne do të bëjmë që plandemia të largohet”, ishte ideja e bllokimit tek ekipi dhe, pavarësisht se gërryen plotësisht atë pak liri që u kishte mbetur Europianëve dhe Amerikanëve, ne po shohim një tjetër rritje të madhe të rasteve dhe shtrimeve në spital.

Mjafton të shikoJMË Australia dhe qasja absolutisht naziste që ata morën ndaj Covid-it për të parë se asnjë shtet policor nuk mund të ndalojë një virus. Gjatë vitit të kaluar, Australia ka rrahur, rrëmbyer, arrestuar dhe ngacmuar këdo që nuk e kapërceu vijën dhe nuk i është nënshtruar autoritetit të tyre. Disa muaj më parë, ata madje filluan të rrëmbejnë njerëz plotësisht të shëndetshëm dhe t’i mbyllin në kampe internimi thjesht për t’u ekspozuar ndaj dikujt që mund të ketë qenë pozitiv me Covid.

Vendi ka rënë. Të gjithë u mbyllën dhe të gjithë u vaksinuan, megjithatë Covid bëri atë që bën Covid. Pavarësisht se është bërë një nga vendet më tiranike në planet për sa i përket pandemisë, Australia po sheh rritjen më të madhe të rasteve që nga fillimi i histerisë së Covid.

Përveç humbjes së lirisë ekonomike dhe fizike, qeveritë anembanë planetit gjithashtu sulmuan lirinë tuaj mjekësore. Politikanët rrëmbyen edhe një herë mjetin e tyre të vetëm në kutinë e veglave dhe filluan t’i detyronin njerëzit të merrnin goditjen – qoftë i mallkuar pëlqimi i informuar.

Njerëzit u detyruan të linin punët e tyre, mijëra punonjës mjekësorë të linjës së parë u pushuan nga puna – duke krijuar një mungesë stafi – sepse ata nuk morën një goditje për një sëmundje ndaj së cilës mund të kenë qenë tashmë imun.

U tha amerikanëve se vaksinat do të ishin mënyra jonë për të dalë nga kjo rrëmujë. Që herët, politikanët dhe mediatikët njësoj, u futën në kutitë e tyre të sapunit dhe pretenduan në mënyrë të rreme se marrja e goditjes do t’ju mbante të sigurt nga Covid. Kontrolluesit e fakteve nuk janë në gjendje të mbulojnë këta njerëz tani, pasi ata e bënë atë aq shpesh sa janë në video.

Në videon më poshtë që është në fillim të këtij viti, Gazetarja më gënjeshtarja e fortë e medias dhe e njohur, Rachel Maddox pohon pa pasur asnjë të dhënë shkencore për ta mbështetur atë duke pohuar se vaksina do t’ju mbajë të sigurt nga infektimi me Covid.

“Tani e dimë se vaksinat funksionojnë mjaft mirë dhe virusi ndalon tek çdo person i vaksinuar?… Një person i pavaksinuar infektohet me virus… ndërkohë virusi nuk e infekton të vaksinuarin,kështu që virusi atëherë nuk mund të përdorë një person të vaksinuar si mikpritës për të infektuar më shumë njerëz.”

Nuk ishte vetëm Maddow që bënte Propagandë Mashtrimi sepse ishte Bill Gates, Fauci e deri te vetë presidenti, këta njerëz dolën në foltore për të përhapur një narrativë të rreme se vaksinimi do ta ndalonte Covid-in. Sinjalizim spoiler: nuk ndodhi.

Gjithashtu i mbani mend deklaratat e përsëritur nga mediat e korporatave dhe qeveria e SHBA-së, në lidhje me “plandeminë e të pavaksinuarve”, të cilën Ekipi i Reagimit ndaj COVID-19 i Shtëpisë së Bardhë prezantoi në mes të korrikut, dhe të cilin presidenti ende po e kthente në mënyrë të pasaktë deri vonë nga 14 dhjetor?

Kjo u vërtetua gjithashtu se ishte e rreme, madje edhe The Atlantic e pranoi këtë.

Tani, ndërsa tiranët e Degës Covidians shikojnë parashikimet e tyre dhe frika e nxitjes së tyre bien, ata janë të detyruar të futen në një qoshe dhe po përpiqen të justifikojnë komentet e tyre si ato të bëra në videot e mësipërme. Por macja është jashtë çantës dhe njerëzit janë mjaftuar.

Nuk mund të ndryshohet asnjë sasi përkufizimesh, të mandatohen përforcues ose të zbatohen bllokime që mund të pengojnë mbytjen e anijes së ndërmarrjes.

Sigurisht, ka ende njerëz të frikshësuar dhe që rrinë akoma të mbyllur në shtëpitë e tyre ku ndihen të paralizuar nga frika sepse udhëheqësit e tyre u thonë të kenë frikë. Por ata tani janë pakicë. Në pjesën më të madhe të botës, pavarësisht nga frika e vazhdueshme për “rastet në rritje”, njerëzit po i kthehen normalitet.

Pavarësisht mandateve tiranike, njerëzit nuk binden më. Dhe megjithë përpjekjet që mediat e korporatave dhe të mjeshtrave të tyre kukullave për krijimin, narrativa rreth Covid-it po shembet.

Ne e mirëpresim këtë kolaps me krahë hapur.

Është koha që të kthejmë “normalitetin”. Ky virus nuk është këtu, ju do të vini në kontakt me të dhe ju duhet të bëni zgjedhjet tuaja personale se si të merreni me të. Qeveria nuk ka dhe nuk do të jetë në gjendje t’ju mbrojë nga sëmurja. Fatmirësisht, shumë njerëz kanë filluar ta kuptojnë këtë mashtrim.

Ndërsa shumë njerëz po rezistojnë, shteti po humbet kontrollin e tij dhe liria do të zërë sërish skenën qendrore. Madje e pranojnë. Ndërsa drejtori i CDC njoftoi heqjen e kufizimeve në karantinë nga 10 ditë në 5, drejtoresha Rochelle Walensky pranoi se politika e tyre e re varet nga “ajo që ne menduam se njerëzit do të ishin në gjendje të toleronin”.

Sa më shumë do të toleroni aq më keq do të jetë për ju.

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/Amsterdam: Masakrime me Qentë nga Policia për t’u Kujdesur për Shëndetin e Protestuesve që Demostrojnë Kundër Kufizimeve të Covid … …
Next post Av.Goxhaj: Hajdeni Nesër në 12:00 në Sheshin Nënë Tereza sa nuk i kanë nxjerrë Qentë Akoma..Sepse ende Shumica e Shqiptarëve nuk janë shpuar …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura