VIDEO/Mohuesit e Mashtrimit Zgjedhor do ta Kenë të Vështirë të Heqin nga Supet nga kjo “Video e Vëzhgimit e pa Ndjekur Ndonjëherë”…

Ende nuk dihet se sa mashtrime janë bërë në zgjedhjet e 2020. Por narrativa duhet të përfundojë se përgjigja është “asnjë”.

Pavarësisht nga mohimet e përhapura nga mediat kryesore, video survejimi është shfaqur duke treguar se ‘mushkat’ kanë hedhur në mënyrë të paligjshme fletëvotimet në “kutitë e lëshimit” të Zuckerberg.

Filmi përmban dëshmi befasuese video të “2000 mushkave” që hedhin atë që duket të jetë mijëra fletë votimi të paligjshme në kutitë e votimit. Detajet se si u mblodhën provat janë rrëfyer nga studiuesi Kanekoa në faqen e tij të Substack.

“Këtë javë dolën pamjet e vëzhgimit të një operacioni të mbledhjes së paligjshme të votave që u zhvillua gjatë zgjedhjeve të vitit 2020,” vëren artikulli. “True The Vote ka shpenzuar vitin e kaluar duke mbledhur më shumë se 27 terabajt të dhëna gjeohapësinore dhe kohore – gjithsej 10 trilion ping telefoni celular – midis 1 tetorit dhe 6 nëntorit në zonat e synuara në Georgia, Arizona, Michigan, Wisconsin, Pennsylvania , dhe Teksas.”

“Të dhënat përfshijnë pika të interesit të gjeo-mbrojtura si vendndodhjet e kutive të votimit, si dhe dyqanet e UPS-së dhe objektet e zgjedhura qeveritare, tregtare dhe joqeveritare (OJQ),” shtoi artikulli.

“Organizata e monitorimit të votave me bazë në Hjuston, Teksas, ishte në gjendje të merrte të dhënat e ping të telefonit celular dhe të bashkonte se mbi 2,000 njerëz – të dyshuar për vjelësit e votave – po bënin udhëtime të shumëfishta në kutitë e shumta të shkarkimit”, vazhdon ai. “Nga atje, True The Vote mblodhi 24 terabajt video mbikqyrjeje në kutitë e votimit për të përputhur me të dhënat e telefonit celular.”

Gjetjet tani po bëhen publike nga regjisori i njohur i filmave dokumentarë Dinesh D’Souza në filmin e ri 2000 Mules.

Shikoni videon më poshtë:

Disa shtete të lëkundjes kritike në zgjedhjet e 2020 iu dhanë Bidenit me një diferencë të vogël prej mijëra votash. Në Gjeorgji, ku Trump dështoi me më pak se 12,000 vota, Sekretari i Shtetit Brad Raffensperger njoftoi kohët e fundit një hetim mbi raportet e besueshme të mashtrimit të koordinuar të votuesve.

“Sipas intervistave dhe dokumenteve të shqyrtuara nga Just the News, zyra e Raffensperger mori një ankesë të detajuar nga grupi konservator i integritetit të votuesve True the Vote më 30 nëntor duke thënë se kishte mbledhur prova që një numër i madh aktivistësh punonin me grupe jofitimprurëse për të mbledhur dhe shpërndarë mijëra të munguar. fletët e votimit, shpesh gjatë operacioneve në orët e para, në kutitë e përkohshme të votimit të shpërndara në të gjithë shtetin gjatë pandemisë, “thuhet në raport.

“Grupi e informoi sekretarin se provat e tij përfshinin pamjet video nga kamerat e vëzhgimit të vendosura nga qarqet jashtë kutive, si dhe të dhënat e vendndodhjes për celularët e më shumë se 200 aktivistëve të parë në kasetat që supozohet se tregonin datat dhe oraret e rënies së votimit. ”, sipas dokumenteve të shqyrtuara nga Just the News.

“Grupi tha gjithashtu se kishte intervistuar një burrë nga Gjeorgjia, i cili pranoi se ishte paguar mijëra dollarë për të mbledhur fletëvotimet në zonën metropolitane të Atlantës gjatë zgjedhjeve të nëntorit dhe balotazhit të 5 janarit 2021 për dy vendet e Gjeorgjisë në Senatin amerikan, të cilat të dy u kapën nga demokratët dhe i dhanë fund kontrollit të Kongresit nga GOP,” shtoi raporti. “Grupi ende nuk e ka identifikuar dëshmitarin bashkëpunues pranë autoriteteve shtetërore, duke iu referuar atij në ankesë thjesht si John Doe.”

“Grupi nuk pretendon se fletët e votimit të dorëzuara nga korrierët ishin mashtruese. Megjithatë, fletëvotimet e ligjshme të dorëzuara nga palët e treta për të hedhur kutitë do të bien ndesh me ligjin e Gjeorgjisë,” shtoi raporti.

Donald Trump ka reaguar pas publikimit të trailerit të filmit “2000 mushka”.

“Shumë i respektuar Dinesh D’Souza, duke punuar së bashku me Catherine Engelbrecht të True the Vote, sapo publikuan një trailer të filmit të tyre të ri, ‘2,000 Mushka’, që i tregon botës saktësisht se si zgjedhjet presidenciale të vitit 2020 u manipuluan dhe u vodhën,” tha Trump. . “Filmi ekspozon gënjeshtrat e demokratëve, RINO-ve dhe Fake News të cilët thonë se ishin ‘zgjedhjet më të sigurta në histori’. Ishin, ndoshta, më pak të sigurtat në histori.”

“Kutia e votimit ishte e mbushur dhe e mbushur si kurrë më parë – dhe e gjitha është në video”, shtoi ai. “Fletët e votimit u trafikuan dhe u shitën në një operacion masiv në çdo Swing State. Provat janë kaq të mallkuara, çfarë do të thonë tani frikacakët që u ulën dhe nuk bënë asgjë për zgjedhjet e vjedhura? Mënyra se si na u hoqën votat është një turp për Kombin tonë. Duhet të rregullohet.”

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/Tani dihet se Kush fshihet pas Njoftimit të Dështuar të “Pensionimit” të Gjyqtarit të Gjykatës së Lartë Breyer …
Next post VIDEO/George Soros e quan Xi Jinping një Kërcënim të Madh për Botën – Ai duhet Rrëzuar për Ankesat e Mëdha mbi Ekonominë dhe Kontrollin e Covid-19 …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura