VIDEO/Audiopërgjimi: Plas “Lufta” e Skandaleve midis Kryetarit të Bashkisë Erjon Veliaj dhe Presidentit të FSHF Armando Dukës …

Sic jeni njoftuar nga mediat sot FSHF ka zbardhur një audiopërgjim të kryetarit të bashkisë Erjon Veliaj,një ditë më parë, ishte Bashkia e Tiranës, që në cilësinë e aksionerit të Klubit të Futbollit, kërkoi një hetim kombëtar dhe ndërkombëtar për shkeljet dhe korrupsionin 20 vjeçar të Armando Dukës në Federatën Shqiptare të Futbollit.

FSHF e ka publikuar audiopërgjimin e Erion Velisë me të cilën thotë se vërtetohet presioni që bën kryebashkiaku Erion Veliaj për të ndaluar rikandidimin e Armando Dukës.

Por çfarë thuhet në audiopërgjim:

“Në audiopërgjim zëri dëgjohet kur thuhet: “Do shkojmë tek Federate shqiptare e Futbollit për ti bërë shurrën. Jo Uefa e Fifa të zbresë por sikur Zoti dhe Muhamedi të zbresin nuk e ndalin dot luftën time. Unë do të bëj çdo gjë për tia nxirë jetën këtyre me prokurori e SPAK. Edhe ne të duam të tërhiqemi nuk tërhiqemi dot se prokuroria është vënë në lëvizje. Futbolli është i vetmi ishull që na ka mbetur pa vënë nën kontroll”- tha me tej Zyrtari i Federatës Shqiptare të Futbollit, Andi Verçani.

Me sa duket dueli Veliaj-Duka nuk do të jetë i lehtë.

AUDIO PERGJIMI I PLOTE që FSHF ka publikuar sot:

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Në Kërkim të Origjinës së Sars-Cov-2 – Kur Lakuriqi i Natës bëhet Shok me Pangolinin …
Next post Qeveria bën Mirë ta lidhë Kryetarin e Bashkisë Tiranë, se i Nxorri Bojën …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura