VIDEO/Tucker Carlson: Biden po e Përdor luftën në Ukrainë për të nxitur Marrëveshjen e re të Gjelbër në SHBA …

Në një monolog të fundit në emisionin e tij,gazetari Tucker Carlson sugjeroi se administrata e Biden po përdor luftën në Ukrainë për të nxitur Marrëveshjen e Re të Gjelbër mbi Shtetet e Bashkuara.

Nuk është e vështirë ta shohësh këtë. Anëtarët e administratës së Biden kanë dalë dhe e kanë thënë drejtpërdrejt këtë javët e fundit.

E majta ekstreme dëshiron që vendi të mos ketë lëndë djegëse fosile dhe ata po përdorin konfliktin në Ukrainë si një justifikim për të çuar përpara axhendën e tyre.

Biden vazhdon të na thotë se këto sanksione energjetike do ta shtypin Putinin, por nuk e kanë bërë. Kjo qartësisht nuk është e vërtetë. Putin është mirë. Rubla është rikuperuar pothuajse plotësisht që nga dita kur Rusia pushtoi. Aq shumë për shkatërrimin e ekonomisë ruse dhe tërheqjen e ushtrisë ruse nga Ukraina dhe megjithatë ne në SHBA po paguajmë çmime gjithnjë e më të larta të gazit falë këtyre sanksioneve.

Pra, Biden nuk po e dëmton Vladimir Putin. Biden po dëmton qytetarët amerikanë. Pse? Për çfarë konkretisht bëhet fjalë? Epo, gjëja e parë që duhet të dini dhe të mos harroni kurrë është se asgjë nuk e ndryshon një shoqëri më shpejt se një luftë, madje edhe një luftë në një vend tjetër. Nëse doni të riorganizoni një shoqëri, do t’ju duhet një krizë e madhe për ta bërë atë. Procesi demokratik nuk do të funksionojë për ju.

Procesi demokratik nuk do t’ju çojë kurrë në një transformim total, sepse votuesit pothuajse kurrë nuk duan ndryshim sistemik. Ata preferojnë përmirësime në rritje dhe kjo është arsyeja pse ata priren të zgjedhin të njëjtët njerëz në poste vit pas viti.

Ata e bëjnë këtë sepse radikalizmi – ndryshimi i madh – i frikëson ata. Ata nuk po kërkojnë – dhe nuk po kërkojnë kurrë – për ndryshime masive, të papritura në mënyrën se si jetojnë. Pra, përsëri, nëse doni një revolucion, do t’ju duhet një lloj urgjence për ta justifikuar atë.

Shikoni videon më poshtë:

https://rumble.com/embed/vwx3gt/?pub=bbbxs

Çfarë do të thotë kjo për demokratët si parti politike?

Ata po përdorin një situatë tragjike për të nxitur një politikë jopopullore.

/Stopfake.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Biden i kërkon Stafit të tij që Departamenti i Drejtësisë të ndjekë Penalisht Trumpin…
Next post New York Post: Si mund t’i Japë fund Luftës Putin me ish-Mësuesen e tij 88-vjeçare …
error: Ky publikimet jane te mbrojtura