Drejtësia e Vdekur e Sorosit: 21 Janari 2011 – 21 Janar 2022

Sot u mbushën plot 11 vite nga ngjarja e rëndë e 21 janarit të vitit 2011 ku Rilindja që sot drejton shqipërinë vazhdon akoma të tallet me gjakun e të vrarëve duke folur për drejtësi.

Po cila drejtësi? drejtësia që Rilindja e ndërtoi nga Fondacioni i George Sorosit.

Të gjithë shqiptarët janë dëshmitarë të asaj ngjarje makabër që ndodhi më 21 janar 2011, ku kryeministri i Rilindjes vazhdon akoma të luaj më gjakun e të vrarëve duke folur për protestë paqësore dhe drejtësi.

Postimi i Ramës:

MIRËMËNGJES 😊 dhe me bindjen që drejtësia vonon po nuk harron, si edhe ndjesinë më në fund pozitive nga shenjat e dallueshme të veprimit të drejtësisë së re, nderojmë sot katër protestuesit paqësorë të 21 janarit, vrasja barbare e të cilëve kërkon drejtësi🙏

Po si ka mundësi që Rama tallet në në facebook ku na flet për drejtësi dhe për një Protestë Paqësore duke na broçkullitur për drejtësinë e Sorosit.

Meqenëse Rama shkruan në faqen e tij se Protesta e 21 Janarit 2011 ishte “Paqësore” atëherë i bie që të ftoj dhe Lulzim Bashën si ish – Ministër të Brendshëm dhe që të dy të vendosin dy buqeta me lule tek pllakatat se mbase vendoset drejtësia e Sorosit për të vrarët.

Sot në 2022 nuk ka shqiptarë që të mos e kuptojë se drejtësia e “Rilindjes” është drejtësi e vdekur e Sorosit dhe shqiptarëve ju ka humbur besimi tek drejtësia,sepse e dinë se çdo gjë në shqipëri kontrollohet nga Rilindja Sorosiane në bashkëpunim me Lulzim Bashën.

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post SHBA/Në disa Shkolla po Nxisin Materiale Transgjinore për Fëmijët Trevjeçarë …
Next post Artisti: Këto Vargje ishin të Frikshme për Zuckenbergun dhe fb-un e tij, Prandaj me Dënuen duke me Bllokuar si Frederik për 24 orë …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura