Korrespondentia e Luftës në CBS: “Na gënjyen në një Shkallë Epike për Ukrainën – Kievi po Pastron “Paratë e zeza” të SHBA-së”

Korrespondentja e famshme e luftës e CBS, Lara Logan, goditi si rrufeja gjatë një interviste në America’s Voice kur u pyet për situatën në Ukrainë.

Ndërsa gazetarët e emisionit prisnin që të dëgjonin një tjetër dëshmi për demonizimin e Rusisë dhe Putinit, Lara Logan ju tha atyre pikërisht të kundërtën, duke folur për një “mashtrim epik” në atë që thonë mediat amerikane dhe jo vetëm për luftën në Ukrainë.

E pyetur për Putinin se po i mbaronin plumbat, se nuk po shkonte mirë në Ukrainë, dhe se ishte përgjegjës për 2 milionë refugjatë, Logan u zhduk, duke habitur drejtuesit e emisionit që prisnin të dëgjonin më shumë.

Logan, e cila u bë më e njohur nga aventura e saj në sheshin Tahrir të Kajros në vitin 2011, kur rrezikoi jetën e saj e rrethuar nga më shumë se 500 myslimanë për të transmetuar ngjarjet e “Pranverës Arabe” në Egjipt, foli për gjithçka:

Ajo raportoi për batalionet e bastisjes naziste, për simbolikën e ukrainasve me fshehjen e simbolit “Dielli i zi” tek uniformat e batalioneve të Azov, për marrëdhëniet financiare të politikanëve amerikanë me Kievin, për vetë Zelenskyn.

“Kam 35 vjet që mbuloj luftërat deklaron Logan dhe unë nuk i besoj fare ato që thuhen. Jemi në një përrallë ku Putini është burimi i të gjitha të këqijave dhe ne duhet ta duam Ukrainën dhe nuk ka asgjë mes të dyjave.

Dhe çfarë më kujton se je ose me racistët e bardhë ose me PD-në dhe që thotë.

Putini e dinte shumë mirë se çfarë donte kur hyri në Ukrainë. Ushtria ruse nuk është perfekte.

Kam folur me ekspertë të ndryshëm ushtarakë. Ata kanë një problem në kryerjen e operacioneve komplekse të aviacionit pasi pilotët kryejnë disa fluturime stërvitore me SHBA-në. Por Moska nuk po lufton siç e thoni ju. Ajo ka marrë vendime strategjike për të mos pushtuar menjëherë Kievin.

Në vend të kësaj, ata kanë marrë përsipër të gjithë ata laboratorë të kërkimit biologjik, disa prej të cilëve i kanë ndërtuar vetë që të dinë se ku janë.

Pas rënies së BRSS, Ukraina tha se i kishte kthyer ato në qendra shëndetësore, por në ditët e sotme është e vështirë të besohet.

Ata na kanë gënjyer për COVID-19, na kanë gënjyer për përfshirjen ruse në zgjedhjet në SHBA.
“Po ndodhin aq shumë gjëra në Ukrainë sa askush nuk flet për to,” tha Logan e cila vazhdoi të shpjegonte në detaje se çfarë po ndodhte me nazistët, Urdhrin Azov, simbolet naziste, duke thënë se Volodimir Zelenski nuk ishte asgjë më shumë se një kukull.

“Batalioni Azov ka vrarë vazhdimisht rusishtfolës gjatë gjithë këtyre viteve. (14,000 nga 2014 sipas OSBE). Kjo është arsyeja pse Krimea votoi për pavarësinë. Mediat perëndimore nuk thonë se çfarë po ndodh në Ukrainë. Ukraina perëndimore mbështeti nazistët në BSEC. Ishte selia e tyre (s.s. selia e Hitler Werwolf) CIA dhe Allen Dalles u dhanë strehë të gjithë nazistëve ukrainas. Ka një histori të tërë me financimin e nazistëve nga SHBA në Ukrainë.

CIA financoi kryengritjen e Sheshit Maydan në 2014. Shih bisedat telefonike të qelbësirës Victoria Nuland me ambasadorin e SHBA-së Jeffrey Payat se kush do të jetë presidenti i ardhshëm i Ukrainës.

Çështja shkon tek Hunter Biden, Nancy Pelosi, John Kerry dhe Mitt Romney, ku ata dhe fëmijët e tyre kanë marrë miliona dollarë nga kompanitë ukrainase të gazit. (…)

“Unë nuk jam këtu për të mbrojtur Putinin. Detyra ime si gazetare është të kërkoj të vërtetën. Dhe ajo që po ndodh sot është se ata po na gënjejnë për Ukrainën në një shkallë epike.”

Kur na thonë se zgjedhjet tuaja të vetme janë ose të jeni me Zelenskyn, i cili nuk është gjë tjetër veçse një kukull, do ta gjeni në you Tube duke kërcyer me taka, ose me Rusinë. Zelensky u zgjodh si shumë liderë të botës perëndimore.
E shihni çfarë na kanë sjellë: Se lufta është e Rusisë me Ukrainën.

Putini na ka paralajmëruar për 15 vjet se nuk do të rrijë duarkryq kur globalistët të pushtojnë botën.

Ukraina është qendra e pastrimit të parave për shumë liderë këtu në SHBA. “Miliarda dollarë janë pastruar përmes Ukrainës”.

Ndiqni videon:

https://rumble.com/embed/vvpc41/?pub=bbbxs

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/Mark Levin jep Opinionin e tij për Përfshirjen e SHBA në Ukrainë …
Next post VIDEO/Liberali Cassady Campbell një Idiot për Oscar – Një nga Njerëzit që Kam parë dhe të Cilin kam filluar ta Dua, është Klaus Schwab …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura