Zgjedhjet në Ulqin do të mbahen në maj

Deputetet e Kuvendit te Malit te Zi sonte votuan plotesimin e Ligjit per veteqeverisje lokale ne te cilen parashihet qe zgjedhjet lokale ne Ulqin dhe Berane te mbahen ne maj te ketij viti se bashku me 12 komunat tjera. Pra zgjedhjet e shpallura per komunen e Ulqinit dhe Beranes nga kryetari i shtetit Millo Gjukanoviq per daten 27 mars, do te shtyhen dhe do te mbahen ne maj te ketij viti.

Poashtu u votuan edhe tre amandamentet e deputetit Genci Nimanbegu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post LIVE: Seanca e mosbesimit të qeverisë Krivokapiç
Next post VIDEO/Investigimi i MSNBC: Manipulimi i Votave nga Mashtrimi Zgjedhor në SH.B.A …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura