VIDEO/Shpikësit e Mikroçipëve për Covid shprehen: Nuk ka ndalim për Shpërndarjen e saj – Duam apo Z’duam Ne …

Vëllai i madh ka kërkuar që një monedhë globale dixhitale universale të përhapet në mbarë botën.

Përdorimi i justifikimeve të tilla si ai do t’i lejonte qeveritë të mbledhin më shumë të ardhura tatimore pasi çdo transaksion financiar do të jetë i gjurmueshëm, do të vepronte si një pengesë e aktivitetit të paligjshëm si shitja e paligjshme e drogës, do t’i jepte fund shtypjes dhe mirëmbajtjes së monedhave të ndryshme dhe do të parandalonte vjedhjen nëse përdoret. me një çip të implantueshëm ETC.

Zgjidhja është e ngjashme me teknologjinë që është shumë e zakonshme për kafshët shtëpiake. Njerëzit në Suedi tashmë po lejojnë vendosjen e mikroçipave të ngulitur nën lëkurën e tyre.

Edhe pse shumë njerëz të tjerë kanë qenë skeptikë për pajisjen dhe kanë folur që kur shpikja u shpall për herë të parë duke e përshkruar atë si “invazive”.

Një përdorues i Twitter-it argumentoi: “Shiko, unë jam po aq pro vaksinës sa kushdo tjetër…DHE jam pro pasaportës së vaksinës (vetëm mbi baza vullnetare), por kjo thjesht luan në narrativën e ‘ata duan të të gjurmojnë’ teoricienët e konspiracionit.”

Një nga zhvilluesit siguron që implantet nuk janë pajisje gjurmuese dhe janë në përdorim vetëm kur skanohen.

Zhvilluesi i një mikroçipi të ri të diskutueshëm Covid që është ngulitur në lëkurë, ka reaguar ndaj kritikëve që kritikuan projektin në një intervistë ekskluzive me Express.co.uk.

Krijuar nga kompania fillestare e teknologjisë Disruptive Subdermals, shpikja e diskutueshme është bërë nga një implant i para-programuar i skanueshëm me përmasa dy milimetra me 16 milimetra.

Por duke folur për Express.co.uk, Hannes Sjoblad, drejtor menaxhues i Disruptive Subdermals, i’u përgjigj kritikave.

Ai tha: “Kjo teknologji ekziston dhe përdoret pavarësisht nëse na pëlqen apo jo.

“Jam i lumtur që është sjellë në bisedë publike.

“Teknologjitë e reja duhet të debatohen dhe të kuptohen gjerësisht.

“Implantet inteligjente janë një teknologji e fuqishme shëndetësore.

“Kjo është ajo që ne po ndërtojmë në DSruptive dhe qëllimi ynë është të transformojmë kujdesin shëndetësor në një shkallë globale.”

Një kompani suedeze e teknologjisë fillestare ka shpikur një mikroçip të skanueshëm që implantohet në krahët e njerëzve dhe mund të shfaqë statusin tuaj të vaksinimit kundër COVID-19.

Ky implant dixhital është projektuar për t’u futur në krahët e njerëzve në mënyrë që pasaporta juaj e vaksinës të shfaqet kur skanohet.

Pasaporta Covid-19 e implantuar në lëkurën tuaj duke përdorur këtë mikroçip të aktivizuar me NFC.

Ndiqni videon: Studiuesit e Pentagonit po zhvillojnë një sensor që do vendoset nën lëkurë që të zbulohet infeksioni Covid-19…

Me një kosto 100 euro për një mikroçip, pajisja funksionon duke skanuar vendin në krah me celular.

Kur skanohet, do të shfaqet një PDF që tregon të gjitha detajet e Certifikatës Dixhitale Covid të BE-së të personit, e cila tregon statusin e tyre të vaksinimit dhe gjithashtu mund të tregojë nëse personi ka rezultuar pozitiv së fundmi për Covid.

Z. Sjoblad shtoi: “Kjo do të thotë se është gjithmonë e aksesueshme për mua ose për këdo tjetër, me të vërtetë, që dëshiron të më lexojë.

“Për shembull, nëse shkoj në kinema ose shkoj në një qendër tregtare, atëherë njerëzit do të jenë në gjendje të kontrollojnë statusin tim edhe nëse nuk e kam telefonin tim.”

Z. Sjoblad shpjegoi: “Nëse e kuptoni se si funksionojnë këto implante, ato nuk kanë bateri. Ata nuk mund të transmetojnë një sinjal vetë. Pra, ato janë në thelb pasive. Ata ulen atje duke fjetur.

“Ata nuk mund ta tregojnë kurrë vendndodhjen tuaj, aktivizohen vetëm kur i prekni me smartfonin tuaj, kështu që kjo do të thotë se nuk mund të përdoren për të gjurmuar vendndodhjen e askujt.”

Thjesht thuaj jo për të lejuar qeverinë të implantojë një pajisje gjurmuese në trupin tuaj, e cila do t’i raportojë rregullisht autoriteteve të dhënat tuaja personale.

Historia ka treguar se ata që janë në pushtet korruptojnë gjithmonë atë që nis një zgjidhje pozitive për popullatën e përgjithshme, që zakonisht rezulton në tirani të hapur.

Nëse heqim dorë nga privatësia jonë, nuk do të mund ta kthejmë kurrë atë.

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Zyrtare: Tedros Adhanom Ghebreyesus do të Kandidojë pa Kundërshtarë për një Mandat të Dytë si drejtues i OBSH-së …
Next post Schumer i Senatit në SHBA do të Mbajë Votimin për Përfundimin e Filibuster për Shtetëzimin e Zgjedhjeve!
error: Ky publikimet jane te mbrojtura