VIDEO/Zyrtarisht Bashkëqeverisja: Edi Rama i përgjigjet Thirrjes së Lulzim Bashës duke dërguar Forcat e Policisë …

Pa mbushur 1 minutë nga deklarata e Lulzim Bashës në faqen e Partisë Demokratike,kryeministri Edi Rama i është përgjigjur thirrjes së Lulzim Bashës duke dërguar forcat policore të cilët zaptuan perimetrin e oborrit të Partisë Demokratike,duke hedhur Gazlotsjedhës dhe ujë me autobotë kundër Demokratëve dhe duke filluar arrestimet.

Sot kemi të bëjmë zyrtarishtë bashkëqeverisje të Lulzim Bashës dhe Edi Ramës.

Statusi i plotë i Lulzim Bashës në faqen e PD-së:

DEKLARATE E PARTISE DEMOKRATIKE

Sali Berisha po rrezikon jetën e dhjetëra demokratëve me aktet e dhunës së sotme! Me një akt të paprecedentë, mercenarët nën urdhrat e tij, po sulmojne godinën e Partisë Demokratike, duke vënë në rrezik real jetën e drejtuesve më të lartë të Partisë Demokratike në qendër dhe në rrethe, si dhe të dhjetëra demokratëve të tjerë..

Gjakderdhja duhet ndalur nga institucionet ligjzbatuese!

I bëjmë thirrje institucioneve të ndërhyjnë për të shmangur viktimat e dhunës së Sali Berishës mes demokratëve!

Lexoni disa komente të bërë pas deklaratës se Lulzim Bashës:

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Provokimi: Roland Bejko thirret nga Basha për Mbledhje dhe lihet si Viktimë Jashtë Selisë së PD-së …
Next post Ylli Dylgjeri: Erdhi Grida me Eskortë!
error: Ky publikimet jane te mbrojtura