Zyrtare: Tedros Adhanom Ghebreyesus do të Kandidojë pa Kundërshtarë për një Mandat të Dytë si drejtues i OBSH-së …

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) Tedros Adhanom Ghebreyesus do të kandidojë pa kundërshtarë për një mandat të dytë si drejtues i OBSH-së.

Dr. Tedros është i favorizuar nga regjimi kinez për të mbajtur vendin si mjeku kryesor në OBSH.

Dr. Tedros nuk është mjek. Ai nuk ka ushtruar kurrë si mjek. Diploma e tij e doktoraturës është në filozofi në shëndetin e komunitetit.

Kurrë mos harro – Tedros e ekzagjeroi në mënyrë të egër shkallën e vdekjeve nga koronavirusi duke çuar në një panik global. Gateway Pundit raportoi në atë kohë se shkalla e vdekshmërisë së koronavirusit e raportuar nga mediat kryesore liberale ishte plotësisht e pasaktë dhe shkalla aktuale ishte më shumë si një grip tipik sezonal – media po gënjeu përsëri.

Më 17 mars 2020, The Gateway Pundit raportoi për herë të parë për politikanin kontrovers etiopian dhe Drejtorin e Përgjithshëm të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus, dhe frikën e tij të papërgjegjshme dhe krejtësisht të pasaktë mbi koronavirusin.

Tedros pohoi në një konferencë shtypi në fillim të marsit se shkalla e vdekshmërisë për koronavirusin ishte 3.4% – shumëfishi i shkallës së vdekshmërisë së gripit të zakonshëm, i cili vlerësohet të jetë rreth 0.1% në vit.

Kjo premisë jashtëzakonisht e rreme çoi në panikun më të madh pandemik global në historinë botërore. Dhe Tedros e kishte gabim. Veprimet e tij për mbrojtjen e Kinës dhe fshehjen e origjinës së koronavirusit e bëjnë atë krejtësisht të pabesueshëm si udhëheqës i OBSH-së.

Tani është zyrtare, sipas Breitbart.

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (W.H.O.) Tedros Adhanom Ghebreyesus do të kandidojë për një mandat të dytë në krye të organizatës në maj 2022 pa kundërshtarë, pavarësisht se do të kryesojë një nga episodet më të sikletshme në historinë e agjencisë: pandeminë e koronavirusit kinez.

OBSH-ja. mban zgjedhje çdo pesë vjet dhe u kërkon shteteve anëtare të emërojnë drejtorët e përgjithshëm të mundshëm deri më 23 shtator 2021.

“Propozimet do të shqyrtohen në EB150 në janar 2022: pas një shqyrtimi fillestar, Bordi do të intervistojë kandidatët e propozuar dhe do të vendosë me votim të fshehtë për nominimin,” W.H.O. detajet e faqes. “Emërimi më pas do t’i dorëzohet Asamblesë Botërore të Shëndetësisë së Shtatëdhjetë e pestë në maj 2022, e cila do të emërojë Drejtorin e Përgjithshëm të ardhshëm me votim të fshehtë.”

Megjithatë, vitin e ardhshëm, shtetet anëtare do të kenë vetëm një zgjedhje: Tedros.

Tedros mundi katër kandidatë të tjerë për të marrë rolin në vitin 2017, duke fituar një mandat pesë-vjeçar me mbështetjen e Partisë Komuniste Kineze.

Thuhet se dhe Banda Joe Biden e mbështet rizgjedhjen e Drejtorit të Përgjithshëm të OBSH-së, Tedros, megjithë lidhjet e tij me terroristët dhe Kinën dhe performancën e tmerrshme të Covid-19 …

/PatriotikMedia – The Gateway Pundit/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/Termi “Psikozë e formimit Masiv” tani është i Ndaluar nga Google pas Intervistës Bombë të Dr. Malone …
Next post VIDEO/Shpikësit e Mikroçipëve për Covid shprehen: Nuk ka ndalim për Shpërndarjen e saj – Duam apo Z’duam Ne …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura