VIDEO/Tani dihet se Kush fshihet pas Njoftimit të Dështuar të “Pensionimit” të Gjyqtarit të Gjykatës së Lartë Breyer …

Ky është një nga misteret e fiasko-s së ‘pensionimit’ të Justice Breyer: Kush i zbuloi informacionet para se të ishte gati ta shpallte vetë?

Ky mister është zgjidhur në mënyrë efektive dhe rezulton se rrjedhja vjen nga një fajtor i njohur: Shefi i Shtabit të Shtëpisë së Bardhë, Ron Klain.

“Shefi i kabinetit të Presidentit Joe Biden zbuloi planin e Gjykatës së Lartë, Stephen Breyer për t’u tërhequr në një “grup të kufizuar” të mërkurën, u tha gazetarëve një demokrat i lartë,” raportoi Washington Examiner.

“Kryetari i Komitetit Gjyqësor të Senatit, Richard Durbin u tha gazetarëve se ai mori një telefonatë ‘të befasishme’ të mërkurën në mëngjes nga shefi i stafit të Shtëpisë së Bardhë, Ron Klain, i cili ‘tha se Presidenti Biden donte që [Durbin] të dinte se Stephen Breyer ishte gati të shpallte tërheqjen e tij nga gjykata”, vazhdoi Ekzaminuesi.

Klain i tha Durbin që ta mbante një ‘sekret’ lajmin se Breyer planifikoi të bënte një njoftim zyrtar, por padyshim që fjala disi doli. Breyer thuhet se ishte i tronditur nga lajmi. Shannon Bream fillimisht raportoi se ishte “i mërzitur”, por më pas e modifikoi atë për të thënë se ishte “i befasuar”.

Breyer bëri njoftimin e tij të pensionimit të enjten, një ditë pas thirrjes së Klain në zyrën e senatorit.

Shikoni videon e mëposhtme:

Gjyqtari Breyer vazhdoi t’i referohej vendit si një “eksperiment” madhështor dhe iu referua fjalimit të Gettysburgut për të pohuar se tani jemi në një “luftë të madhe civile”.

“Por unë do t’ju tregoj se çfarë mendoi Lincoln, çfarë mendoi Uashingtoni dhe çfarë mendojnë njerëzit sot ende,” tha Breyer. “Është një eksperiment. Është një eksperiment. Kjo është ajo që ata thanë. Dhe Joana i pagoi secilit prej nipërve tanë një shumë të caktuar parash për të mësuar përmendësh adresën e Getisburgut.”

“Dhe arsyeja – arsyeja që ne duam që ata të marrin atje dhe atë që unë dua që ata studentë të marrin, nëse më kujtohen dy rreshtat e parë është se katër partiturat dhe shtatë vjet më parë sollën baballarët tanë – krijuar mbi këtë këtu. një vend i ri”, vazhdoi ai. “Një vend që iu kushtua lirisë dhe propozimit që të gjithë njerëzit të krijohen të barabartë.

E konceptuar në liri. Këto janë fjalët e tij. Dhe kushtuar propozimit që të gjithë njerëzit janë krijuar të barabartë. Ai nënkuptonte edhe gratë. Dhe tani jemi të përfshirë në një Luftë të madhe Civile. Për të përcaktuar nëse ai komb apo ndonjë komb i konceptuar dhe kaq i përkushtuar mund të qëndrojë gjatë. Shiko, këto janë fjalët që dua të shoh. Një eksperiment.”

Disa vëzhgues vunë re se Breyer dukej të ishte mjaft i mprehtë pranë Bidenit.

Biden ka ndezur një polemikë pas daljes në pension të Breyer duke këmbëngulur që kandidatja e ardhshme e Gjykatës së Lartë të jetë një “grua e zezë”.

Kjo nuk është hera e parë që një snafu në Shtëpinë e Bardhë mund të gjurmohet tek Ron Klain. Pasi administrata premtoi të mos lëshonte mandate federale, Klain në thelb rrëfeu se rregulli i OSHA ishte “zgjidhja përfundimtare” me një ripërtëritje. Tweet-i i Klain u citua në vendimin e gjykatës federale që vendosi pezullimin e mandatit të vaksinës për punëdhënësit e mëdhenj, i cili u mbështet së fundmi në Gjykatën e Lartë.

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Reuters hedh në erë Mediat me një Raport të ri mbi Ivermectin …
Next post VIDEO/Mohuesit e Mashtrimit Zgjedhor do ta Kenë të Vështirë të Heqin nga Supet nga kjo “Video e Vëzhgimit e pa Ndjekur Ndonjëherë”…
error: Ky publikimet jane te mbrojtura