VIDEO/”Varshava juaj do të Zhduket për një Sekondë” – Krerët Rusë kërcënojnë BE-në me Sulm Bërthamor – Kërcënojnë Pushtimin e Polonisë dhe Lituanisë …

Të martën, sekretari i shtypit i Vladimir Putinit, Dmitry Peskov i tha CNN-it Christiane Amanpour se Rusia do të përdorë armë bërthamore nëse përballet me një “kërcënim ekzistencial”.

https://rumble.com/embed/vvw7ux/?pub=bbbxs

Dmitry Peskov nuk është i vetmi zyrtar rus që kërcënon Perëndimin.

Eksperti ushtarak rus Igor Korotchenko paralajmëroi një audiencë televizive ruse: “Perëndimi nuk do t’i heqë kurrë sanksionet nga Rusia… Kjo është luftë. Cili duhet të jetë reagimi ynë? Armët bërthamore taktike si armë në fushëbetejë…”

Shtetet e Bashkuara dhe aleatët perëndimorë i shpallën luftë Rusisë muajin e kaluar kur shkatërruan tregun e saj të aksioneve dhe njoftuan sanksione të rënda ekonomike ndaj vendit pas pushtimit të Ukrainës.

https://rumble.com/embed/vvwbut/?pub=bbbxs

Propagandasti më i paguar i Vladimir Putinit, Vladimir Soloviev (Solovyov) dhe tema e tij e “ekspertëve” në kanalin më të madh televiziv rus dërguan kërcënime të reja:

Vladimir Soloviev: “Nëse vendosni të përgatisni paqeruajtësit e NATO-s dhe t’i sillni, kjo do të thotë një luftë bërthamore. Kjo iu tha gazetarëve francezë më 8 shkurt. Polakë të guximshëm, Varsami juaj do të zhduket brenda një sekonde. Gjermanët e guximshëm, estonezë të guximshëm, shtete të guximshme baltike. Meqë ra fjala, shtete të guximshme baltike, e di që ka probleme të mëdha në kufirin në Kaliningrad. Ndoshta është koha të mendojmë për një korridor për në Kaliningrad? Një korridor tokësor për në Kaliningrad. Pse jo? Nëse po e bëjmë një në Transnistria, pse jo?”

Rusia nuk tërhiqet.

https://rumble.com/embed/vvwh35/?pub=bbbxs

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Gjykata e Lartë mbështet Përkohësisht Regjimin Biden në Çështjen e Marinës Vax …
Next post Akti i Sigurisë së Fëmijëve në Internet është një Plan i Rëndë për të Detyruar Platformat të Spiunojnë fëmijët …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura