“Urime të gjithëve!”: Deklarata e Trump për Dorëheqjen e Jeff Zucker është Thjesht Qesharake …

Donald Trump ka reaguar ndaj lajmit se ish-presidenti i CNN, Jeff Zucker ka dhënë dorëheqjen pas një skandali seksual.
“Jeff Zucker, një i çuditshëm i klasit botëror, i cili ka udhëhequr vlerësimet dhe ka sfiduar CNN-in me lajme reale për një kohë të gjatë, është ndërprerë për shumë arsye, por kryesisht për shkak se CNN ka humbur rrugën me shikuesit dhe të gjithë të tjerët”, tha Trump në nje deklarate. “Tani është një shans për të vendosur Fake News në sediljen e pasme, sepse mund të mos ketë asgjë më të rëndësishme se sa të korrigjoni median e tmerrshme LameStream në vendin tonë, dhe në rastin e CNN, në të gjithë botën.”

Deklarata e Presidentit Trump të LMAO rreth Jeff Zucker

“Jeff Zucker është zhdukur – urime të gjithëve!” shtoi Trump.
Presidenti i CNN, Jeff Zucker njoftoi të mërkurën se po jep dorëheqjen nga rrjeti kabllor i lajmeve, “në fuqi menjëherë”, raportoi më parë media kabllore.

Zucker tha në një memo: “Si pjesë e hetimit për mandatin e Chris Cuomo në CNN, më pyetën për një marrëdhënie konsensuale me kolegun tim më të ngushtë, dikë me të cilin kam punuar për më shumë se 20 vjet. E pranova se marrëdhënia ka evoluar vitet e fundit. Më kërkuan ta zbuloja kur filloi, por nuk e bëra. Isha gabim. Si rezultat, unë jap dorëheqjen sot”.

“Zucker nuk e përmendi emrin e kolegut të tij në memo, por marrëdhënia është me Allison Gollust, shefin e marketingut për CNN. Gollust po mbetet në CNN, “tha ai.

“Në një email drejtuar stafit të dërguar menjëherë pas Zucker’s, Jason Kilar, CEO i WarnerMedia mëmë i CNN, tha: “Unë kam pranuar dorëheqjen e Jeff Zucker si Kryetar i WarnerMedia News dhe Sports dhe President i CNN Worldwide. Falenderojmë Jeff-in për kontributin e tij gjatë 9 viteve të fundit.”

Kilar shtoi: “Ne do të shpallim së shpejti një plan të përkohshëm udhëheqjeje. Të dyja këto organizata janë në krye të lojërave të tyre përkatëse dhe janë të përgatitura mirë për kapitujt e tyre të ardhshëm.”

“Bomba” e vërtetë është se Zucker po jep dorëheqjen për një tjetër skandal seksual në CNN, dhe jo për vlerësimet e rrjetit. CNN humbi 90% të vlerësimeve të saj në vitin që kur Trump u largua nga detyra.

/PatriokMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Jep Dorëheqje Presidenti i CNN Worldwide,Jeff Zucker …
Next post VIDEO/Intervista e Donald Trump për Newsmax: SHBA po Shkon në Ferr dhe Shumë shpejt …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura