Ditët e fundit të Kultit Covidian (Nuk do të Jenë dhe aq të Bukura) …

Kjo nuk do të jetë e bukur o njerëz. Rënia e një kulti të vdekjes është e rrallë. Do të ketë vajtime dhe kërcitje dhëmbësh, sharje ofenduese jokoherente si dhe fshirje masive të postimeve të turpshme në rrjetet sociale.

Do të ketë një cunami të vërtetë të racionalizimit të dëshpëruar, mohimit të ashpër, zhvendosjes së paturpshme të fajit dhe formave të tjera të mbulimit të gomarit, pasi papritmas ish-anëtarët e Kultit të Covidian do të bëj një pushim në minutën e fundit për në xhungël përpara se ata të shpërblehen plotësisht. serverët e përforcuar “Kool-Aid të sigurt dhe efektiv” do të arrijnë tek ata.

Por a është e drejtë kjo, siç jam i sigurt që e keni vënë re, rrëfimi zyrtar i Covid-it më në fund po shpërbëhet, ose po çmontohet me nxitim, ose po rishikohet historikisht, mu para syve tanë.

“Ekspertët” dhe “autoritetet” më në fund po pranojnë se statistikat e “vdekjeve nga Covid” dhe “të shtrimit në spital” janë të zmadhuara artificialisht dhe krejtësisht të pabesueshme (që kanë qenë që në fillim) dhe po pranojnë se “vaksinat” e tyre mrekullibërëse nuk Nuk funksionon (nëse nuk ndryshoni përkufizimin e fjalës “vaksinë”), dhe se ata kanë vrarë disa njerëz, ose ndoshta më shumë se disa njerëz, dhe se bllokimet ishin “një gabim prej idiotësh”.

Nuk do të shqetësohem me citate të mëtejshme. Ju mund të kontrolloni vetë në internet si unë.

Çështja është se PSYOP “Pandemia Apokaliptike” ka arritur datën e skadimit. Pas pothuajse dy vitesh histerie masive mbi një virus që shkakton simptoma të lehta deri në mesatare të ftohjes së zakonshme ose të ngjashme me gripin (ose absolutisht asnjë simptomë) në rreth 95% të të infektuarve dhe shkalla e përgjithshme e vdekshmërisë së infeksionit është afërsisht 0.1 % deri në 0.5%, nervat e njerëzve janë të goditur.

Të gjithë jemi të rraskapitur. Edhe kulturistët e Covidian janë të rraskapitur. Dhe ata kanë filluar ta braktisin masivisht kultin.

Gjithmonë ishte kryesisht vetëm çështje kohe. Siç tha Klaus Schwab:

“Pandemia përfaqëson një dritare të rrallë por të ngushtë mundësie për të reflektuar, riimagjinuar dhe rivendosur botën tonë.”


Nuk ka mbaruar, por ajo dritare po mbyllet dhe bota jonë nuk është “riimagjinuar” dhe “rivendosur”, jo në mënyrë të pakthyeshme, jo ende. Është e qartë se GloboCap nënvlerësoi rezistencën e mundshme ndaj Rivendosjes së Madhe dhe kohën që do të duhej për të shtypur atë rezistencë.

Dhe tani ora po ikën, dhe rezistenca nuk është shtypur… përkundrazi, ajo po rritet. Dhe nuk ka asgjë që GloboCap mund të bëjë për ta ndaluar atë, përveçse të bëhet totalitar i hapur, gjë që nuk mundet, pasi kjo do të ishte vetëvrasje. Siç kam vënë në dukje në një kolonë të fundit:

“Totalitarizmi i ri normal – dhe çdo formë globale-kapitaliste e totalitarizmit – nuk mund ta shfaqin veten si totalitarizëm, apo edhe autoritarizëm. Ajo nuk mund ta pranojë natyrën e saj politike. Për të ekzistuar, ajo nuk duhet të ekzistojë. Mbi të gjitha, ajo duhet të fshijë dhunën e saj (dhunën në të cilën përfundimisht vjen e gjithë politika) dhe të na shfaqet si një përgjigje thelbësisht e dobishme ndaj një ‘krize globale shëndetësore’ legjitime…”

Për të gjitha qëllimet dhe qëllimet, “kriza globale shëndetësore” e simuluar ka përfunduar. Që do të thotë se GloboCap ka vidhos qen.

Çështja është se nëse keni ndërmend t’i mbani masat të rrahura në një furi të pamend të paranojës së anusit mbi një “pandemi globale apokaliptike”, në një moment, ju duhet të prodhoni një pandemi globale aktuale apokaliptike.

Statistikat dhe propaganda e rreme do t’ju mbajnë për një kohë, por në fund njerëzit do të kenë nevojë të përjetojnë diçka që të paktën i ngjan një murtajeje aktuale shkatërruese mbarëbotërore, në realitet, jo vetëm në telefonat dhe televizorët e tyre.

Gjithashtu, GloboCap e teproi seriozisht dorën e tyre me “vaksinat” mrekullibërëse. Kultistët e Covidian besonin vërtet se “vaksinat” do t’i mbronin ata nga infeksioni. Ekspertët e epidemiologjisë si Rachel Maddow i siguruan ata se do të:

“Tani ne e dimë se vaksinat funksionojnë mjaft mirë që virusi ndalon me çdo person të vaksinuar,” tha Maddow në emisionin e saj mbrëmjen e 29 marsit 2021. “Një person i vaksinuar ekspozohet ndaj virusit, virusi nuk i infekton ata. virusi nuk mund ta përdorë atë person për të shkuar diku tjetër,” shtoi ajo duke ngritur supet. “Nuk mund të përdorë një person të vaksinuar si mikpritës për të shkuar të marrë më shumë njerëz.”

Dhe tani ata janë të gjithë të sëmurë me… mirë, një ftohje, në thelb, ose janë “të infektuar asimptomatikisht”, ose çfarëdo. Dhe ata po shikojnë një të ardhme në të cilën do t’u duhet t’i nënshtrohen “vaksinimeve” dhe “përforcuesve” çdo tre ose katër muaj për të mbajtur aktuale “certifikatat e pajtueshmërisë” në mënyrë që të lejohen të mbajnë një punë, të ndjekin një shkollë, ose të hanë në një restorant, me të cilin, në rregull, kulturistët e fortë janë në rregull, por ka miliona njerëz që kanë respektuar, jo sepse janë fanatikë delirantë që do t’i mbështillnin kokat e fëmijëve të tyre me celofan nëse do t’i urdhëronte Anthony Fauci, por thjesht nga “solidariteti”, ose komoditeti, ose instinkti i tufës, ose… e dini, frikacak.

Shumë prej këtyre njerëzve (d.m.th., jo-fanatikët) kanë filluar të dyshojnë se ndoshta ato që ne “veshim kapelë prej kallaji, ekstremistë që mohojnë Covid-in, antivaks, teoricienët e konspiracionit” u kemi thënë atyre për 22 të fundit. muajt mund të mos jenë aq të çmendur sa menduan fillimisht.

Ata po bëjnë pedalime prapa, racionalizojnë, rishikojnë historinë dhe thjesht shpikin të gjitha llojet e budallallëqeve vetë-shërbyese, si si jemi tani në “një botë pas vaksinës”, ose si “shkenca ka ndryshuar” ose si “Omicron është ndryshe”, në mënyrë që të mos detyrohen të pranojnë se janë viktima të një PSYOP GloboCap dhe histerisë masive mbarëbotërore që ka krijuar.

E cila… mirë, le t’i thonë vetes çfarëdo që u nevojitet për hir të kotësisë së tyre, ose reputacionit të tyre si gazetarë investigativë, të majtë të famshëm ose revolucionarë në Twitter.

Nëse mendoni se këta anëtarë “të rikuperuar” të kultit Covidian do të pranojnë ndonjëherë publikisht të gjithë dëmin që i kanë bërë shoqërisë dhe njerëzve dhe familjeve të tyre, që nga marsi 2020, aq më pak kërkoni falje për të gjithë abuzimin që ata bënë ndaj atyre prej nesh që kanë raportuar faktet … mirë, ata nuk janë.

Ata do të rrotullohen, do të dykuptojnë, do të racionalizohen dhe do të gënjejnë me dhëmbë, çfarëdo që duhet për të bindur veten dhe audiencën e tyre se, kur mut goditi tifozin, ata nuk klikonin takat dhe nuk shkuan plotësisht “Good German”.

Jepuni këtyre njerëzve ferr nëse keni nevojë. Ndihem po aq i zemëruar dhe i tradhtuar sa edhe ju. Por le të mos harrojmë aksionet përfundimtare këtu. Po, narrativa zyrtare më në fund po shkatërrohet dhe Kulti Covidian ka filluar të shpërthejë, por kjo nuk do të thotë se kjo luftë ka mbaruar.

GloboCap dhe kukullat e tyre në qeveri nuk do të anulojnë të gjithë programin “New Normale”, do të pretendojnë se dy vitet e fundit nuk kanë ndodhur kurrë dhe do të tërhiqen me hijeshi në bunkerët e tyre luksoz në Zelandën e Re dhe mega-jahtet e tyre.

Lëvizjet totalitare dhe kultet e vdekjes zakonisht nuk zbresin me hijeshi. Ata zakonisht zbresin në një orgji të paarsyeshme dhune të pangopur, nihiliste, ndërsa kulti ose lëvizja përpiqet dëshpërimisht të ruajë kontrollin e tij mbi anëtarët e tij të lëkundur dhe të mbrohet nga dhuna e realitetit. Dhe këtu jemi për momentin…ose ku do të jemi shumë shpejt.

Qytetet, shtetet dhe vendet në mbarë botën po ecin përpara me zbatimin e shoqërisë së biosigurisë së re normale, pavarësisht faktit se nuk ka më ndonjë justifikim të besueshëm për të. Austria po vazhdon me “vaksinimin e detyruar”. Gjermania po përgatitet të bëjë të njëjtën gjë. Franca po krijon një sistem kombëtar ndarjeje për të ndëshkuar “të pavaksinuarit”. Greqia po gjobit pensionistët “të pavaksinuar”. Australia po operon “kampe karantine”.

Skoci. Italia. Spanja. Holanda. Qyteti i Nju Jorkut. San Francisko. Toronto. Lista vazhdon, dhe vazhdon dhe vazhdon.

Unë nuk e di se çfarë do të ndodhë. Unë nuk jam një orakull. Unë jam thjesht një satirist. Por ne po i afrohemi rrezikshëm pikës ku GloboCap do të duhet të bëhet fashist i plotë nëse duan të përfundojnë atë që kanë filluar.
Nëse kjo ndodh, gjërat do të bëhen shumë të shëmtuara.

E di, gjërat tashmë janë të shëmtuara, por unë po flas për një lloj tjetër të shëmtuar. Mendoni Jonestown, ose ditët e fundit të Hitlerit në bunker, ose muajt e fundit të familjes Manson.

Kjo është ajo që ndodh me lëvizjet totalitare dhe kultet e vdekjes pasi të thyhet magjia dhe tregimet e tyre zyrtare të shpërbëhen. Kur zbresin, përpiqen të marrin gjithë botën me vete.

Nuk e di për ju, por shpresoj se mund ta shmangim atë. Nga ajo që kam dëgjuar dhe lexuar, nuk është shumë argëtuese.


/PatriotikMedia – Off-Guardian.org/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/Kolapsi nga Anglia në Izrael: Qeveritë po Garojnë për të Braktisur Pasaportat e Vaksinës!
Next post Oficerët e Policisë Austriake i Kërkojnë Qeverisë të Anulojë Mandatin Tiranik…
error: Ky publikimet jane te mbrojtura