Konspiracion – Putin i drejtohet Donald Trump: “Unë mund t’ju Ndihmoj të kulloni Kënetën e Uashingtonit, DC” …

Në atë që dukej më shumë fakt se sa një shaka, Presidenti rus Vladimir Putin e theu të martën heshtjen njëjavore, duke i thënë Donald J. Trump se me kënaqësi do ta ndihmonte në tharjen e kënetës në Uashington DC pasi të kishte pastruar Ukrainën nga korrupsioni, tha një Mar- Burimi i a-Lago flet i cili kërkon të mbetet anonim.

“Nëse keni nevojë për ndihmën time, thjesht thoni kështu. Unë do t’ju tregoj se si ta thajmë kënetën në Rusi – shpejt dhe efikas, “tha Putin. “Unë mund t’ju ndihmoj si të kulloni kënetën në Uashington.”

Dituria e Putinit vjen një javë pasi ai i tha Trumpit se po errësohej dhe se po heshtë derisa sa të fitohej operacioni i tij special ushtarak në Ukrainë. Ai vazhdoi të thoshte se megjithëse nuk kishte dëshirë të thyente heshtjen në radio, zemërimi i Joseph R. Biden për ndryshimin e regjimit rus të sponsorizuar nga SHBA-ja e shtyu atë të quante njeriun që ai e konsideron presidentin legjitim të Shteteve të Bashkuara: Donald J. Trump.

Bideni normalisht është i pakuptueshëm dhe kjo u dukë qartë kur tha: “Ky njeri [Putin] nuk mund të qëndrojë në pushtet”.

Mbështetja për ndryshimin e regjimit të huaj është e barabartë me një shpallje lufte, por për fat të mirë për Perëndimin, sensi i humorit të Putinit e errësoi armiqësinë e tij ndaj regjimit kriminal të Biden-it. Duke folur me Trump, Putin e quajti Biden një marionetë pa drejtim, telat e së cilës ishin tërhequr në shumë drejtime, sa ai nuk e dinte nga të merrte,majtas nga e djathta apo nga lart,poshtë.

“Ky njeri, si Joe Biden, më argëton shumë. Si mundet që një njeri me kaq pak fuqi të pretendojë se ka shumë fuqi sa t’i bëjë njerëzit që ta besojnë. Problemi është se njerëzit nuk e besojnë atë; nuk e besojnë sepse ai nuk është një president i vërtetë. Ai ka mbledhur rreth vetes njerëz si Boris Johnson, Emmanuel Macron dhe Scott Morison sepse vetëm ata i dëgjojnë lajthitjet e Joseph Biden,” supozohet se i tha Putin Trump.

“Ata janë të gjithë pjesë e Deep State,” i’u përgjigj Trump.

“Shtet i thellë është shtet duke vdekur. E dini si do të sillesha me tradhtarin? Unë po të dua çoj disa miq në Delaware dhe ai ku do fshihet frikacaku. Problemi u zgjidh”, tha Putin.

“Ajo që keni arritur është e jashtëzakonshme, por atmosfera këtu kërkon më shumë maturi. Nuk mund të diskutoj planet, por diçka e jashtëzakonshme duhet të ndodhë së shpejti”, tha Trump.

Siç kishte bërë në të kaluarën, Putin tha se gënjeshtrat propagandistike të Perëndimit nuk kishin asnjë ndikim në suksesin e operacionit të tij special ushtarak për të çliruar Ukrainën nga laboratorët e armëve biologjike dhe pedofilët. Historitë rreth ushtarëve të demoralizuar rusë që nuk iu bindën urdhrave, sabotuan pajisjet e tyre dhe rrëzuan aksidentalisht avionët e tyre ishin “fantazira të CIA-s” të raportuara nga CNN me shokë. Për më tepër, ai tha se agjencitë perëndimore të inteligjencës kishin keqinterpretuar publikisht vendimin e tij të fundit për të tërhequr trupat nga Kievi dhe për t’i vendosur ato në Ukrainën lindore.

“President Trump,deklaroi se këto ndyrësira media thonë shumë gënjeshtra. Ne patëm fitore dërrmuese në Kiev. Ne i vramë pedofilët dhe pjesën tjetër e bëmë të ikte dhe tani po e kthejmë vëmendjen tek kosheret e tyre më të izoluara në pjesë të tjera të Ukrainës”, tha Putin.

Gjithashtu, Putini mohoi akuzat perëndimore se gjeneralët e tij janë vrarë në aksion apo po planifikonin një kryengritje kundër tij .

“Ushtria jonë është e fortë, dhe është e fokusuar dhe e vendosur. Evropa Lindore nuk do të jetë më një bazë operacionesh për të këqijat perëndimore. Ju e dini se çfarë them është e vërtetë zoti Trump. Ne kemi liruar mbi 25,000 fëmijë në Ukrainë nga pedofilët.
/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/NBC ekspozon Joe Biden duke Marrë Hunter në një Udhëtim në Kinë në 2013, në Mënyrë që ai të Mund të takonte Bashkëpunëtorët e Biznesit …
Next post Biden i kërkon Stafit të tij që Departamenti i Drejtësisë të ndjekë Penalisht Trumpin…
error: Ky publikimet jane te mbrojtura