Ish-Ushtarakët Kundër Vaksinimit: Përgatisin Qindra Trupa që ti Hapin Luftë Qeverisë duke i Përgatitur ata për “Veprim të Drejtpërdrejtë”…

“Ne duhet të synojmë qendrat e vaksinave si shkollat dhe këshillat”: Brenda grupit të frikshëm kundër vaksinimit janë ish-ushtarët që po mësojnë qindra persona që të bëjnë “luftë” kundër qeverisë duke i përgatitur ata për “veprim të drejtpërdrejtë”.

Një grup antivaksinësh po zhvillojnë seanca stërvitore të stilit ushtarak për përgatitje për një “luftë” kundër qeverisë.

Asambleja e Burrave Alpha po kërcënon të shënjestrojë qendrat e vaksinimit si shkollat ​​dhe policinë, me vullnetarë të pavaksinuar nga ish-anëtarë të Forcave të Armatosura.

Një reporter i Daily Mail depërtoi në stërvitjen e grupit në një park në Staffordshire, ndërsa turma e meshkujve kryesisht të moshës mesatare dhe të gjithë ngjyrë e bardhë po përgatitej për veprim të drejtpërdrejtë. Danny Glass, një ish-mbrojtës mbretëror, u bëri thirrje të pranishmëve që ta “çojnë atë në Faturën e Vjetër” dhe paralajmëroi se lufta “nuk është për ata që kanë zemër të dobët”.

Rreth 100 aktivistë ju kërkua që të “sulmonin qendrat e vaksinave, shkollat, drejtuesit, kolegjet, këshilltarët dhe drejtorët e shëndetit publik në çdo zonë’.

Grupi, i cili ka më shumë se 7,000 abonentë në aplikacionin e koduar të mediave sociale Telegram, tallet me protestat kundër vaksinave që shfaqin njerëz si Piers Corbyn “duke qëndruar nëpër park”. Në të kundërt, Alpha Men Assemble pretendon të ofrojë “sfidencë të pastër dhe të pandryshuar”.

Një hetim i Mail zbuloi se:

Veteranët e ushtrisë po trajnojnë shumë vullnetarë në formacionet marshuese dhe kikboks për të siguruar që vullnetarët të jenë “profesionalisht” të përgatitur për një veprim të drejtpërdrejtë;

Organizatori është një vendas i quajtur Paul që drejtoi reporterin tonë nëpër stërvitjet e boksit “që do të duhen” në çdo protestë.
Ai gjithashtu pohoi se kishte një listë me ‘600 maskarenjë që janë pedofilë kriminelë dhe që drejtojnë shtëpitë e tyre publike dhe mblidhen në shtëpizat masonike’;

Një instruktor tjetër i stërvitjes deklaroi se vullnetarët po luftonin “një luftë globale” që po zhvillohej midis njerëzve dhe qeverive të tyre;
Burrat Alpha po promovojnë dhe mbledhin fonde gjithashtu për një grup edukimi në shtëpi në Sussex – tutorët e të cilit përfshijnë antivaksinistët dhe ish-anëtarë të BNP-së – në mënyrë që fëmijët të shmangin ‘indoktrinimin shtetëror’.

Asambleja e burrave Alpha u krijua muajin e kaluar dhe numrat e saj janë duke u rritur që kur zhvilloi një seancë trajnimi për rekrutët në Littlehampton, West Sussex, dy javë më parë.

Një grup të fortësh prej më shumë se 100 anëtarësh përballoi shiun dhe të ftohtin në Parkun Chasewater Country të Staffordshire të shtunën në mëngjes me shpresën se do të zgjidheshin për “taskforcën e parë” të grupit.

Atyre iu kujtua rreziku i infiltrimit të shtypit dhe policisë, me mesazhe të dërguara para takimit që i paralajmëronin ‘të kenë kujdes se çfarë thoni dhe kujt i thoni’. Të infiltruarve iu tha se do të “trajtoheshin”.

Një makinë policie ishte vendosur jashtë hyrjes së parkut, ndërsa dy grupe me oficerë policie po vëzhgonin me vëmendje ngjarjet, duke u endur brenda dhe jashtë turmës së aktivistëve deri në ulërimat e abuzimit.

Me praninë e policisë që dëgjonte, organizatorët ishin të prirur të theksonin se grupi ishte i ligjshëm dhe jo i dhunshëm.

Vetëm kur oficerët u tërhoqën, Glass, i veshur me kamuflazh, formoi një grumbull për të zbuluar qëllimet e vërteta të grupit. “Ajo që ne do të bëjmë është se ne do të grumbullojmë sa më shumë që të mundemi,” tha ai. “Dhe pasi të kemi numrat, do ta çojmë këtë në polici. Por ne do ta bëjmë atë në mënyrë profesionale”.

46-vjeçari, nga Angmering, West Sussex, madje sugjeroi që Alpha Men mund t’i përmbyste tavolinat oficerëve duke i arrestuar ata për dështimin për të mbajtur betimin e tyre të ligjit të zakonshëm. Ai nuk arriti të shpjegonte se çfarë donte të thoshte me këtë.

Mëngjesi nisi me një sërë fjalimesh rrëqethëse. Paul, organizatori kryesor, u përpoq të adresonte pretendimet se emri i grupit ishte seksist, duke argumentuar se “të jesh një mashkull Alfa nuk ka të bëjë me atë që dukesh… ka të bëjë me shtyllën kurrizore, forcën tënde të brendshme dhe zemrën që ke”.

Në ndërtimin e trupave do të ishin edhe shumë femra të pranishme sic ishte Sam Goody, e cila drejton një kompani ngjarjesh në Birmingham. “Ne duhet të godasim qendrat e vaksinave,” bërtiti ajo. “Duhet të godasim shkollat, drejtuesit, kolegjet, këshilltarët, policinë, drejtorët e shëndetit publik në çdo fushë… asnjëri prej nesh nuk do të marrë vaksinën dhe asnjë nga familjet tona nuk do të vaksinohet”.

Postimet e fundit në kanalin Telegram të Alpha Men Assemble shkruan se grupi nuk nxit dhunë dhe as toleron racizëm. Por mesazhe të tjera tregojnë një histori tjetër.

Njëri thotë: ‘Shpresoj të kesh një zjarr në bark. Koha për veprim. S’ka më **** për të.’ Një tjetër lexon: ‘Një mesazh për policinë… nëse na spërkatni me piper, na thyeni me shkopinj tuaj [sic], na kërcënoni në çfarëdo mënyre që do të mbrohemi, fundi, vetëm mbani mend këtë: ne jemi më shumë se ju në numër.’

Ushtrimet në grup më pas ia lanë vendin sparringut. Një instruktor i hutuar – i cili dukej sikur nuk i ishte thënë se për çfarë ishte regjistruar – mori goditje në tavolina nga anëtarët më të rinj të grupit. Këta burra të dobët dhe me flokë të yndyrshëm në të njëzetat e tyre më herët ishin kundërshtuar kundër “marksizmit kulturor” që ua lante trurin bashkëmoshatarëve të tyre në universitet.

Kulmi pa një sërë ndeshjesh tërheqjeje përpara se Glass të mbante fjalimin e tij të fundit. “Në fund të fundit, ne do ta çojmë atë në faturën e vjetër,” bërtiti ai. “Nuk është për njerëzit me zemër të dobët, por ne do të shkojmë dhe do t’i bëjmë ato. Ne nuk do të ecim në këmbë pa folur. Kjo është ajo që ne duhet të bëjmë.’

Ai u tha aktivistëve që të shkëmbejnë numrat dhe të organizojnë takime jashtë linje ‘këto **** nuk mund të shfaqen’ – me sa duket një referencë për policinë. “Ka vetëm kaq shumë që mund të themi përpara tyre”, shtoi ai.

Atë natë, grupi ngarkoi një video të stërvitjes së ditës. Montazhi i marshimit, grushtave dhe shkelmave u muzikua, me mesazhin shoqërues: “Ne e bëjmë këtë për fëmijët dhe të ardhmen e tyre… së bashku jemi më të fuqishëm”.

Zëdhënësi i sigurisë i Laburistëve, Holly Lynch i quajti zbulimet e Mail ‘jashtëzakonisht shqetësuese’. Ajo shtoi: “Burrat dhe gratë në vijën e parë të përgjigjes ndaj kësaj pandemie kanë bërë sakrifica të mëdha për interesin kombëtar dhe janë patriotë të vërtetë. Ata që i kërcënojnë janë një turp total dhe nuk duhen lejuar të ikë me të.

“Qeveria duhet të veprojë për të siguruar publikun se ky grup individësh do të mbahen menjëherë në përgjegjësi për çdo veprim të paligjshëm.

Goody tha se fjalët e saj ishin “jashtë kontekstit”. Ajo pretendoi se u kishte bërë thirrje vullnetarëve për të përhapur informacion në lidhje me vaksinën Covid në të gjithë komunitetin.

Kur u pyet për koment, Glass tha: ‘Bëj si të duash. Ju e bëni këtë gjithsesi dhe unë nuk mund t’i jepja një majmuni.’

Ai më vonë shtoi se qëllimet e Asamblesë së Alpha Men ‘do të mbeten gjithmonë të ligjshme’ dhe se ‘termi anti-vaxxer është një mënyrë e neveritshme për të kategorizuar njerëzit që zgjedhin autonominë e trupit’.

Ai vazhdoi: “Të shtunën kishim të moshuar në të shtatëdhjetat e tyre dhe një gamë të gjerë garash, që është testament për komunitetin që duam të ndërtojmë. Stërvitjet dhe stërvitjet që ne bëjmë janë jo luftarake dhe në asnjë mënyrë nuk mund të lidhen me ekstremizmin.

“Stërvitjet synojnë të jenë një ushtrim argëtues dhe social që inkurajon ndërtimin dhe lidhjen e ekipit.

/PatriotikMedia – DailyMail.co.uk/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Pushteti dhe Jetëgjatësia e Ramës duke Përdorur Metoda Komuniste, me Mbështetjen e Sorosit …
Next post Adriana Kalaja: Cili do jetë Pickimi i Rradhës i Vejushës së Zezë?
error: Ky publikimet jane te mbrojtura