Artisti: Këto Vargje ishin të Frikshme për Zuckenbergun dhe fb-un e tij, Prandaj me Dënuen duke me Bllokuar si Frederik për 24 orë …

Nga Frederik Ndoci –

Nuk e di ne se Zukenbergu asht tiranas e me poziten e qeverise qe fb me denou per kete shkrim!
E kam jo frymzim te rastit por kam jetuar me se gjysem shekulli me kete mllef jam zgjuar kam rene ne gjume me kete ankth dhe shterngim zemre.tashti lexojeni edhe nje here mjerimin e zukenbergut socialist ne se asht nga momli apo nga lugu çesmja.

Shkruar nga i madhi Frederik Ndoci…………………,,…. ………………….. (Keto vargje ishin te frikeshme per Zuckenbergun dhe fb-un e tij, prandaj me denuen duke me bllokuar si frederik per 24 ore,
Nuk e di cfar shpifje ka ky shkrim o pse e marrin si i rrezikshem sa per te denuar.)

Reçension a refleksion

Çfar asht nji vend, ai komb ajo etni??

ku fillimisht gjuajn me gur
qenjt e rruges,
dhe me pas i rruan i pastron i vesh me kollare
dhe i zgjedh per ne krye te qeveris!

cfar esht ai popull qe gjuan edhe pellumbat me gur,
dhe mban sorrat e korbat ne kafaz per zbukurim!

Si mund ta quash njerezi at turme?
qe Gjuajn me gur
e i perzejn femijet e vet,
per te pranuar femije te huaj!

Çfar etnie asht ?
ku poetit i vret vargun,
pastaj i Var poetet
dhe nderon ata poet
qe anderrojn tan jeten per Noble,
Noble me qe i thuren nje jete lavde kriminelve te tyre!

A mund te quhet artdashes nji popull ?
qe Gjakos perdhunon e i perzen artistet,
dhe pranon çdo art pa asnje molekul etnore!

Qe i puth per se vdekuri
te persekutuarit,
qe vdesin grevave te urise
per “lirine” qe nuk i perqafoi kurr!

Me thuaj çfar emri ka kopeja?
Ku cdo dit burra vrasin nanen e femijes se vet,
dhe ndjehet rehat!

A jan njerez apo alien Mashkujt?
qe i ndrrojn motrat e veta me shokun
per ti nxjerr ne semafor,
se i vjen zor me e nxjerr vet!!

Qe pshtyn e perbuz heronjt e vertet,
dhe kthen ne shenjtor kriminelet e vagabondet!

Qe nderon djallin e pushtuesin
dhe djeg e perdhunon shenjtore
qe bota i perulet!

Breza qe shkelin e pshurrin lulishta e lule,
e shgarravisin trupin me tatuazhe e hekra te kromuem!

Qe zhubros dhe shqyen historine e vet,
per ta perjetsuar
historin e genjeshtert
te fqinjit barbar
E qe me pas qahet se e gllaberojn
sebashku me historin??

Gjuan me gur tempujt,
dhe nderton ne themelet e tyre tempujt e pushtuesit!

Verej qe edhe
Njerezimi leviz duke ndjek diellin,
sepse pat dhe ka frike gjithmone nga lindja,
Tan tmerret prej andej na erdhen
e shpetimi nga perendimi.

dhe vazhdon turma hap pas hapi
gjer sa pas pak prap vjen
aty ku u nis
prá e sheh vehten te mplakun ne lindje,
duke e vertetu rrumbullaksine e botes
ne 12 kendorshin e rrashtave te veta.

15 rrjeshta lajm kronike
per vdekjen e artistit
qe kurr nuk i kerkuan falje
as eterit
e as bijt e atyre
qe e denuan per 17 vite.

Dhe 4-5 faqe
per ripopullimin e Albanistanit
me Afgane
Bangladesh’s
Palestinian

Hahahah
…asnji rrjesht
per largimin e te rinjve
e popullit te vet
Apo per ikjen masive te shqiptareve.
e pastaj trumbeton
edhe per nje bashkim kombtar

Ah po:
se per tan keta vese a tmerre
u duket vetja shum pak.
Edhe pse turma
nga lindja e larget dhe e afert
po dynden

FN
2 shtator 2021
Detroid

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Drejtësia e Vdekur e Sorosit: 21 Janari 2011 – 21 Janar 2022
Next post Shpërthen Gazetari: Trendafili Thahet,Dekorata Mbahet!
error: Ky publikimet jane te mbrojtura