Trump jep një Përgjigje të Ashpër ndaj Njerëzve që e Fajësuan Atë për “Kryengritjen” e 6 Janarit …

Komiteti i 6 janarit u krijua për një arsye: për të ndaluar Donald Trumpin që të kërkonte përsëri postin. Demokratët janë të frikësuar për vdekje.

Liberalët e dinë se do të humbasin Dhomën dhe (shpresojmë) Senatin më vonë këtë vit. Ata gjithashtu e dinë se Joe Biden është presidenti më pak i pëlqyer në historinë moderne, pas vetëm një viti në detyrë.

Si zakonisht, e majta po bën gjithçka në fuqinë e saj të jashtëzakonshme për të goditur fillimisht Trumpin, por ju e dini se ai nuk do ta lërë atë të rrëshqasë.

Ja mesazhi i fundit i Trump për radikalët liberalë, nëpërmjet Newsmax:

Ajo që ne dëshmuam dje ishte gulçimi i fundit i një institucioni politik dhe mediatik të majtë të korruptuar dhe të diskredituar, që për dekada e ka rrëzuar vendin tonë në tokë—duke hequr punët tona, duke dorëzuar forcën tonë, duke sakrifikuar sovranitetin tonë, duke sulmuar historinë tonë dhe vlerat dhe përpjekjet për ta kthyer Amerikën në një vend që populli ynë mezi e njeh.

Këta të majtë radikalë në Uashington NUK kujdesen për Demokracinë Amerikane. Gjithçka për të cilën ata kujdesen është kontrolli mbi ju, dhe pasuria dhe pasuria për veten e tyre.

Por ata po dështojnë. Askush nuk i beson më. Dhe dita po vjen shpejt kur ata do të votohen me shumicë dërrmuese nga pushteti.

Zëri i Joe Biden tani është zëri i dëshpërimit.

Drejtuesit e tij ia dhanë atij fjalimin për ta lexuar dje, sepse e dinë se dështimet e paprecedentë të presidencës së tij dhe ekstremizmi i majtë i Kongresit Pelosi-Schumer e kanë shkatërruar Partinë Demokratike.

Një pjesë e panikut të tyre është motivuar nga realizimi se, ashtu si mashtrimi i fshehtë i Rusisë, ata nuk mund t’i mbajnë më gjatë trillimet abuzive për 6 janarin. E vërteta po del në shesh.

Por për ta, pjesa më e keqe e të gjithave është njohuria që populli amerikan po e sheh pikërisht përmes ngjarjes së tyre të rreme mediatike – e cila në mënyrë të neveritshme e krahasoi dështimin e sigurisë të udhëhequr nga Pelosi në Kapitol me ditët më të errëta në historinë amerikane dhe vdekjen e 3,000 njerëzve. amerikanët.

Populli e sheh atë mashtrim. Ata shohin një politikan cinik që kandidoi për një post duke premtuar unitet, i cili tani po bën gjënë më përçarëse të mundshme – duke shpifur kundërshtarët e tij politikë si terroristë vendas, ashtu siç bëjnë diktatorët e pasigurt në vendet komuniste.

Populli amerikan e sheh gjithashtu se 6 janari është bërë justifikimi dhe preteksti i demokratëve për sulmin më rrëqethës ndaj lirive civile të qytetarëve amerikanë në breza. Ai po përdoret për të justifikuar sulmet e egra ndaj fjalës së lirë, censurën e përhapur, de-platformimin, thirrjet për rritjen e mbikëqyrjes së brendshme, abuzimin e tmerrshëm të të burgosurve politikë, etiketimin e kundërshtarëve të bllokimeve dhe mandateve të COVID si kërcënime të sigurisë kombëtare, madje edhe urdhërimin e FBI-së për të synuar. prindër që kundërshtojnë indoktrinimin radikal të fëmijëve të tyre në shkollë.

Dhe këtë javë, 6 janari është gjithashtu justifikimi i demokratëve për përpjekjen për të miratuar një kontroll radikal federal të ligjit zgjedhor të shtetit. Ata po përpiqen të ndalojnë ID-në e votuesve dhe masa të tjera bazë që mund të sigurojnë integritetin e shenjtë të votës.

Arsyeja pse demokratët po i bëjnë të gjitha këto nuk është sepse ata besojnë se do të fitojnë një zgjedhje të ndershme dhe të ndershme. Kjo është për shkak se ata e dinë se do të HUMBEN në një masë dërrmuese.

Mbani mend, nuk jam unë ai që përpiqet të minojë Demokracinë Amerikane – unë jam ai që përpiqem të SHPËTOJ Demokracinë Amerikane.

Sot, jam më i sigurt se kurrë në forcën dhe sensin e përbashkët të popullit amerikan. Ata po numërojnë ditët derisa nuk do të na duhet më të na ligjërojnë vazhdimisht, të gënjehemi dhe të na diktojnë politikanët e korruptuar dhe partnerët e tyre mediatikë.

Kur ne nuk do të duhet të durojmë më mashtrimet e këtij institucioni të shkatërruar dhe narrativat e tij mediatike të prodhuara – Dhe siç e dinë Biden dhe mbajtësit e tij radikalë, ajo ditë po vjen shpejt. Sepse në muajt dhe vitet në vijim, populli amerikan do të flasë, do të ndërmarrë veprime dhe do të votojë në një numër masiv, dhe ne do të TA MARRIM VENDIN TONË.

Që në fillim, gjithçka që amerikanët kanë kërkuar janë punë të shkëlqyera, lagje të sigurta, kufij të fortë, shkolla të mira, një komb krenar dhe një qeveri që DËGJON popullin amerikan. Kjo është ajo për të cilën lëvizja jonë ka qenë gjithmonë – dhe kjo është ajo ku ne jemi fokusuar deri më sot.

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/Berisha: Kjo është selia e PD-së, Ata të cilët Pranojnë për Kryetar të PD-së Kryetarin e Emëruar nga Edi Rama me Polic, bëjnë një akt …
Next post Gjykatësi Federal lëshon një qortim Mahnitës ndaj FDA-së për Përpjekjen për të Mbuluar Provat Klinike të Pfizer për 75 vjet …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura