VIDEO/Liberali Cassady Campbell një Idiot për Oscar – Një nga Njerëzit që Kam parë dhe të Cilin kam filluar ta Dua, është Klaus Schwab …

Të martën,Cassady Campbell bëri rolin e komedianit me interpretimin e tij më të mirë të një aktivisti të zgjuar gjatë mbledhjes së këshillit të qytetit në Denton, Teksas.

Që kur u ngarkua të mërkurën, performanca e Campbell është parë rreth 1,000,000 herë vetëm në Twitter, ku shumica po e quanin një performancë ose një parodi të drejtpërdrejtë për një shkrirjeje liberale.

Duke u përfolur për situatën aktuale në Ukrainë dhe mentalitetin gjithnjë në ndryshim të aktivistëve progresistë liberalë, Campbell filloi të aktronte sikur po vajtonte dhe po godiste me këmbët e tij mbi disa nga padrejtësitë më urgjente në ballë të agjendës së zgjimit, ndërsa kishte veshur bluzën e tij “Biden për President”, që për të është një çizme mbi kokë dhe jo një pamje e zakonshme.

Gjatë performancës së tij që është për Oscar, Campbell recitonte:

“Nëse kemi një luftë bërthamore, do të ia vlente nëse mund të shpëtonim vetëm një jetë ,të vetme një jetë ” dhe vazhdon aktrimin duke bërtitur dhe qarë.

“E vetmja mënyrë për të luftuar për demokracinë tonë është të vaksinohemi duke mbështetur Ukrainën në luftë.” frymëmarrje e rëndë

Një nga njerëzit që kam parë, dhe të cilin kam filluar ta DUA, është Klaus Schwab. Dhe ai tha se “deri në vitin 2030 nuk do të zotëroni asgjë dhe do të jeni të lumtur”. – dhe unë qëndroj me të sepse nuk jam EGOFISH.” dhe vazhdon akoma më shumë duke bërtitur dhe duke qarë

Në deklaratën e tij përmbyllëse, Campbell filloi një përmbysje të përlotshme mbi Brionna Taylor – gruaja e zezë që u qëllua gjatë një bastisjeje nga policia dhe që shkaktoi një revoltë mbarëkombëtare të BLM-së – duke thënë se “i vetmi keqardhje” i tij është se ai vetë. , nuk mundi t’i ndalte “vrasësit” e saj.

Campbell me të vërtetë e sjell atë në shtëpi me finalen e tij, duke goditur të gjitha stereotipet e zgjuara në mënyrë të përsosur, dhe në mënyrën më të nxitur neurotike të mundshme.

“Deklarata ime përmbyllëse: keqardhja ime e vetme është që nuk i ndalova vrasësit e Brionna Taylor. E mbaj mend akoma sikur të ishte dje, isha duke bërë pazar në Target në seksionin e krenarisë, duke kërkuar një këmishë për nipin tim gjashtëvjeçar, haptazi homoseksual-transgjinor pasi u largova nga puna në Starbucks, ku jam barist. . Por të paktën e di që po ndihmoja komunitetin LGBTQ ndërsa Brionna Taylor u vra”.

Koha e Campbell ka mbaruar në këtë pikë, por ai vazhdon akoma përpara dhe përfundon performancën. Shfaqja duhet të vazhdojë.

I pasigurt nëse ky ishte një individ serioz apo jo, kryetari i bordit përpiqet të vazhdojë, duke thënë “faleminderit, kjo është koha juaj. Ne e vlerësojmë atë”, por Campbell pati një shpërthim më shumë energjie, duke lëshuar një sërë britmash të ashpra dhe duke u gjunjëzuar në nder të Colin Kaepernick përpara se përfundimisht t’ia kthente fjalën komitetit.

Kryetarët e hutuar më pas thirrën një pushim prej pesë minutash; ata nuk kishin asnjë ide se çfarë të bënin për atë që sapo ndodhi.

Kjo është një masterklasë trolling. Pjesa më e mirë është njeriu me kostumin e zi, i cili përfundimisht nuk mund ta përmbajë të qeshurën e tij (rreth min. 1:30) sapo të kuptojë se çfarë po ndodh në të vërtetë.

Hidhi një sy videos dhe do shkriheni së qeshuri:

https://rumble.com/embed/vvpsv3/?pub=bbbxs

Duhet t’i japim merita, këtij tipi që u mundua për këtë performancë idiote.

Campbell është një pamje e zakonshme në takimet publike si kjo. Ai jep rregullisht diatrime satirike të zgjuara gjatë sesioneve të hapura të mikrofonit. Kanali i tij në YouTube, Cassady Campbell, ka mbi 1.58 milionë abonentë dhe është vendi ku mund të gjendet e gjithë përmbajtja e tij.
/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Korrespondentia e Luftës në CBS: “Na gënjyen në një Shkallë Epike për Ukrainën – Kievi po Pastron “Paratë e zeza” të SHBA-së”
Next post Mediat e Rreme Heshtin: Vdekjet nga Covid-i në SHBA do t’i Kalojnë mbi 1 Milion njerëz – Më Shumë se 600,000 Vdekje ndodhën Nën Qeverisjen e Joe Biden-it …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura