Gazeta më e Madhe Skoceze pyet Lexuesit nëse duhet të ndjekim shembullin e Australisë duke Prezantuar “Kampet e Internimit të Covid”?…

Raporton Gazetari Paul Joseph Watson

Një nga gazetat më të mëdha të Skocisë po pyet lexuesit e saj nëse vendi duhet të ndjekë shembullin e Australisë duke prezantuar “kampet e internimit COVID”.

Pyetja u bë përmes faqes së saj zyrtare të Daily Record në Facebook.

“Australianë po mbahen në kampet e internimit Covid për 14 ditë nëse rezultojnë pozitivë ose dyshohen pozitivë. A duhet të ndjekim shembullin e tyre?” shtrohet pyetja në postim.

Shumica dërrmuese e të anketuarve ndaj pyetjes reaguan të inatosur dhe të tmerruar nga ky postim.

“Çfarë pyetje turpi ??? Sigurisht që përgjigja e qartë për të pasur KAMPET INTERNIMI është gjithmonë një JO!” tha një komentues.

“Ky titull është i ulët për të gjitha kohërat,” vuri në dukje një tjetër komentues.

“Po. Ne kemi nevojë për mbrojtje nga kushdo që mendon se kjo është një ide e mirë. Vendosini atje dhe disa njerëz në këtë idiotësi të lajmeve mund të udhëheqin rrugën,” komentoi një tjetër ndjekës i faqes.

Muajin e kaluar, u raportua se policia australiane kishte arrestuar tre persona që u arratisën nga një kamp internimi për COVID, i vendosur afër Darvinit në mes të natës.

Siç e theksuam vitin e kaluar, autoritetet australiane po ndërtojnë kampe karantine që do të përfundojnë deri në fund të marsit, në mënyrë që të përgatiten për “operacionet në vazhdim” dhe të strehojnë ata “që nuk kanë pasur akses në vaksinim”.

Duke përmendur llojet e reja të COVID dhe njerëzit “që nuk kanë pasur akses në vaksinim”, zëvendëskryeministri i Queensland Steven Miles tha për median, “Ne parashikojmë që të ketë një nevojë të vazhdueshme për objekte karantine”.

Skocia është aktualisht nën kufizimet e COVID që panë që klubet e natës të mbyllen për javë të tëra dhe njerëzit të nxiten të shmangin takimin me të dashurit e tyre gjatë Krishtlindjeve.

Kjo bëri që dhjetëra mijëra skocezë të vërshonin në kufirin me Anglinë, e cila vendosi më pak rregulla të rrepta, për të festuar natën e Vitit të Ri.

Po na mashtrojnë,po na skllavërojnë që nga 2020 me parrullat “Lani duart, të gjithë!”

Kurse tani në 2022 po fusin idenë: “A duhet të ndërtojmë kampe internimi COVID?”

Kjo është Diktaturë dhe jo ruajte të shëndetit tonë.

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Ibsen Elezi: Demokratë 8 Janari është Festë, jo Protestë !
Next post Aktivistja Shqiptaro-Amerikane Evi Kokalari: Dy fjalë për 8 Janarin!
error: Ky publikimet jane te mbrojtura