Ibsen Elezi: Bastard, pjellë Bastardi !

Ty bastard po të përgjigjem, se dje mu drejtove mua e shumë të tjerëve si mua që ishim në shtëpine tonë. Unë, e shumë si unë ishim për të mbrojtur parimet për të cilat sakrifikuan të parët tanë, fjalën e lirë, të drejtën për ta vendosur me vullnetin e lirë të shumicës., nuk ishim as për njerin e as për tjetrin.

Ti bastardi i gjate dje kalove CAKUN (vijen e kuqe i thone).

Ti bastard per me teper dole te na japesh leksion mbi demokracine, ne demokrateve, nga shtepia jote e lyer e perlyer me gjak (PPSH-PS),
Ti bastard, a e di se demokracia eshte çeshtje edukimi ?! Kur shume nga ne qe ishim dje jemi edukuar si njerez te lire, ti je rritur si skllav e i perdal, pjese e mjedisit ku linde e u edukove.

Ti bastard ushtrove dhune e derdhe gjak ne oborrin e shtepise sone, themelet e se ciles jane ndertuar nga sakrifica e burrave qe nuk i frikesoi dot yt ATE, si kelysh i padronit tij Enverit.

Ti bastard dje helmove e gjakose ne oborrin e shtepise tyre, burra te vjeter, njerez te ndershem e demokrat te vertete,

Ti bastard mendon se na frikesove dje ?! Ne ndoshta s’jemi aq burra sa baballaret tane qe sfiduan torturat ç’njerezore te “babait” tend, por jemi aq trima sa te mos frikesohemi nga nje spurdhjak frikacak si ti, sado polic kriminela te kesh futur ne rradhet e policise, sado gaz e plumba te leshosh, si nje pjelle kriminele qe je.

Ti bastard mendon se do perfitosh si babai yt kriminel nga shpirti yne demokrat, ti mendon se kjo pune keshtu e ka, do e harrohet si te tjerat.

Ti bastard mendon se do na ndalosh te futemi dhe do mbash te uzurpuar shtepine tone ?! Gabohesh bastard !

Ti bastard mendon qe poshterisia jote dhe e Lul uzupatorit do na demoralizoje ?!

Ti bastard gabohesh, do e shohesh se rradhen tjeter do jemi edhe me shume, edhe me te pergatitur per tu perballur me forcat tua paramilitare, edhe me te vendosur per te çliruar shtepine tone nga uzurpimi.

Ti bastard duhet ta kuptosh se padronet tu, brenda e jashte, qe te katapultuan dhe po te mbeshtesin e perdorin, shume shpejt do te hedhin ne rruge si bastard.

Ti bastard do dridhesh me keq seç u dridhe per traun e Kukesit.

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Anthony Blinken dhe Yuri Kim do të mbahen mend gjatë në historinë diplomatike të Shqipërisë dhe ShBA-ve.
Next post VIDEO/Berisha: Kjo është selia e PD-së, Ata të cilët Pranojnë për Kryetar të PD-së Kryetarin e Emëruar nga Edi Rama me Polic, bëjnë një akt …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura