Historia e Deep State Swamp: Comey, Mueller, Rosenstein, janë të Lidhur me Clinton Uranium One Deal – Zyrtarët më të korruptuar ndonjëherë!

Përpara se administrata e Obamës të miratonte marrëveshjen shumë të diskutueshme në 2010 duke i dhënë Rusisë 20% të uraniumit të Amerikës, FBI kishte prova se zyrtarët e industrisë bërthamore ruse ishin të përfshirë në ryshfet, ryshfet, zhvatje dhe pastrim parash për të përfituar Vladimir Putin. nga The Hill.

Kush ishte në mes të gjithë kësaj? HILLARY CLINTON.

John Solomon dhe Alison Span nga The Hill:

Agjentët federalë përdorën një dëshmitar konfidencial të SHBA-së që punonte brenda industrisë bërthamore ruse për të mbledhur të dhëna të gjera financiare, për të bërë regjistrime sekrete dhe për të përgjuar email që në vitin 2009 që tregonin se Moska kishte komprometuar një firmë amerikane të transportit të uraniumit me ryshfet dhe ryshfet në kundërshtim me praktikat e huaja korruptive. Akti, FBI dhe dokumentet e gjykatës tregojnë.

Ata gjithashtu morën një llogari dëshmitari okular – të mbështetur nga dokumente – që tregonte se zyrtarët bërthamorë rusë kishin shpërndarë miliona dollarë në SHBA të krijuara për të përfituar fondacionin bamirës të ish-presidentit Bill Clinton gjatë kohës kur Sekretarja e Shtetit Hillary Clinton shërbente në një organ qeveritar që dha një vendim të favorshëm. në Moskë, thanë burimet për The Hill.

Skema e reketimit u krye “me pëlqimin e zyrtarëve të nivelit më të lartë” në Rusi të cilët “ndanë të ardhurat” nga ryshfetet, një agjent deklaroi në një deklaratë nën betim vite më vonë.

Departamenti i Drejtësisë vendosi të vazhdojë të hetojë këtë për katër vjet pa e ditur Kongresi apo publiku, sipas raportimit të The Hill.

Hillary Clinton ishte Sekretare e Shtetit në të njëjtën kohë Departamenti i Shtetit dhe agjencitë qeveritare në Komitetin për Investimet e Huaja miratuan NJËZËRI shitjen e pjesshme të kompanisë minerare kanadeze Uranium One kompanisë ruse bërthamore Rosatom, duke i dhënë Rusisë përfundimisht 20% të uraniumit amerikan.

Në janar 2013, Pravda festoi blerjen nga agjencia ruse e energjisë atomike të kompanisë “Uranium One” në Kanada.

E njëjta kompani, Uranium One, zotëronte koncesione të uraniumit në Shtetet e Bashkuara. Për shkak se uraniumi është një mall i rëndësishëm strategjik, rusët do të kishin nevojë për miratim nga administrata e Obamës, duke përfshirë Departamentin e Shtetit të Hillary-t, përpara se të bëhej blerja.

Nëntë aksionerë të Uranium One sapo i dhanë më shumë se 145 milionë dollarë donacione Fondacionit Clinton në prag të miratimit të Departamentit të Shtetit.

Klintonët i morën paratë nga zyrtarët e Uranium One përpara se marrëveshja të miratohej nga Departamenti i Shtetit i Hillary Clinton. Klintonët fshehën donacionet që është një shkelje e qartë e Memorandumit të Mirëkuptimit të Hillary Clinton të nënshkruar me administratën e Obamës, ku ajo premtoi dhe pranoi të zbulonte publikisht të gjitha donacionet gjatë mandatit të saj si Sekretare e Shtetit. (Përmes Breitbart)

New York Times raportoi për marrëveshjen e shtrembër në 2015.

Ndërsa rusët morën gradualisht kontrollin e Uraniumit Një në tre transaksione të veçanta nga viti 2009 deri në vitin 2013, tregojnë të dhënat kanadeze, një fluks parash arriti në Fondacionin Clinton. Kryetari i Uranium One përdori fondacionin e tij të familjes për të bërë katër donacione me vlerë 2.35 milionë dollarë. Këto kontribute nuk u zbuluan publikisht nga Klintonët, pavarësisht një marrëveshjeje që zonja Clinton kishte arritur me Shtëpinë e Bardhë të Obamës për të identifikuar publikisht të gjithë donatorët. Njerëz të tjerë me lidhje me kompaninë bënë gjithashtu donacione.

Dhe pastaj është kjo…

Senatori John Barrasso (R-WY) i tha Greta Van Susteren se marrëveshja e miratuar nga Hillary i dha Putinit pronësinë e 20 për qind të uraniumit amerikan. Barrasso shtoi se Rusia u shet uranium vendeve jomiqësore – përfshirë Iranin.

Hillary Clinton nuk u mor kurrë në pyetje për përfshirjen e saj me Rusinë edhe pse 1/5 e Uraniumit tonë iu shit Rusisë nën mbikëqyrjen e saj.

Trump përmendi marrëveshjen e uraniumit shumë herë gjatë zgjedhjeve dhe në fillim të ati viti.

Hillary Clinton mohoi çdo keqbërje.
Pra edhe një herë Donald Trump kishte të drejtë.

Nga raporti i sotëm mësojmë se hetimi ishte i mbikëqyrur nga SHBA-ja e atëhershme. Prokurori Rod Rosenstein, i cili tani është Zëvendës Prokurori i Përgjithshëm i Presidentit Trump dhe asistenti i atëhershëm i Drejtorit të FBI-së, Andrew McCabe, i cili tani është zëvendësdrejtor i FBI-së nën Trump.

Robert Mueller ishte kreu i FBI-së nga shtatori 2001 deri në shtator 2013 derisa James Comey mori postin e drejtorit të FBI-së në vitin 2013. Ata ishin të dy të përfshirë në këtë mashtrim rus duke qenë se ky rast filloi në 2009 dhe përfundoi në 2015.

Akoma më keq, Mueller, Rosenstein dhe McCabe janë tani lojtarët kryesorë në hetimin e Donald Trump për “marrëveshje ruse”.
Po bëhet gjithnjë e më e qartë pse këta njerëz u vendosën strategjikisht në pozicione kyçe për të hetuar Trump. Ata ishin të gjithë të përfshirë në një mënyrë apo tjetër në këtë çështje korrupsioni rus.

Mashtrimi ‘Trump-Rusi’ u përgatit për të shkëputur vëmendjen nga marrëveshjet e fshehta REAL rus – Fondacioni Clinton, Uranium One.

Krijesat e kënetës në administratën e Obamës ndihmuan në lehtësimin e marrëveshjes.

ASNJËRI prej këtyre njerëzve nuk mund t’i besohet të hetojë Presidentin Trump.
Ata do të bëjnë gjithçka për të mbrojtur veten nga përfshirja në këtë skemë ruse.

Është me të vërtetë mendjemprehtë.

Sara Carter e Circa News ka lënë të kuptohet për këtë histori nga llogaria e saj në Twitter.

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Rusia shiti Aksionet e saj në Uranium më Përpara se të Pushtonte Ukrainën – e njëjta Kompani që Clintons ndihmoi t’u Kalonte Rusëve …
Next post Elon Musk mban një Sondazh në Twitter duke pyetur nëse Twitter diskriminon fjalën e lirë – Rezultatet nuk janë befasuese…
error: Ky publikimet jane te mbrojtura