VIDEO/Bill Clinton dhe George W. Bush tregojnë Mbështetjen e tyre për Ukrainën dhe Vendosin Lule në Kishën Ukrainase …

Dy ish-presidentë amerikanë shprehën mbështetjen e tyre për Ukrainën duke vendosur lule jashtë një kishe ukrainase në Çikago.

FOX News raportoi të premten se dy ish-presidentë amerikanë hodhën lule në një kishë ukrainase për të treguar solidaritetin e tyre për Ukrainën.

Ish-presidentët Bill Clinton dhe George W. Bush vizituan një kishë ukrainase në shenjë mbështetjeje teksa vendi hyn në javën e katërt të luftës kundër një pushtimi nga Rusia.

“Amerika qëndron në solidaritet me popullin e Ukrainës, ndërsa ata luftojnë për lirinë dhe të ardhmen e tyre,” postoi Bush në faqen e tij në Instagram të premten së bashku me një video të dy presidentëve duke vendosur lule në Kishën Katolike ukrainase Saint Volodymyr & Olha në Çikago.

Kjo u kap në një postim nga Bill Clinton.

https://rumble.com/embed/vvnbad/?pub=bbbxs

Bush ndau sa vijon për krizën për FOX News:

“Sulmi i Rusisë ndaj Ukrainës përbën krizën më të rëndë të sigurisë në kontinentin evropian që nga Lufta e Dytë Botërore. Unë i bashkohem komunitetit ndërkombëtar për të dënuar pushtimin e paprovokuar dhe të pajustifikuar të Ukrainës nga Vladimir Putin”, tha Bush në një deklaratë në fund të shkurtit. “Qeveria dhe populli amerikan duhet të solidarizohen me Ukrainën dhe popullin ukrainas, ndërsa ata kërkojnë lirinë dhe të drejtën për të zgjedhur të ardhmen e tyre. Ne nuk mund të tolerojmë bullizmin autoritar dhe rrezikun që paraqet Putin. Ukraina është miku dhe aleati ynë demokratik dhe meriton mbështetjen tonë të plotë gjatë kësaj kohe më të vështirë”.

Rusia pushtoi Ukrainën në fund të shkurtit.

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Një nga Avokatët e Jurisë së Madhe të Reiner Fuellmich u Arrestua dhe u Vendos në Paraburgim …
Next post VIDEO/Mark Levin jep Opinionin e tij për Përfshirjen e SHBA në Ukrainë …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura