VIDEO/Më mirë një President si Trump që luan Golf, sesa një President si Joe që Harron se është President …

Shumica e mediave kryesore talleshin me Trumpin sepse ai luante golf, por shumica prej nesh mund të pajtohen se është më mirë të kesh një president që luan golf sesa një president që harron se është president.

https://rumble.com/embed/vwua9h/?pub=bbbxs

Gjatë presidencës së tij dhe vitit të tij të parë jashtë detyrës, Trump ka përdorur rrugën për të mbajtur në formë dhe për të qëndruar gjithashtu në formë mendore. Presidenti i 45-të e ka bërë të qartë se ai më mirë të jetë jashtë duke pasur një diskutim privat në rrugë të lirë me ligjvënësit dhe miq të mirë sesa të jetë në një bodrum në Delaware.

The Hill raportoi më shumë për Hole-In-One të Trump:

“Trump sapo bëri një vrimë në një!” Tim Swain, një republikan që kandidon për Senatin në Karolinën e Jugut, nënvizoi një foto të postuar në Twitter gjatë fundjavës. Fotoja tregonte Trump duke festuar në jeshile me lojtarin e golfit të Hall of Fame Ernie Els, Gene Sauers, Ken Duke dhe Mike Goodes.

Disa komentues në Twitter hodhën dyshime mbi pretendimin, duke e shtyrë Trumpin të mbronte arritjen e tij, duke thënë se ishte “100% e vërtetë”.

“Shumë njerëz po kërkojnë, kështu që unë do t’jua jap tani, është 100% e vërtetë,” shkroi Trump në deklaratën të hënën vonë, e cila përfshinte një video të Trump duke ecur drejt vrimës.

Pavarësisht se kishte një “erë mjaft të fortë”, topi “kërceu dy herë dhe më pas u përplas, në vrimën” në vrimën e shtatë, duke i shënuar atij një vrimë në një, tha Trump.

“Këta lojtarë të mëdhenj të turneut e vunë re këtë para se unë ta bëja, sepse sytë e tyre janë pak më të mirë, por vetëm në atë vrimë, lëkundjet e tyre nuk ishin,” tha ai.

Shikoni Trumpin të festojë fitoren e tij:

https://rumble.com/embed/vwub4b/?pub=bbbxs

Tani nuk ka shumë rëndësi nëse Presidenti i SHBA është në gjendje të luajë golf ose ndonjë sport tjetër për këtë çështje, por aftësia e Biden-it për të luajtur golf është simbolike e të gjitha politikave të tij. Në vend që ta bëjë Amerikën të madhe dhe t’i lëvizë Shtetet e Bashkuara në drejtim të suksesit, ai po i bën Shtetet e Bashkuara të shkojnë prapa duke e bërë SHBA-në më të dobët në skenën botërore si kurrë më parë.

Ka gjithashtu spekulime se Biden nuk është i aftë mendërisht për të qenë President dhe po vuan nga shenjat e hershme të demencës. Prezantuesi i Fox News, Tucker Carlson, madje ka thënë se Amendamenti i 25-të duhet të thirret së shpejti.

https://rumble.com/embed/vwgvmr/?pub=bbbxs

Sipas Amendamentit të 25-të “zëvendëspresidenti bëhet president nëse presidenti vdes, jep dorëheqjen ose shkarkohet nga detyra”. Shumë besojnë se statusi mendor i Biden është provë e mjaftueshme që Biden nuk është në gjendje të kryejë detyrat e tij si President i SHBA-së dhe duhet të largohet sa më shpejt që të jetë e mundur.

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/Senatori i Shtetit Arizona, Sonny Borrelli: Kutitë e Pamonitoruara të Dropbox-it u Zbuluan mbi 733,000 fletëvotime të pa Llogaritura në Zgjedhjet e vitit 2020 në qarkun Maricopa …
Next post VIDEO/NBC ekspozon Joe Biden duke Marrë Hunter në një Udhëtim në Kinë në 2013, në Mënyrë që ai të Mund të takonte Bashkëpunëtorët e Biznesit …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura