Shpërthen Gazetari: Trendafili Thahet,Dekorata Mbahet!

Gazetari i mirënjohur Ylli Dylgjeri në një status në faqen e tij facebook ndihet i revoltuar dhe shpërthen nga veprimet e kryeministrit Rama me ngjarjen e 21 janarit ku humbën jetën disa qytetarë nga protesta e organizuar nga ish-opozita e Ramës.

Gazetari Ylli Dylgjeri shkruan: Edi Rama,ke 11 vjet që bën teatër me familjarët e viktimave. Rituali yt është po ai; me nënën e viktimës në krah, me trendafil në dorë, dhe me… gishtin nuk e di se ku …!

Postimi i plotë:

Trendafili thahet,dekorata mbahet!

Edi Rama, ke 11 vjet që bën teatër me familjarët e viktimave. Rituali yt është po ai; me nënën e viktimës në krah, me trendafil në dorë, dhe me… gishtin nuk e di se ku…!

Vazhdon e i gënjen familjarët e ndjerë që kërkojnë drejtësi nga Ty. Edhe prostitute të ishe, do të lodheshe nga trotuari që del çdo 21 Janar.

Kujt i kerkon drejtesi Ti?
Drejtesia eshte jotja!
Reforma është po e jotja!
Kimitja është po e jotja!
Paratë janë po të tuat.

Po Ti nuk ke Turp.

Ke gjetur ca fakire dhe i bën çdo vit qilime dhe fjalime!
E si të mos mjaftoje, e shpotit Presidentin që ndan dekorata! Ato i ke lënë Ti me shokët e tu narkomane Presidentit.
Por, trendafilat e Tu thahen,
dekoratat kujtohen dhe mbahen.

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Artisti: Këto Vargje ishin të Frikshme për Zuckenbergun dhe fb-un e tij, Prandaj me Dënuen duke me Bllokuar si Frederik për 24 orë …
Next post VIDEO/Qeveria Gjermane “e Shqetësuar” për Protestat Masive të Kufizimit Kundër Covid…
error: Ky publikimet jane te mbrojtura