VIDEO/NBC ekspozon Joe Biden duke Marrë Hunter në një Udhëtim në Kinë në 2013, në Mënyrë që ai të Mund të takonte Bashkëpunëtorët e Biznesit …

NBC News ka ndezur Joe Biden.
Të premten në mëngjes, rrjeti i lajmeve transmetuese zbuloi një raport të dëmshëm që ekspozonte presidentin se kishte marrë djalin e tij Hunter Biden në një udhëtim në Kinë në 2013.

Shikoni videon:

https://rumble.com/embed/vwuf2t/?pub=bbbxs

“Një udhëtim në Kinë i vitit 2013 mori vëmendje të re këtë mëngjes, jo për atë që bëri Joe Biden, por për atë që solli me vete, djalin e tij Hunter, duke iu bashkuar zëvendëspresidentit të atëhershëm në vizitën zyrtare në Pekin,” raportoi NBC News. “Së bashku me vajzën e Hunterit, Finnigan, e panjohur për shtypin në atë kohë, Hunter Biden po formonte një fond kapitali privat kinez që planifikonte të mblidhte para, përfshirë nga investitorët kinezë.”

Ky është inkuadrim i çuditshëm: ‘I panjohur për shtypin.’ Financat familjare dhe çështjet e biznesit të zëvendëspresidentit në detyrë nuk janë çështje private të errëta të qytetarëve anonimë, por duhet të jenë rekord publik për një nga politikanët më të fuqishëm në botë. NBC News dënon kështu veten dhe pjesën tjetër të shtypit kryesor të SHBA-së për injorimin e një udhëtimi të tillë biznesi, i cili u zhvillua në tokën e armikut të Amerikës.

“Vite më vonë, Hunter Biden pranoi se gjatë udhëtimit ai u takua me një bankier kinez, të cilën zëdhënësi i tij e përshkruan si një vizitë sociale, jo një vizitë biznesi 10 ditë pas udhëtimit të Bidenit,” vazhdoi raporti i NBC News. “Autoritetet e Shangait lëshuan licencën e biznesit të fondit.”

Është e mahnitshme se çfarë mund të gërmojnë mediat kryesore kur shteti i thellë vendos të heqë qafe presidentin në detyrë.

Shkrimtarja e New York Post dhe autorja e “Laptop nga Ferri” Miranda Devine zbuloi arsyen aktuale që e gjithë media kryesore po raporton seriozisht mbi historinë e Hunter Biden.

https://rumble.com/embed/vwufzl/?pub=bbbxs

“Ne e dimë se Hunter Biden po hetohet për evazion të mundshëm fiskal dhe pastrim parash, dhe siç sapo përmendët, shkeljet e Aktit të Regjistrimit të Agjentëve të Huaj”, tha Devine. “Dhe kjo do të thotë të lobosh për, e dini, jashtë shtetit, të lobosh qeverinë amerikane për interesa jashtë shtetit.”

“Tani, kush e di se ku do të shkojë juria e madhe me këtë,” shtoi ajo. “Por ju mund të supozoni se arsyeja që këto veshje mediatike që e injoruan plotësisht historinë dhe talleshin me The New York Post po dalin tani dhe po pranojnë se laptopi është i vërtetë dhe se ato emaile që kemi publikuar ishin autentike sepse duan të dalin jashtë. përpara atij hetimi të jurisë së madhe kur bëhet fjalë për realizimin, i cili duhet të jetë mjaft shpejt, sepse ata kanë qenë të zënë me të që nga viti 2018 dhe e rritën ritmin vitin e kaluar. Ne e dimë se të paktën një nga partnerët e biznesit të Hunter Biden, ndoshta edhe tre, kanë dëshmuar verën e kaluar para asaj jurie të madhe.”

Të mërkurën, 532 ditë vonesë, CNN papritmas vendosi të fillojë të marrë seriozisht hetimin e laptopit Hunter Biden.

Shikoni videon:

https://rumble.com/embed/vwugup/?pub=bbbxs

“Ju po raportoni këtu sepse kjo është shumë, shumë e keqe për djalin e presidentit,” tha prezantuesja e CNN, Brianna Keilar.

“Është një hetim, siç theksuat ju, që kthehet në vitin 2018,” tha korrespondenti i lartë i drejtësisë i CNN, Evan Perez. “Dhe tani, prokurorët në Delaware janë duke u fokusuar në një sërë gjërash, duke përfshirë nëse Hunter Biden dhe, dhe disa nga bashkëpunëtorët e tij të biznesit kanë shkelur ligjet, duke përfshirë paratë e taksave, pastrimin, ligjet dhe ligjet e lobimit të huaj.”

“Shumë nga kjo ka të bëjë me kohën e Hunter Biden duke punuar me këtë kompani të quajtur Burisma, një kompani energjetike në Ukrainë,” vazhdoi Perez. “Ai paguhej deri në 50,000 dollarë në muaj për atë kompani gjatë një kohe kur Joe Biden, babai i tij ishte nënpresident, ishte përgjegjës për trajtimin e çështjeve të Ukrainës për administratën e Obamës. Dhe kjo sigurisht ngriti pyetje për një konflikt.”

“Dhe kështu ajo që ne dimë është ky hetim, ju e dini, për një kohë, ai ka vazhduar dhe dukej se jo, nuk po ndodhte shumë kohët e fundit,” shtoi ai. “Është rritur shumë aktivitet. Ne e dimë se dëshmitarët kanë shkuar për të biseduar me jurinë e madhe në Delaware. Ne dimë për dëshmitarë që do të shkojnë për të biseduar me hetuesit në javët e ardhshme.”

“Kështu që ne e dimë se ka shumë aktivitet që po rritet tani,” tha ai. “Ai nuk është akuzuar. Ai thotë se, Hunter Biden thotë se nuk ka bërë asnjë keqbërje. Dhe që ai thotë në fund të kësaj, ai beson se do të pastrohet.”

“Por padyshim, siç theksuat ju, ky është një rrëmujë politike për presidentin në detyrë që djali i tij të hetohet nga Departamenti i Drejtësisë, Departamenti i tij i Drejtësisë,” përfundoi ai.

Analisti i lartë ligjor Elie Honig shtoi se ky është një “hetim shumë real, shumë thelbësor i krimeve potencialisht të rënda federale”.

https://rumble.com/embed/vwuhgd/?pub=bbbxs

CNN rrëfeu gjithashtu se laptopi Hunter Biden duhet të jetë i vërtetë.

“Ka shumë çështje që Departamenti i Drejtësisë po shqyrton, duke përfshirë, natyrisht, ky laptop – në krahun e djathtë – ka paraqitur shumë histori rreth Hunter Biden,” tha Evan Perez i CNN. “Ne e dimë se FBI e ka në posedim atë dhe se ata besojnë se është laptopi i tij.”

Të martën, deputeti i Floridës, Matt Gaetz, futi përmbajtjen e laptopit Hunter Biden në procesverbalin e Kongresit gjatë një seance dëgjimore të Komisionit Gjyqësor të Dhomës së Përfaqësuesve.

Washington Post më në fund ka arritur të bëjë raportime kritike mbi skandalin ndërkombëtar të korrupsionit të familjes Biden.

“Ndërsa shumë aspekte të marrëveshjes financiare të Hunter Biden me CEFC China Energy janë raportuar më parë dhe janë përfshirë në një raport të Senatit të udhëhequr nga republikanët nga viti 2020, një rishikim i Washington Post konfirmoi shumë nga detajet kryesore dhe gjeti dokumente shtesë që tregojnë ndërveprimet e familjes Biden me kinezët. drejtuesit,” raportoi WaPo.

“Gjatë 14 muajve, konglomerati kinez i energjisë dhe drejtuesit e tij pagoi 4.8 milionë dollarë subjekteve të kontrolluara nga Hunter Biden dhe xhaxhai i tij, sipas të dhënave të qeverisë, dokumenteve të gjykatës dhe deklaratave bankare të zbuluara rishtazi, si dhe emaileve të përfshira në një kopje të një hard disk laptop që supozohet se dikur i përkiste Hunter Biden-it,” shtoi raporti.

Por Washington Post ishte e kujdesshme të vinte në dukje se nuk gjeti prova të forta se presidenti Biden përfitonte personalisht dhe drejtpërdrejt nga marrëveshjet e Hunter Biden. Megjithatë, raporti sugjeron se aktivitetet e tij pasuruan familjen Biden.

“The Post nuk gjeti prova se Joe Biden kishte përfituar personalisht ose dinte detaje rreth transaksioneve me CEFC-në, të cilat ndodhën pasi ai ishte larguar nga zëvendëspresidenti dhe përpara se të shpallte synimet e tij për të kandiduar për Shtëpinë e Bardhë në vitin 2020,” The Post. tha.

“Por dokumentet e reja – të cilat përfshijnë një kopje të nënshkruar të një mbajtësi ligjor prej 1 milion dollarësh, email në lidhje me transfertat bankare dhe 3.8 milion dollarë në tarifat e këshillimit që konfirmohen në të dhënat e reja bankare dhe marrëveshjet e nënshkruara nga Hunter Biden – ilustrojnë mënyrat në të cilat familja e tij përfitoi nga marrëdhëniet e ndërtuara gjatë dekadave të Joe Biden në shërbimin publik”, shtoi raporti.

Pavarësisht ndërprerjes së mbulimit të Hunter Biden nga rrjetet e lajmeve të transmetuara, provat janë bërë bindëse se Hunter Biden, dhe si rrjedhim, e gjithë familja Biden, janë përfshirë në një rrjet të gjerë marrëveshjesh biznesi korruptive që komprometuan administratën me qeveritë e huaja.

Mediat më në fund po e raportojnë këtë. Sepse ata e dinë se e vërteta e shëmtuar do të dalë gjithsesi në formën e një seance të madhe jurie. Ata thjesht po përpiqen të dalin para implikimeve skandaloze që sigurisht do të pasojnë.

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/Më mirë një President si Trump që luan Golf, sesa një President si Joe që Harron se është President …
Next post Konspiracion – Putin i drejtohet Donald Trump: “Unë mund t’ju Ndihmoj të kulloni Kënetën e Uashingtonit, DC” …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura