Qeveria bën Mirë ta lidhë Kryetarin e Bashkisë Tiranë, se i Nxorri Bojën …

Në një status në rrjetin social facebook ish-Ministri Drejtësisë Ylli Manjani ka ironizuar kryetarin e bashkisë duke e quajtur Erjon Veliaj si kastravecin e bashkisë.

Gjuha e ish-ministrit është shumë e rëndë drejtuar kryetarit të bashkisë: Nëse do ta marrë nën kontroll Federatën e Futbollit, është më e ndershme ta gllabërojë me ligje sesa me fjalime “koqesh”! Le ti injorojnë fundja edhe rregullat e FIFA dhe UEFA, se mbase janë “koqe” edhe ata…

Postimi i plotë:

Nëse do ta marrë nën kontroll Federatën e Futbollit, është më e ndershme ta gllabërojë me ligje sesa me fjalime “koqesh”! Le ti injorojnë fundja edhe rregullat e FIFA dhe UEFA, se mbase janë “koqe” edhe ata…

Ua nxori bojën keq kastraveci i bashkisë. Se nuk ka koqe askush të bëjë presion dhe të marrë nën kontroll një Federatë Futbolli, pa lejen e qeverisë. Do koqe të vërteta jo Erionë kjo punë…

Ndaj i them ta lidhin koqen, se ua nxori koqet në ballë të gjithë qeverisë.

Çfarë zhuli!
Bahhhh…!

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/Audiopërgjimi: Plas “Lufta” e Skandaleve midis Kryetarit të Bashkisë Erjon Veliaj dhe Presidentit të FSHF Armando Dukës …
Next post VIDEO/Shpërthen Robert Kennedy Jr: “Big Pharma është Kompani Kriminale!”-“Këta janë Kriminelë Serialë”…
error: Ky publikimet jane te mbrojtura