VIDEO/Shpërthen Robert Kennedy Jr: “Big Pharma është Kompani Kriminale!”-“Këta janë Kriminelë Serialë”…

Tubimi i organizuar me siglën “Mohoni Mandatet” në Uashington D.C. grumbulloi mijëra protestues paqësorë në mbështetje të kauzës së përbashkët për kundërshtimin e mbajtjes së maskave si dhe të vaksinave.

Një nga folësit më të fuqishëm në këtë tubim ishte Robert Kennedy Jr., i cili është themelues dhe kryetar i Mbrojtjes së Shëndetit të Fëmijëve. Kennedy Jr. është një avokat që ka diplomë nga Universiteti i Harvardit dhe Shkolla e Ekonomisë në Londër, si dhe një Doktoraturë si Jurist nga Universiteti i Virxhinias dhe një L.L.M. nga Universiteti Pace.

Fjalimi i tij i mbajtur para të pranishmëve në tubim u përqendrua në Big Pharma, e cila i ka shpëtuar llogaridhënies dhe kërkesave për transparencë pavarësisht përgjegjësive të tyre thelbësore gjatë pandemisë Covid. Fjalët e tij ishin shumë provokuese.

Ndiqni një pjesë të fjalimit të Robert Kennedy Jr:

“Ju nuk mund të padisni asnjë kompani,” tha ai. “Ndonjë nga këto korporata të mëdha shumëkombëshe që pretendojnë se janë të përfshirë në kundërmasa. Sado e pamatur të jetë sjellja e tyre, sado e pakujdesshme të jetë sjellja e tyre. Pavarësisht se sa i rëndë është lëndimi juaj.”

“Ju nuk mund ta padisni atë kompani,” përsëriti ai. “Ata kanë licencë…”

“Këto janë kompani kriminale, meqë ra fjala,” deklaroi ai. “Këta janë kriminelë serialë.”

“Katër kompanitë që prodhojnë të katër vaksinat tona në SHBA për programin e fëmijëve… kanë paguar 35 miliardë dollarë dënime penale për qindra shkelje dhe dëmtime në dhjetë vitet e fundit,” vazhdoi ai.

“Këto janë kompanitë që na dhanë krizën e opioideve,” shtoi ai. “Kjo vret 56,000 fëmijë në vit. Më shumë fëmijë amerikanë çdo vit sesa në Luftën e Vietnamit të vrarë në njëzet vjet.”

“Këta nuk janë qytetarë të mirë,” theksoi ai. “Këto janë ndërmarrje kriminale.”

“Dhe tani ju po i hiqni ndonjë shtysë ekonomike apo ligjore që ata të sillen?” pyeti ai në mënyrë retorike. “Çfarë mendoni se do të bëjnë ata?”

“A mendoni se ata e kanë gjetur Jezusin, papritur?” vazhdoi ai. “Dhe ata do të kujdesen për ne dhe fëmijët tanë, ata befas shqetësohen për shëndetin publik?”

“Jo,” tha ai.

“Ata hoqën krijimin e rregullave të procesit të rregullt ligjor, na hoqën të drejtën për të qenë të lirë nga kërkimet dhe konfiskimet pa arsye, kjo mbikëqyrje shumë ndërhyrëse gjurmuese, etj”, vazhdoi ai.

“Ne po shikojmë diçka tani që nuk kam besuar se do ta shihja gjatë jetës sime”, tha RFK Jr. “Kam lexuar Orwellin dhe Kafkën dhe Aldous Huxley-n, këto romane distopike fantastiko-shkencore që një ditë Shtetet e Bashkuara do të kapeshin nga fashizmi”.

“Fashizmi, që ra fjala, përkufizohet… Musolini e përkufizoi atë si bashkim i pushtetit shtetëror dhe korporativ”, shtoi ai.

“Dhe i orkestruar nga Tony Fauci,” vazhdoi ai ndërsa turma bërtiste me zë të lartë.

“Ajo që ne po shohim sot është ajo që unë e quaj ‘totalitarizëm çelësi në dorë’,” vazhdoi ai. “Ata po vendosin të gjithë këta mekanizma teknologjikë për kontroll që nuk i kemi parë kurrë më parë.”

“Ka qenë ambicia e çdo shteti totalitar që nga fillimi i njerëzimit të kontrollojë çdo aspekt të sjelljes, të sjelljes, të mendimit dhe të fshijë disidencën. Asnjëri prej tyre nuk ka mundur ta bëjë këtë”, shtoi ai.

“Ata nuk kishin kapacitetin teknologjik,” vuri në dukje ai. “Edhe në Gjermaninë e Hitlerit mund të kaloni Alpet për në Zvicër, mund të fshiheshit në një papafingo siç bëri Ana Frank. Kam vizituar në vitin 1962 Gjermaninë Lindore me babanë tim. Dhe takoi njerëz që ishin ngjitur në mur dhe kishin shpëtuar. Pra, ishte e mundur. Shumë vdiqën, me siguri. Por ishte e mundur.”

“Sot, mekanizmat janë duke u vendosur,” paralajmëroi ai. “Kjo do të bëjë që askush prej nesh të mos mund të vrapojë dhe askush prej nesh nuk mund të fshihet.”

“Brenda pesë viteve, ne do të shohim 415,000 satelitë të orbitës së ulët,” pohoi ai. “Vetëm Bill Gates dhe 65,000 satelitët e tij do të jenë në gjendje të shikojnë çdo centimetër katror të planetit 24 orë në ditë. Ata po vendosin 5G për të mbledhur të dhënat tona dhe për të kontrolluar sjelljen tonë. Monedhë dixhitale që do t’i lejojë ata të na ndëshkojnë nga distanca dhe të na ndërpresin furnizimin me ushqim. Pasaportat e vaksinave.”

Kjo pjesë e fjalimit ndezi një stuhi mediatike. Ata u hodhën mbi pakënaqësinë e RFK Jr. për mbikëqyrjen satelitore dhe çështjet me 5G, që nuk janë aspak të rëndësishme, për të sharë fjalimin e tij dhe për ta vënë atë si një “teoricien konspiracioni”, që në thelb do të thotë se nuk është në dorë të adresojnë shqetësimet e tij.

Jake Tapper e quajti atë “një kërcënim gënjeshtar injorant”. Adam Klasfield i Law Crime News komentoi në mënyrë të çuditshme: “Thirrjet dhe analogjitë e turpshme të Holokaustit, nga RFK Jr. dhe të tjerë në këtë tubim kundër vaksinës, tingëllojnë tmerrësisht të ngjashme me retorikën që shfaqet në përmbledhjet ligjore për ekstremistët e akuzuar të Oath Keepers”. Profesor Peter Hotez, një fanatik rezident i vaksinave në CNN, tha: “Që nga qershori 200,000 amerikanë të pavaksinuar humbën jetën pa nevojë për shkak të COVID19, viktima të dezinformatave kundër vaksinave, agresionit, bilbilave të qenve nga ekstremistët që krahasojnë vaksinat me holokaustin, konspiratorët, Fauci, unë, shkencëtarë të tjerë amerikanë.” Djalosh i varfër. Rezulton se dezinformatat kanë ardhur nga ana e tij gjatë gjithë kohës.

Etiketa refleksive e “teoricienëve të konspiracionit” u thirr, ashtu si ka ndodhur shumë herë në të kaluarën përpara se “teoria” të bëhej “realitet”, si p.sh. me “pasaportat e vaksinës”… të cilat tani po përdoren në të gjithë botën për të. ua mohojnë njerëzve punën dhe aksesin në hapësirat publike.

Edhe nëse është e vështirë të verifikohen të gjitha pretendimet e RFK Jr., epiteti “teoricien konspirativ” nuk ka më fuqinë për të mbyllur në mënyrë të njëanshme bisedën. Do të ishte gabim të mos theksohej se nuk ka autor më të madh të “teorive konspirative” sesa media kryesore, e cila gënjeu për vite me radhë për marrëveshjet e fshehta të Rusisë, ashtu siç ka gënjyer gjatë gjithë kohës për pandeminë Covid. Ne do vazhdojmë.

“Ju keni një sërë të drejtash, aq të meta sa qeveria jonë, prapë mund të dilni dhe të shkoni në një lokal, mund të shkoni në një ngjarje sportive, mund të hipni në një autobus ose aeroplan dhe mund të udhëtoni, keni liri të caktuara”, vazhdoi RFK Jr. “Ju mund të arsimoheni, etj.”

“Në momentin që ju japin atë pasaportë vaksine, çdo e drejtë që keni transformohet në një privilegj që varet nga bindja juaj ndaj diktateve arbitrare të qeverisë,” shtoi ai.

“Do të të bëjë skllav!”

“Çfarë bëjmë ne?” ai pyeti. “Ne do rezistojmë.”

Ndiqni të gjithë fjalimin e tij, të cilin mund ta gjeni më poshtë. Është një nga heqjet më të fuqishme të Big Pharma në një ngjarje publike që do të gjeni.

Në fund të fundit, kjo ka të bëjë me përgjegjësinë. Bëhet fjalë për përgjegjësinë për liderët e zgjedhur dhe zyrtarët e pazgjedhur të shëndetit publik, të cilët kanë kapur një pandemi për të shkelur qëllimisht të drejtat e patjetërsueshme të çdo amerikani, si liria e fjalës, liria e fesë, liria e tubimit, e drejta për të udhëtuar dhe e drejta për të. autonomi trupore.

RFK Jr. ka lëshuar një thirrje nxitëse për të gjithë ata që besojnë se mandatet e paligjshme të vaksinave dhe maskave janë thjesht “çështje të shëndetit publik”. Ata janë shumë më tepër se kaq. Ata kanë të bëjnë me të drejtat.

Asgjë më pak se e ardhmja e qytetërimit perëndimor është në linjë. Ka implikime të tmerrshme nëse nuk arrijmë t’i rezistojmë shkeljeve të përshkallëzuara të të drejtave të njeriut nga shteti autoritar. Pavarësisht se çfarë pretekstesh ka.

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Qeveria bën Mirë ta lidhë Kryetarin e Bashkisë Tiranë, se i Nxorri Bojën …
Next post Nga Redaksia: SPAK bënë Sehir nga Penxherja kurse Populli ndjek Ndeshjet e Titanëve nga Brima e Çelsit …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura