Plani Djallëzor i Lulzim Bashës: Mbush Sheshin përpara Selisë së Partisë Demokratike me Makina për të penguar Protestuesit …

Lulzim Basha nuk heq dorë nga provokimet e tij djallëzore ndaj Protestës së thirrur nga ish-kryeministri Berisha duke mbushur sheshin përpara selisë së Partisë Demokratike me makina me qellimin pengimin e mbushjes së sheshit të selisë së PD-së me Protestues.

Në momentin kur protestuesit e Berishës do të mblidhen për të hyrë në oborrin e selisë blu ata do të pengohen nga makinat e shumta të parkuara në oborr, të cilat dikush me djallëzi i ka lenë ngjitur me njera tjetrën që të mos futen dot njerëzit.

Me sa duke plani djallëzor nga ana e Lylzim Bashës është një tjetër provokim që ju bën protestuesve. Disa shoferë janë pyetur nga gazetarët se cila është arsyeja e parkimit të sheshit të PD-së më makina, ata përgjigjen se janë të urdhëruar nga administata e Bashës.

Edhe pse po krijohen shumë pengesa të protestuesve të shumtë,Basha dhe Bardhi me këto veprime rënduan dhe më shumë situatën përpara organizimit të Protestës Kombëtare.

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Videomesazhi i Aktivistit Sllamniku: Albin Kurti përballë Deep State!
Next post Demokratët nga Vlora,Fieri dhe Korça nisen drejt Tiranës për Protestën Kombëtare të thirrur nga ish-kryeministri Berisha …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura