Trump Kritikon fjalimin e Bidenit për 6 Janarin: “Ky është një Teatër Politik për të Shpërqendruar faktet që Biden ka Dështuar Plotësisht dhe Totalisht”…

Ish-presidenti Donald J. Trump i është përgjigjur në mënyrë aktive rrjeteve të lajmeve të rreme dhe pretendimeve të rreme të demokratëve që nga largimi i detyrës.

Mediat e korporatave kanë shtuar mbulimin e tyre të një-vjetorit të trazirave të 6 janarit në Capitol Hill, duke shpresuar të dëmtojnë shanset e Trump për të kandiduar sërish në vitin 2024, ndërsa ndalojnë votat në rënie për demokratët, veçanërisht presidentin Joe Biden.

Një orë para fjalimit të planifikuar të Biden, për të cilin kopja paraprake tregoi se ai do të fajësonte zotin Trump për “kryengritjen”, Trump lëshoi ​​komentin e shkurtër vijues:

Për shkak të udhëheqjes së paaftë që na dha kufij të hapur, paaftësisë COVID, humbjes së pavarësisë energjetike, ushtrisë në kaos, inflacionit të shfrenuar, zgjedhjeve të korruptuara dhe mungesës së pozitës botërore, Kombi ynë, ndoshta për herë të parë, ka humbur besimin e tij!

Më vonë gjatë ditës, në përgjigje të fjalimit të mëngjesit të Presidentit Joe Biden, Trump lëshoi ​​një deklaratë të ashpër, duke i quajtur fjalët e pasuesit të tij “teatër politik” dhe një përpjekje për të shpërqendruar nga mënyra se si Biden “ka dështuar”.

Biden, i cili po shkatërron kombin tonë me politika të çmendura të kufijve të hapur, zgjedhje të korruptuara, politika katastrofike energjetike, mandate antikushtetuese dhe mbyllje shkatërruese të shkollave, përdori emrin tim sot në përpjekje për të ndarë më tej Amerikën.

Ky teatër politik është vetëm një shpërqendrim për faktin se Biden ka dështuar plotësisht dhe totalisht. Vendi ynë nuk ka më kufij, ka humbur plotësisht dhe plotësisht kontrollin e Covid-it (numrat rekord!), nuk është më i pavarur nga energjia, inflacioni është i shfrenuar, ushtria jonë është në kaos dhe dalja ose dorëzimi ynë nga Afganistani ishte ndoshta më i madhi. ditë e turpshme në historinë e gjatë dhe të shquar të Shteteve të Bashkuara – dhe shumë më tepër.

Pse Komiteti i Pazgjedhur i hakerave politike totalisht partiake, gjykimi i të cilit është bërë kohë më parë, nuk diskuton për zgjedhjet e manipuluara presidenciale të 2020? Kjo është për shkak se ata nuk kanë përgjigje apo justifikime për atë që ndodhi. Ata ikën me diçka dhe kjo po çon në shkatërrimin e vendit tonë.

Ata duan që të gjitha bisedat në lidhje me zgjedhjet të “anulohen”. Vetëm shikoni numrat, ata flasin vetë. Ato nuk janë të justifikueshme, ndaj mediat bashkëfajtore thjesht e quanin gënjeshtra e madhe, kur në fakt gënjeshtra e madhe ishte vetë Zgjedhja.

Trump lëshoi ​​një deklaratë vijuese:

Biden po punon shumë që të përpiqet të shmangë punën e paaftë që po bën dhe ka bërë, në tërheqjen e tmerrshme të Afganistanit (dorëzim), kufijtë, COVID, inflacionin, humbjen e Pavarësisë së Energjisë dhe shumë më tepër. Çdo gjë që ai prek kthehet në dështim. Kjo është ajo që ju merrni kur keni një zgjedhje të manipuluar.

Trump kishte njoftuar më parë një konferencë shtypi për të enjten pasdite, por e anuloi atë, duke zgjedhur të bënte vërejtje për 6 janarin dhe zgjedhjet në një tubim që do të mbahej më 15 janar në Arizona.

Në dritën e paragjykimeve dhe pandershmërisë totale të Komitetit të Pazgjedhur të 6 janarit të Demokratëve, dy republikanëve të dështuar dhe medias së lajmeve të rreme, unë po anuloj konferencën për shtyp të 6 janarit në Mar-a-Lago të enjten dhe në vend të kësaj do të diskutoj shumë prej ato tema të rëndësishme në mitingun tim të shtunën, më 15 janar, në Arizona—Do të jetë një turmë e madhe!

Ajo që është bërë gjithnjë e më e dukshme për të GJITHË është se LameStream Media nuk do të raportojë faktet që Nancy Pelosi dhe rreshteri i Armëve të Kapitolit refuzuan kërkesat që Garda Kombëtare ose Ushtara e DC të ishin të pranishëm në Kapitol. Emailet dhe korrespondenca e tyre me Departamentin e Mbrojtjes ekzistojnë, por mediat nuk do t’i kërkojnë këto prova, as do të raportojnë të vërtetën!

Ky është Komiteti i Madh i Mbulimit të Demokratëve dhe media është bashkëfajtore. Pse Adam “Shifty” Schiff falsifikoi dhe ndryshoi deklaratën e kongresmenit Jim Jordan pa asnjë pasojë?

Pse e çmendur Nancy Pelosi nuk do të sigurojë komunikimin e saj me Rreshterin e Armëve dhe Shefin Administrativ të Dhomës së Përfaqësuesve, ose të premtojë se do t’i mbajë këto mesazhe jetike, të cilat shumë mendojnë se ajo i ka shkatërruar tashmë – ndoshta në mënyrë të paligjshme?

Gjithashtu, pse arsyeja kryesore për njerëzit që vijnë në Uashington DC, që është mashtrimi i Zgjedhjeve Presidenciale 2020, nuk është tema kryesore e hetimit të Komitetit të Pazgjedhur? Ky ishte me të vërtetë krimi i shekullit.

Mezi pres të shoh patriotët tanë të mëdhenj amerikanë në Arizona fundjavën e ardhshme për një tubim të madh për të shpëtuar Amerikën!

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Gruaja e Dr Fauci është Drejtore e Bioetikës në NIH në Kërkimet e Subjekteve Njerëzore …
Next post Forcat Speciale pritet të futen në Selinë e Partisë Demokratike për të Arrestuar e Personat e Armatosur …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura