Gazetari Dylgjeri: Kërkesë Publike drejtuar Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit! …

Gazetari i mirënjohur Ylli Dylgjeri në një status në facebook ka bërë një Kërkesë Publike drejtuar Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit Gledis Nana në lidhje me ndërhyrjen e Policisë së Rendit në ambientet e Partisë Demokratike më 8 Janar.

Gazetari Dylgjeri shkruan: Kërkesë publike, Zotit Gledis Nano,Drejtor i Pergjithshem i Policise se SHTETIT!
Tirane, 10.1.2022 . Ju lutem, pasi lexuam, degjuam, komentuam, ne media se nga Ish Kryetari i PD Lulzim Basha deri te deputeti Salianji kane pergenjeshtruar Njoftimin Tuaj zyrtar “se me eshte kerkuar nderhyrja dhe Une ja kam kerkuar permes emailit nderhyrjen forces policore,” ju lutem, ju lind e drejta ta rivertetoni ate, duke botuar e-maili e derguar prej Tyre ne adresen Tuaj.

POSTIMI I PLOTË:

Kerkese publike

Zotit Gledis Nano,
Drejtor i Pergjithshem i Policise se SHTETIT!
Tirane, 10.1.2022

Ju lutem, pasi lexuam, degjuam, komentuam, ne media se nga Ish Kryetari i PD Lulzim Basha deri te deputeti Salianji kane pergenjeshtruar Njoftimin Tuaj zyrtar “se me eshte kerkuar nderhyrja dhe Une ja kam kerkuar permes emailit nderhyrjen forces policore,” ju lutem, ju lind e drejta ta rivertetoni ate, duke botuar e-maili e derguar prej Tyre ne adresen Tuaj.

Pas ketij sqarimi, bie çdo aludim per forcen e respektuar qe Ju drejtoni.

Me respekt,
Ish Sekretari i Pergjithshem i MR
Ylli Dylgjeri

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka përgënjeshtruar lajmin se i ka dërguar një mesazh në telefon, drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Gledis Nanos për ndihmë gjatë protestës së 8 janarit në oborrin e PD-së. Pas publikimit të lajmit në media, Salianji në një reagim në Dosja.al pretendon se nuk ka dërguar asnjë mesazh kryepolicit Nano,

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Xhafer Sadiku: Për Açkat, Lulushët, Ramushët dhe Sumat …
Next post Mos ja fut Shpatullat Barrës që se mban-Lepujt nuk Mund të drejtojnë Ushtri Luanësh …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura