Gruaja e Dr Fauci është Drejtore e Bioetikës në NIH në Kërkimet e Subjekteve Njerëzore …

Nga Lloyd Billingsley –

Gruaja e Anthony Fauci është drejtoreshë e bioetikës në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë dhe ky është një problem.

“Unë do të imagjinoja, duke pasur parasysh madhësinë e vendit tonë dhe diversitetin e vaksinimit kundrejt jo vaksinimit, që ka të ngjarë të zgjasë më shumë se disa javë, ndoshta deri në fund të janarit, do të mendoja.”

Kjo është profecia e fundit për rritjen e Omicron, nga këshilltari i Shtëpisë së Bardhë, Dr. Anthony Fauci, një burokrat qeveritar që nga viti 1968 dhe kreu i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive (NIAID) që nga viti 1984. Dr. Fauci ka një buxhet prej më shumë se 6 dollarë miliardë dollarë dhe gjithashtu mban një pozicion strategjik të panjohur për shumë amerikanë.

Gruaja e Fauci, Christine Grady, është drejtore e Departamentit të Bioetikës në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë dhe drejton seksionin e NIH për kërkimin e subjekteve njerëzore. Disa amerikanë e morën për herë të parë atë zbulim shkurtin e kaluar në artikullin e Michelle Ruiz në Vogue me titull, “Për Dr. Anthony Fauci dhe Dr. Christine Grady, dashuria i pushton të gjithë”.

Në vitin 1983, Grady ishte një infermiere klinike në NIH kur Fauci papritmas e kërkoi të dilnim për darkë. Ishte “dashuri me shikim të parë”, i tha Fauci Ruizit, “ajo ishte inteligjente, e bukur, fliste shumë gjuhë dhe kishte një sjellje shumë të mrekullueshme pranë shtratit”. Fauci dhe Grady u martuan në vitin 1985 dhe dyshja tani formojnë një “një çift me fuqi mjekësore që udhëheq luftën kundër koronavirusit”. Histori e bukur, por nuk ishte tamam dashuri me shikim të parë.

“Çifti u takua në fillim të epidemisë së SIDA-s,” shpjegoi Ruiz, “me Fauci që drejtonte kërkimet në NIAID dhe ftonte aktivistët në tryezë për diskutime shkencore dhe mjekësore.” Grady kishte shërbyer në komisionin e Presidentit Reagan për HIV/AIDS dhe çifti gjeti lidhjen e tyre të vërtetë në reagimin e qeverisë ndaj SIDA-s. Fauci parashikoi që SIDA do të shkatërronte të gjithë popullsinë, por siç tregoi Michael Fumento në Miti i SIDA-s heteroseksuale, kjo nuk ndodhi kurrë.

Gruaja e Faucit fitoi një doktoraturë. në filozofi dhe bioetikë nga Georgetown, por ajo nuk është mjeke dhe, si burri i saj, nuk ka diploma të avancuara në biokimi ose biologji molekulare. Në vitin 1995, Grady shkroi “Kërkimi për një vaksinë SIDA: Çështjet etike në zhvillimin dhe testimin e një vaksine parandaluese kundër AIDS”. Siç shpjegon kopertina e pasme, “Grady eksploron mençurinë aktuale që rregullon kërkimin me subjektet njerëzore” (theksi i shtuar) dhe “sprovat klinike janë tashmë në vazhdim”. Këto do të ishin prova klinike të barnave.

Ilaçi i zgjedhur nga Fauci për SIDA-n ishte AZT (azidothymidine), i tregtuar me emrat Zidovudine ose Retrovir. Ilaçi ka efekte toksike, por në verën e vitit 1989, Fauci njoftoi provat klinike të AZT në nënat shtatzëna me HIV.

Siç shpjegoi biologu molekular i UC Berkeley, Peter Duesberg në Inventing the AIDs Virus, “një ilaç që ndërhyn në rritjen mund të çojë vetëm në deformime fizike tek foshnjat që zhvillohen në mitër”.

Sipas të gjitha indikacioneve, infermierja dhe bioetikistja Christine Grady ishte e sigurt për këto sprova, jo e fundit e llojit të tyre që testoi subjektet njerëzore me AZT dhe barna të tjera të fuqishme.

Në vitin 1992, NIAID e Fauci-t siguroi fonde për Qendrën e Fëmijëve Incarnation (ICC) në Nju Jork si një klinikë ambulatore për fëmijët HIV pozitiv. Administrata e qytetit për Shërbimet e Fëmijëve (ACS) ofroi fëmijë nën kujdesin e saj, pothuajse të gjithë afrikano-amerikanë, për eksperimentim të fshehtë të drogës. Siç tregoi dokumentari i BBC-së i vitit 2004 “Guinea Pig Kids”, droga e detyruar mbi fëmijët përfshinte AZT, Didanosine dhe Nevirapine.

Sipas biokimikut Dr. David Rasnick, fëmijët do të ishin të mjerë dhe një infermiere zbuloi se rreth 80 prej fëmijëve vdiqën. Institucioni mjekësor sulmoi dokumentarin, por një raport i New York Times i vitit 2009 konfirmoi se fëmijët u regjistruan pa pëlqimin e duhur dhe shumë prej tyre iu nënshtruan provave medikamentoze që nuk u shqyrtuan nga një panel këshillues.

Në vitin 2014, Valerie Leiter dhe Sarah Herman nga Kolegji Simmons gjetën ngjashmëri midis sprovave të ilaçeve të mbështetura nga NIAID të Fauci dhe studimit të qeverisë për sifilizin Tuskegee. Meqenëse shumica e fëmijëve në gjyqet e Nju Jorkut ishin me ngjyrë, autorët e quajtën rastin një “Tuskegee moderne”. Nëse infermierja, bioetika dhe nëna e tre fëmijëve, Christine Grady, kundërshtoi këto eksperimente mbi subjektet njerëzore, asgjë nuk është bërë publike.

Në vitin 2012, NIH emëroi Christine Grady shefe të Departamentit të Bioetikës të Institutit Kombëtar të Qendrës Klinike të Shëndetit. Grady u cilësua si “një zë i fortë ndërkombëtar në mbrojtjen e subjekteve njerëzore”, por asnjë fjalë se ajo kishte qenë e martuar me Fauci për gati 30 vjet dhe asgjë për konfliktin e interesit në marrëveshjen e re. Meqenëse etika e NIH udhëzon NIAID-in, vendimet etike të Grady informojnë vendimet e kërkimit dhe zhvillimit të burrit të saj.

Fauci vendosi të financojë kërkime të rrezikshme për përfitimin e funksionit në Institutin e Virologjisë Wuhan në Kinën Komuniste. Asnjë fjalë nga Grady për etikën e bërjes së viruseve më vdekjeprurëse dhe më të transmetueshme. Fauci dhe shefi i NIH, Francis Collins, gënjyen të dy për financimin e atij kërkimi, por asnjë fjalë nga Grady për etikën e atij mashtrimi.

Në fillim të vitit 2020, Fauci kundërshtoi ndalimin e Presidentit Trump për të udhëtuar nga Kina. Fauci rekomandoi bllokimet shkatërruese që shkaktuan vuajtje dhe humbje të pallogaritshme. Asnjë fjalë nga Grady për etikën e përfshirë në ato vendime.

Siç raportoi Elle në qershor, Christine Grady “identifikon, hulumton dhe shkruan për çështje etike në lidhje me vaksinat COVID-19, shpërndarjen e burimeve dhe sigurinë e punonjësve të kujdesit shëndetësor gjatë pandemisë”. Asnjë fjalë nga shefi i bioetikës NIH për sigurinë e të gjithë atyre subjekteve njerëzore në popullatën e përgjithshme.

Fauci e ka përmbysur veten shumë herë, por shefi i NIAID-it tani pohon “Unë përfaqësoj shkencën”, një rrëfim i hapur i megalomanisë. Sipas të gjitha indikacioneve, bashkëshorti i Christine Grady mund të thotë ose të bëjë pothuajse çdo gjë, dhe shefi i bioetikës së NIH nuk ka asnjë problem me këtë. Siç rezulton, supremacia e palltos së bardhë është një akt burrë e grua.

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Strategjia e Protestës e Sali Berishës për 8 Janarin është me tre Opsione …
Next post Trump Kritikon fjalimin e Bidenit për 6 Janarin: “Ky është një Teatër Politik për të Shpërqendruar faktet që Biden ka Dështuar Plotësisht dhe Totalisht”…
error: Ky publikimet jane te mbrojtura