VIDEO/Presidenti i El Salvadorit Inkurajon Qytetarët për një Jetë të Shëndetshme dhe Vitamina për të Luftuar Covid-in …

Një mënyrë jetese e shëndetshme, duke përfshirë stërvitjen dhe vitaminat, kjo rekomandohet nga Presidenti i El Salvadorit për të parandaluar sëmundjen e rëndë të lidhur me Covid.

Presidenti Nayib Bukele, i cili ka qenë i hapur kundër ndërhyrjes së administratës Biden në çështjet e Salvadorit dhe kundër abortit, ndau një fushatë reklamash nga Qeveria e El Salvadorit për mbi 3 milionë ndjekësit e tij në Twitter.

Videoja, e cila deri më tani ka mbledhur pothuajse 2.5 milionë shikime, u thotë shikuesve se “një mënyrë jetese e shëndetshme gjithashtu ndihmon në reduktimin e komplikimeve nga COVID-19” dhe tregon njerëzit që ushtrojnë dhe hanë një dietë të ekuilibruar.

Videoja pohon atë që hulumtimi ka treguar – se obezët dhe të moshuarit janë në rrezik më të madh nga sëmundja e lidhur me COVID.

Është një fakt i vërtetuar mirë se obeziteti shpesh shoqërohet me rezultate të rënda për shkak të infeksioneve virale dhe COVID-19 nuk është ndryshe.

Videoja përmend gjithashtu se diabeti është gjithashtu një sëmundje shoqëruese e zakonshme e lidhur me komplikimet e lidhura me COVID-19.

Për të promovuar shëndetin dhe një sistem të fortë imunitar, videoja e shërbimit publik të Salvadorit rekomandon mbajtjen e “një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar” dhe marrjen e “ajrit të pastër dhe rrezet e diellit”, si “diçka që trupi juaj ka nevojë për të prodhuar Vitaminë D”.

Doza të larta të vitaminës D rekomandohen nga shumë profesionistë mjekësorë të cilët mbrojnë trajtimin e hershëm ose një qasje më holistike për trajtimin e infeksionit viral. Vitamina D është treguar të jetë efektive si pjesë e protokolleve të trajtimit.

Ndërsa përhapja e Omicron tejkalon një kërkesë dërrmuese për teste për COVID-19, kirurgu i Floridës, gjenerali Joseph Ladapo sugjeron të testoni më pak njerëz dhe që nëse nuk keni simptoma, të mos testoheni fare. Ky sugjerim bie ndesh me këshillat nga një mori ekspertësh të shëndetit publik.

Ndërkohë, një nga kombet më të vaksinuar Izraeli mund të kalojë në politikën e imunitetit të tufës që duhet të arrihet përmes infeksionit masiv pasi vaksinat kanë dështuar të frenojnë rastet në rritje të variantit Omicron COVID-19.

Në një paraqitje të fundit me Joe Rogan, Dr. Peter McCullough shpjegoi se që nga fillimi i pandemisë Covid-19, kishte një përpjekje të bashkërenduar për të futur frikën dhe për të fshehur një protokoll për trajtimin e hershëm të sëmundjes në mënyrë që të justifikoheshin bllokimet dhe vaksinat. Ai paralajmëroi se ekziston një komplot i qëllimshëm në mbarë botën për të shtypur trajtimet e hershme të COVID.

/PatriotikMedia – GreatGameIndia.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Kronologjia e Protestës Anti-Basha,dhe Liria Policore e Ramës për Dumën,Saljanin dhe Gaz Bardhën …
Next post Sondazh: A mendoni se kjo betejë do fitohet ndaj pushtetit soroist qe ka pushtuar vendin?
error: Ky publikimet jane te mbrojtura