Me një Shtet Mafioz nuk mund ti Zgjidhës Kurrë Hallet e tua o Popull përveçse …

Nga Redi Minga –

Sot të gjithë e ndoqëm me sytë tanë atë që ndodhi tek 5 Maji ose më saktë tek Bregu i Lumit, dhunë terror arrestime mbi qytetarët nga Paramilitarët e Rilindjes.sikur të ishin emigrantët në Angli që kishin pushtuar vendet publike që Erjon Veliaj një kavie e poshtër po përdor kundër qytetarëve të pambrojtur.

T’ju them të drejtën jam shumë i revoltuar,aq i revoltuar sa jam gati të them fjalën e fundit,por për arsye etike po e mbaj veten.

Por prap nuk mund të rri pa nxjerrë duftin tim, sepse shpirti më dhemb për këta njerëz të pa mbrojtur në vendin e tyre.

Sot qytetarët e bregut të lumit prisni një reagim nga Lulzim Basha që po na can Airbegun me fjalë të mëdhaja nëpër media kundër Qeverisë për korrupsion sipas këshillave të Yuri Kim apo ndonjë veprim tjetër në mbrojtje të interesave të qytetarëve por kjo gjë nuk ndodhi.Nuk ndodhi sepse ne e dimë që nuk do të ndodhte nga Lyli flamurtari i korrupsionit Amerikanë, e si mund të presim nga Lyli kur të gjithë e dimë se kujt i shërben kjo mostër sorosiane.

Por le ta lemë Lylin e vdekur politikisht,po Sali Berisha i Foltoreve të mëdha ku ishte,përse nuk veproi,ku i kishte Sali Berisha Rithemeluesit e Partisë Demokratike përse nuk i dërgoi Ata që të mbështesnin Qytetarin e pa mbrojtur,përse nuk vepruan Rithemeluesit e PD-së por heshtën duke bërë postime në facebook sidomos vetë Rithemeluesi i PD-së Sali Berisha,se nga të tjerët nuk pashë ndonjë reagim.

Për mua kjo është Tradhëti dhe nuk mbetet gjë tjetër përveçse ti dalim Zot Familjeve tona dhe unë ju bëj thirrje të gjithë shqiptarëve të mos merren me facebook e të bëjnë si kameraman me celularë se me një Shtet Mafioz nuk mund ti zgjidhës kurrë hallet e tua o Popull përveçse me pushkë,vetëm kjo na ka mbetur sepse jemi të pa mbrojtur dhe rrugë të mesme nuk kemi.

Nuk kam fjalë tjetër përveçse këtij mesazhi në videon e mëposhtme Zoti ju ruajtë o njerëz:

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Avokati: Kafsha me Uniformë,Pasi e Arreston ,i fut dhe një Pederast në Fund – Shpresoj të ankohen këta të LGBT-së për Gjuhë Urrejtje …
Next post Ja sa përfitoi Mashtruesi Fauci nga Plandemia dhe sa është Vlera Monetare …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura