Donald Trump i përgjigjet Marjorie Taylor Greene Ban: “Twitter është një Turp për Demokracinë”…

Ish-presidenti Donald Trump i është përgjigjur Twitter-it që ndalon Republikanen Marjorie Taylor Greene duke e quajtur platformën një “turp për demokracinë”.
Vetë Donald Trump u bllokua nga platforma e mediave sociale gati një vit më parë.

“Twitter është një turp për demokracinë. Ata nuk duhet të lejohen të bëjnë biznes në këtë vend,” pohoi Trump.

Deklarata e Trump vazhdon, “Marjorie Taylor Greene ka një grup të madh elektoralësh dhe njerëz të ndershëm, patriotë dhe punëtorë. Ata nuk e meritojnë atë që u ka ndodhur nga Twitter dhe Facebook që është gjëja më ulët.”

Trump më pas u bëri thirrje njerëzve që të braktisin platformat që vazhdojnë të censurojnë miqtë dhe mbështetësit e tij.

“Të gjithë duhet të heqin dorë nga Twitter dhe Facebook. Ata janë të mërzitshëm, kanë vetëm një këndvështrim të Majtë Radikal dhe janë të urryer nga të gjithë. Ata janë një turp për kombin tonë”, përfundoi Trump. “Vazhdo të luftosh, Marjorie!”

Llogaria personale e Greene u ndalua përgjithmonë të dielën për postimin e të dhënave të sistemit të raportimit të ngjarjeve të padëshiruara të vaksinës (VAERS) nga Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve.

Platforma pretendoi se ishte “goditja” e pestë e Greene për përhapjen e “dezinformatave të COVID-19”.

Greene i është përgjigjur ndalimit të saj në Twitter në platformat e mediave sociale GETTR dhe Telegram. Ajo shkroi, “Unë do t’i tregoj Amerikës se nuk kemi nevojë për ta dhe është koha për të mposhtur armiqtë tanë”.

“Kur Maxine Waters mund të dalë në rrugë dhe të kërcënojë dhunën në Twitter, Kamala dhe Ilhan mund të shpëtojnë rebelët në Twitter, dhe kryezëdhënësi i IRGC terrorist mund të cicëroj duke mbajtur zi për Soleimani, por unë pezullohem për postimin e statistikave të VAERS, Twitter është një armik i Amerikës. dhe nuk mund ta përballoj të vërtetën”, thuhet në deklaratën e Greene. “Kjo është mirë, unë do t’i tregoj Amerikës se nuk kemi nevojë për ta dhe është koha për të mposhtur armiqtë tanë.”

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Av.Goxhaj: Sot Protestuam edhe Kundër Qeverisë së Albin Milosheviçit që Sot i vuri Traun në Kufi 2 Milionë Shqiptarëve të Pavaksinuar !!!
Next post Protesta e 8 Janarit: Lul Brava shndërron Shtepinë e Demokratëve në Bunker Personal!
error: Ky publikimet jane te mbrojtura