“Refugjati” Afgan në Bazën Quantico Sulmoi Seksualisht një Vajzë 3-Vjeçare dhe Argumentoi se Sjellja e tij ishte “e Pranueshme në Kulturën e tij”…

Nga Cristina Laila –

Një ‘refugjat’ afgan i Joe Biden u dënua për sulm seksual ndaj një vajze 3-vjeçare në bazën detare Quantico në Virxhinia.

Sipas dokumenteve të gjykatës, 24-vjeçari Mohammed Tariq përkëdheli një vajzë të vogël dhe i preku pjesët intime mbi rrobat e saj.

Dy marinsat amerikanë panë Tarik duke puthur vajzën e vogël dhe duke e ngacmuar atë.

Mohammed Tariq argumentoi përmes përkthyesve se ai nuk bëri asgjë të gabuar sepse ngacmimi i fëmijëve është “pjesë e kulturës së tij”.

AP raporton se:

“Një juri federale ka dënuar një refugjat afgan për sulm seksual ndaj një vajze 3-vjeçare në bazën e Korpusit Detar Quantico, ku ai ishte vendosur.

Tariq u arrestua në shtator në kampin Upshur në Quantico pasi marinsat e panë atë duke përkëdhelur vajzën, e cila nuk ishte e lidhur me të, mbi rrobat e saj në pjesët intime.

Sipas dokumenteve të gjykatës, Tariq u përpoq të shpjegonte përmes përkthyesve se sjellja e tij ishte e pranueshme në kulturën e tij. Përpjekjet për të shtypur deklaratat e tij u refuzuan nga gjyqtari.

Tariq, i cili u soll në Virxhinia pasi punoi së bashku me trupat amerikane në Afganistan, është planifikuar të dënohet më 26 prill.

“Njerëzit që vijnë në vendin tonë duke kërkuar strehë nga tirania dhe terrorizmi meritojnë të jetojnë këtu të sigurt,” tha në një deklaratë të hënën prokurorja e SHBA për Distriktin Lindor të Virxhinias Jessica Aber.

Nuset fëmijë mbërritën gjithashtu në Shtetet e Bashkuara për shkak të tërheqjes të gabuar të Joe Biden dhe evakuimit të furishëm të afganëve.

Sipas Associated Press, disa burra “shumë më të moshuar” afganë mbërritën në Wisconsin me vajza të reja që i pretendonin si “nuse”.

Tërheqja e dështuar e Joe Biden rezultoi në sjelljen e 13 anëtarëve të shërbimit amerikan të vrarë, 15 marinës të plagosur rëndë dhe vajzave të dhunuara seksualisht në SHBA (trafikim i fëmijëve).

Kjo është ajo që Joe Biden e konsideron një “sukses të jashtëzakonshëm”.

/PatriotikMedia – Associated Press/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Epoka e Intolerancës: Anuloni Luftën e Kulturës Kundër Fjalës së Lirë …
Next post VIDEO/Arkitekti i Great Reset Klaus Schwab Mburret për Kontrollin e Qeverive Perëndimore …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura