Kronologjia e Protestës Anti-Basha,dhe Liria Policore e Ramës për Dumën,Saljanin dhe Gaz Bardhën …

Pas një Proteste paqësore të Demokratëve të udhëhequr nga ish-kryeministri Berisha,kanë filluar të shfaqen në terren Lylzimsat e Lulzim Bashës të cilët shfaqen në rrjetet sociale dhe në media si viktima të kësaj ngjarje që krijuan vetë brenda dhe përpara selisë së Partisë Demokratike.

Sot Lulzim Basha ka vdekur politikisht,sepse ai me veprimet që kreu kundër Demokratëve duke e nisu i pari provokimin e Demokratët me një pseudo-analist që quhet Roland Bejko ku provokoi Demokratët pasi Basha nuk i’a hapi derën e selisë së PD-së.

Fill mbas provokimit të pseudo analistit Roland Bejko-s i cili u përzu nga selia e PD-së,njerëzit e urdhëruar nga Basha filluan të hidhnin gaz lotësjellës në brendësi të selisë të PartisëDemokratike si dhe nga dritaret e zyrave të PD-së mbi protestuesit Anti-Basha.

Veprimi që bëri Basha me hedhjen e gazit lotsjedhës kundër protestuesve është kriminale, pasi vetëm policia e shtetit ka të drejtë ligjore të përdorë gazin lotësjellës,dhe sipas ligjit dënohet me 5 vite burg për mbajte të armëve kimike ushtarake pa leje. Pas veprimeve të Mercenarëve të Bashës me gazin lotsjedhës protestuesit u acaruan edhe më shume,dhe kjo bëri që Basha duke parë që hedhja e gazit lotsjedhës acaroi turmën njoftoi menjëhereë Ramën me celularë që të ndërhynte Policia duke bërë dhe një status në faqen e Partisë Demokratike sa për të fshehur gjurmët e telefonatës, dhe pikërisht mbas statusit në fb pa mbushur 1 minute ndërhynë Policia e shtetit kundër protestuesve,a thua sikur Rama po kontrollonte faqen e Partisë Demokratike për të marrë mesazhin dhe të dërgonte policinë.

Mbas pushtimit të sheshit të Partisë Demokratike nga Policia dhe qetësimit të situatës dalin Lylzimsat e lëshojnë deklarata idiote ku dhe pranojnë me gojën e tyre se nga selia e PD-së është hedhur gaz lotsjedhës,dhe një nga këto Lylzimsa është Grida Duma.

Dhe pasi e mbyllë Grida del Saljani duke e quajtur veten Demokratë ku vetë ai mbante në dorë një dërrasë ku qellonte Protestuesit Demokratë.

Dhe më skandalozja e të gjithë kësaj ngjarje është Gaymend Bardhi që pasi i solli Policinë e Rilindjes që dhunoi dhe arrestoi Demokratët që kanë luftuar dhe votuar për këtë fytyrë të ndyrë del e i kërkon Policisë së shtetit që të hapi Rrugën dhe të lejojë mediat që të filmojnë katrahurën që vetë e krijuan brenda Partisë Demokratike.

Kjo që do ndiqni është një shfaqje e njerëzve që nuk kanë as moral dhe as nder.

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/Grida Duma e Pranon me Gojën e saj se nga PD-ja është hedhur Gazlotsjedhës …
Next post VIDEO/Presidenti i El Salvadorit Inkurajon Qytetarët për një Jetë të Shëndetshme dhe Vitamina për të Luftuar Covid-in …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura