VIDEO/Mbërritja e 1,000 Kamionëve në Otavio futin në Vetëizolim Kryeministrin Trudeau me Covid …

Kryeministri kanadez Justin Trudeau po demonstron panikun e tij duke shkuar në izolim deri pas fundjavës.

Raportet video po vijnë për 1000 kamionët e parë të transportit kanadez mbërritën në Otava të enjten, pikërisht kur Trudeau bëri një njoftim për vetëizolimin e tij.

Së pari, ja çfarë u dërgoi në Twitter adhuruesve të tij Trudeau, një njeri që konsiderohet “plotësisht i vaksinuar”.

“Ndihem mirë dhe do të punoj nga shtëpia. Qëndroni të sigurt, të gjithë – dhe ju lutemi vaksinohuni”, shkroi Trudeau në Twitter, duke pretenduar se ai ishte i ekspozuar ndaj COVID-19.

Riiiight!

Jo, ai po i ndot pantallonat e tij se 1000 kamionistë janë në Otavë dhe dhjetëra mijëra po vijnë pas tyre… dhe media Mockingbird nuk po mbulon asgjë prej tyre, që do të thotë se ai thjesht mund të jetë në telashe vërtet të mëdha.

Mos harroni, ky djalë do që kamionistët të izolohen për dy javë kur kalojnë kufirin!

Këtu është një videoklip i atyre kamionëve të parë që mbërrijnë në Otava:

Këtu është një video montazh i kamionëve që bëjnë rrugën drejt Otava dhe mbërrijnë:

Është shumë emocionuese të shohësh njerëzit duke qëndruar dhe duke u shtyrë kundër tiranëve në vend që të rrotullohen. Thjesht prisni këtë fundjavë kur të gjithë të vijnë në qytet!

/PatriotikMedia – SonsOfLibertyMedia.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Analiza: Lënia e një Sistemi të Vjetëruar pas …
Next post VIDEO/Deklaratat e Ambasadorëve në Tiranë që Kundërshtojnë “Dhunën” e Protestave në Shqipëri …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura