Pushteti dhe Jetëgjatësia e Ramës duke Përdorur Metoda Komuniste, me Mbështetjen e Sorosit …

Në shqipëri nuk ka egzistuar Demokracia por stili Komunistë duke përdorur termin Demokraci,për 30 vite shqipëria ka kaluar situata kritike dhe kjo është për pasojë të kontrollit të Multi-Miliarderit George Soros. Nisur nga ngjarjet e fundit PatriotikMedia.com ka bërë një investigim të hollsishëm mbi zhvillimet e fundit që nga viti i protestave të Janarit 2011 dhe deri në ardhjen në pushtet të Rilindjes.

Gjithashtu PatriotikMedia.com do të sjelli në vëmendjen tuaj disa nga zhvillimet e protestës së 8 Janarit që u zhvillua nga ish-kryeministri Berisha mbi selinë e Partisë Demokratike dhe që pati një ndikim të menjëhershëm nga Njerëzit e Sorosit në SHBA….

INVESTIGIMI i PatriotikMedia-s:

Pas kamerës së fshehtë e realizuar në zyrën e ish-ministrit të LSI-së të të ndjerit Dritan Priftit ndaj ish-zv.kryeministrit Meta që ishte në koalicion me ish-kryeministrin Berisha dhe që drejtonin qeverinë,në shqipëri plasën Protesta e organizuar nga Partia Socialiste mbi skandalin e Bllokut dhe që drejtohej nga kryetari Opozitës të asaj kohe dhe sot Kryeministër i Shqipërisë Edi Rama,dhe për shqiptarët që ndoqën protestat e janarit sidomos ajo e 21 Janarit ishte drama e dytë mbas 1997-së së hidhur që të gjithë e dimë se si përfundoi.

Opozita e drejtuar nga Njeriu i George Soros krijoi një kaos në rrugët e shqipërisë, Protesta e Tiranës pati tragjedinë me të madhe në 21 Janar ku humbën jetën dhe disa protestues. Dhuna dhe terrori i përdorur nga ish-Opozitari i Rama i Rilindjes i kaloi të gjitha parashikimet e saj.

21 Janar 2011-Më urdhër të ish-Ministrit të Rendit Lulzim Basha më 21 Janar 2021 mbi protestuesit në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” u sulmua me armë që prodhoi katër viktima dhe 13 të plagosur kjo ka ndodhur në të njëjtën kohë në formën e një perdeje përreth zonës ku ishin vendosur protestuesit.

Vrasjet ndodhën brenda 2 orë e gjysmë pasi kishte filluar protesta. Vrasjet ndodhën kur garda nuk kishte më trupa rezervë për të mbajtur situatën nën kontroll. Garda në atë kohë deklaroi se kishin informacione se po të binte nata protestuesit do qëllonin me armë zjarri. U qëllua në turmë që turma të mos afrohej më aty.

Derisa ndodhën vrasjet janë përdorur për 40 minuta fishekë ushtarakë. Vetëm ai fragmenti 5-10 sekonda kemi një perde zjarri, ku patëm katër të vrarë dhe 13 të plagosur nga protesta e ish-Opozitës të Edi Ramës.

23 Janar 2011- George Soros i dërgon e-mail Hillari Clintonit 2 ditë pas 21 janarit: Ndërhyni! Jam i shqetësuar për veprimet e Berishës …

Prestigjiozja amerikane ?Washington Post? publikoi disa emaile të ish-sekretares amerikane të shtetit, dhe në këtë listë ishte e përfshirë edhe Shqipëria.

Washington Post e botoi artikullin ku flitet për një email që Clinton, nëpërmjet këshilltarëve të saj, ka marrë nga manjati George Soros, më 23 Janar 2011, dy ditë pas demonstratës së 21 Janarit në Tiranë. Ky email sipas prestigjozes amerikane provon lidhjet e forta të Clinton-it me donatorët e fushatës së saj që donatori kryesor ishte Soros.

Soros me anë të këtij emaili bën një pasqyrë të asaj çfarë ka ndodhur në Tiranë dhe kërkon ndërhyrjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe të Bashkimit Europian për të stabilizuar situatën në Shqipëri.

Manjati thekson se duhet t?i bëhet thirrje e menjëhershme Kryeministrit Sali Berisha në atë kohë dhe kreut të opozitës në atë kohë, Edi Rama, që të ndalin protestat e ardhshme dhe të tërhiqen nga deklaratat që nxisin revoltë. Ndërsa pika e dytë, e cila sipas George Soros duhet të bëhet në mënyrë urgjente, është caktimi i një ndërmjetësi ndërkombëtar nga SHBA-ja dhe BE-ja, për të ulur në tryezë dy partitë. Por përveç këtij email, ?The Washington Post? ka publiuar edhe email-et e donatorëve kryesore të fondacionit Clinton. Nga email-et zbulohet se ish sekretarja pretendonte se një ditë do ë ishte kandidate për Shtëpinë e Bardhë dhe prandaj Soros duhet të investonte për të.

21 Janar 2019 – Deklarata bombë nga SHBA: Rama përdor metoda komuniste, me përkrahjen e Sorosit ‘mbyti’ Shqipërinë në drogë dhe korrupsion.

William F. Marshall, shprehet se gjatë qeverisjes së kryeministrit Rama, vendi është nën pushtetin e korrupsionit, ndësa shprehet se pas Ramës, i cili ndonëse i përket Partisë Socialiste zbaton strategji komuniste, është vetë George Soros.

“Organizata Soros përmes kapjes së shoqërisë civile, mori nën kontroll reformën në drejtësi. Ato publikisht dolën sikur do hiqnin gjyqtarët e korruptuar, por në fakt ata hoqën ato që deshën dhe vendosën aty gjyqtarë me prirje të majta që mbështesin pushtetin në fuqi”, shprehet William F. Marshall.

Sipas tij, “Kryeministri i Shqipërisë është një pasardhës komunisti, babai i tij ka qenë në Byronë politike, ka qenë i lartë në partinë-shtet. Edi Rama tani është socialist, por zbaton të njetën strategji dhe stil si komunistët. Niveli korrupsionit tani ka kapur majat.

Nën regjimin e Edi Ramës, që është mik i ngushtë i George Soros, Shqipëria u bë vendi me shërndarjen më të madhe të kanabisit në Evropë. Prodhimi i kanabisit është rritur 300%. Nëse do shohësh nivelin e korrupsionit do kuptosh, sipas edhe transparencës, se ai ka kapur majat nën pushtetin e Ramës. Dhe dihet që pas Edi Ramës është George Soros”.

19.05.2021-Shpallja “Non Grate” nga DASH i ish-kryeministrit Berisha

Në një mesazh në “twitter” Sekretari i Shtetit, Antony Blinken, shkruan se Berisha dhe familja e tij janë shpallur zyrtarisht të papërshtatshëm për të hyrë në SHBA dhe prandaj edhe ju ndalohet hyrja në vend.

“Veprat e korrupsionit të ish-Presidentit të Shqipërisë, Sali Berisha, minojnë demokracinë në Shqipëri. Unë e shpall publikisht Sali Berishën dhe anëtarët e familjes së tij si të papërshtatshëm për të hyrjë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ne vazhdojmë të jemi kundër korrupsionit së bashku me partnerët tanë në Shqipëri”, shkruan Sekretari Amerikan i Shtetit.

Protesta e 8 Janarit dhe ndërhyrja e policisë

Protesta e 8 janarit u thirr nga ish-kreu i PD-së, Berisha për të marrë kontrollin e selisë së partisë. Ai ka argumentuar se lideri i PD-së, Lulzim Basha është “shkarkuar” nga ky post, përmes një referendumi brendapartiak të zhvilluar dhjetorin e vitit të kaluar.

Protesta u mbyll mbi tri orë pas fillimit të saj, teksa Berisha paralajmëroi se nuk do të heqë dorë nga qëllimet e tij për të marrë kontrollin e selisë së PD-së.

Protestuesit tentuan të hynin në selinë e PD-së, por pak orë pas nisjes së protestës, selia u rrethau nga njësitet policore dhe autoritetet e rendit thanë se një qytetar dhe një polic janë plagosur lehtë gjatë përplasjeve.

Policia tha se ndërhyrja u bë me kërkesë të një grupi të deputetëve të Partisë Demokratike “të cilët kanë kërkuar ndihmën e Policisë, pasi i rrezikohej jeta nga protestuesit”, u tha në njoftim.

Reagimi i Ramës dhe Escobar fill mbas Protestës së 8 Janarit për të mbrojtur njeriun e Sorosit Lulzim Bashën.

Rama i Sorosit bën si parashikues në deklaratën e tij ku ju drejtohet Demokratëve që e urrejnë ku thekson për të vdekur dhe kjo është si 4 të vdekurit në 21 Janar që Rama i dinte sepse i kishte planifikuar me Bashën që të rrëzonin Sali Berishën.

Zv/Ndihmëssekretari i Shtetit për Evropën Jugore dhe Qendrore, Gabriel Escobar, ka folur për protestën e thirrur nga Sali Berisha më 8 janar para selisë së PD.

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Escobar dënoi dhunën e fundjavës në Partinë Demokratike të Shqipërisë dhe tha se ajo nuk mund të jetë mjet për marrjen nën kontroll të një partie politike.

Mendoj se është për të ardhur keq që dikush do të përdorë dhunën dhe jo kutinë e votimit, në një përpjekje për të marrë nën kontroll një parti politike. Ne e dënojmë këtë.

Jo gjithkush që pretendon se është anëtar i Partisë Demokratike është një partner i rëndësishëm i joni tani”, shprehet Escobar për Zërin e Amerikës.

Shënim: Disa materiale janë marrë nga disa media shqiptare dhe janë përgatitur nga patriotikmedia.com

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/Patrioti Arianit Sllamniku: Llapçini i Sorosit Kërkon të na shuaj Ëndrrën tonë Shekullore …
Next post Ish-Ushtarakët Kundër Vaksinimit: Përgatisin Qindra Trupa që ti Hapin Luftë Qeverisë duke i Përgatitur ata për “Veprim të Drejtpërdrejtë”…
error: Ky publikimet jane te mbrojtura